Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Сексът като средство

Сексът като средство 29 Юли 2016 18:07 #3247

• Danyle
  • Danyle's Avatar
  • Fresh Boarder
Здравейте!

Имам въпрос, който ми е важен, но не знам защо като регистриран потребител нямам достъп до темите и разделите и не мога да видя нищо, освен, ако не изляза от профила си? :huh:

А по същество: редовният секс с един партньор, към когото нямам отношение, но пък на когото имам доверие, може ли да ми помогне да се отърся и да се измъкна от разни емоционални усещания като привързаност и отдаденост към хора, с които нямаме реално съществуваща връзка?
Чувала съм мъже да се съветват, че колкото повече секс правят с някоя жена, или с поредица от различни жени, толкова по-лесно им става да забравят една конкретна, по която са увлечени, в което има логика. Но тъй като аз не желая да имам сексуални контакти с много различни мъже, имам възможност да пробвам с един, който обаче, както споменах, не възприемам по-различно от познат, който в дадената ситуация би ми правил просто услуга, правейки секс с мен. Разбира се, след като това е предварително изговорено и добре разбрано от всички.

Според вас това глупаво действие ли би било, или ако се прави с мисъл, би оказало търсеният ефект?

Благодаря предварително на отговори по темата!

Даниела
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Сексът като средство 30 Юли 2016 17:14 #3248

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Здравейте, Даниела! :) Добре дошла!

Според мен е глупаво действие. Но вие не трябва да се ръководите от чужди мнения и преживявания, а да имате свои. Или да изградите свои, чрез опита.

За мен секса не е средство. Той е израз на любовта ми към точно определен мъж. Лично аз не мога да правя безразборен секс или секс, с който ми падне. Поради простата причина, че аз изпитвам сексуално желание и то доста силно и страстно, когато съм влюбена, когато обичам. Тоест аз трябва да обичам един мъж, да съм открила в него качества и причини, за да го обичам. В следствие, на което се появява съвсем естествено и сексуалното ми желание да правя любов с този мъж. Любовта ми към такъв един човек разбира се включва в себе си - връзка и обвързване.

Не на последно място при мен има и редица духовни причини, поради които не правя секс като средство или просто за забавление.

Това поведение, за което говорите вие е характерно за мъжете. То не е и не би могло да бъде част от женствеността и от женската природа. За жената е необходимо тя да се съхрани и да запази енергията и Силата си, за да може да бъде пълноценна, както за собственото си развитие, така и за семейството си, за любимия си и за обществото.

Самата мисъл, че мога да прахосвам скъпоценната си жизнена енергия и Сила правейки секс с много и различни мъже - ме ужасява!
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Сексът като средство 30 Юли 2016 17:46 #3249

• Danyle
  • Danyle's Avatar
  • Fresh Boarder
Благодаря за отговора, Kamino! :)

Като цяло, и моето отношение към секса е такова - че той е продължение и израз на нещо предшестващо, което е специално и единствено по рода си в живота ми.
Обаче когато не може да се случи с човека, с когото би бил желан и пълноценен, тази енергия не се изпарява и тя може да ми създаде много проблеми, циркулирайки вътре в мен.
Затова и ми се струва логично, а и сравнително безобидно да се отърва от напрежението си с помощта на друг човек.
Този човек е свестен и отговорен мъж и такъв, който със сигурност няма да ме травмира или да иска от мен неща, които не искам и не съм в състояние да му предложа, но главното ми опасение е, че чувствата които изпитвам, няма да си отидат, а с този акт ще съм ги омаловажила.
Сигурно звучи много тъпо. :huh: Решението, разбира се, си е мое. Просто имам нужда някой да ми каже от опит или от гледната точка на човек със здрави отношения, дали това би сработило или ще е излишен разход на време и енергия...

Отново благодаря за отговора! :)

Сексът като средство 31 Юли 2016 18:13 #3250

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Danyle писа:
но главното ми опасение е, че чувствата които изпитвам, няма да си отидат, а с този акт ще съм ги омаловажила.

Чувствата ви не само че няма да си отидат, но те ще станат още по-силни към човека, с когото ви е невъзможно да бъдете. Възможно е дори да започнете да изпитвате отвращение и неприязън към човека, с когото сте правили секс и това да влоши иначе хубавите в момента отношения.

По въпроса за сексуалната енергия, която би могла да ви създаде проблеми, моята препоръка е да мастурбирате толкова често, колкото искате.

Обърнете внимание на тази статия:

www.sexnature.org/seksualna-kultura/zhen...alnotzenen-seks.html
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Time to create page: 0.272 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature