Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Силата на внушението

Силата на внушението 13 Юли 2010 11:31 #1780

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
** В тази тема се дискутира статията: Силата на внушението **

Паяците пораждат фобии и ужас у милиони хора. Но тези страхове могат да се излекуват за един ден. Ана ще бъде подложена на операция, без анестезия. Тя е подготвила съзнанието си така, че да не изпитва болка. Боби Джо е прекарал 15 години в затвора по обвинение за убийство, докато чрез хипноза не са били представени оневиняващи доказателства. Тези изключителни постижения се дължат на талант, заложен в нас- силата на внушението. Това е една загадъчна сила, която може да помага или вреди. Това е феномен, който учените се опитват да изследват.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Силата на внушението 13 Юли 2010 11:31 #1781

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Тук силата на внушението се разглежда в нейната позитивна страна, която по принцип използват терапевтите и лекарите. Но аз искам да обърна внимание на същата сила на внушение, тогава, когато тя бива използвана негативно. Защото силата на внушението е една и съща и както ни става ясно от статията, наистина е могъща сила. И така бъдете внимателни, когато било чрез медии, интернет, разговор получавате послание от първо лице единствено число заредено с негативизъм. Такива послания на които ние обикновено казваме: "глупости", все пак остават в нашето несъзнавано като информация и от там вършат своята разрушителна дейност без ние да си даваме сметка за това. Можем да си създадем навик да мислим по подобие на антивирусната програма на компютъра. Например, когато чуем негативно послание и особено, ако то е в първо лице единствено число. Пример: "Аз искам да се самоубия" може да го чуете дори от ваш близък приятел. Аз не твърдя, че някой умишлено иска да ви внушава негативни послания, макар, че деструктивните секти работят отлично със силата на внушението. На такова послание от примера винаги трябва да противопоставите позитивно послание: "Аз искам да живея!" Утвържденията под формата на изречения са един от начините за работа със силата на внушението. А когато те са позитивни резултатите са отлични.

Бъдете здрави и усмихнати! :)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Силата на внушението 19 Авг 2010 11:53 #1906

• Cleman
  • Cleman's Avatar
  • Junior Boarder
Да, Kamino, наистина в ежедневието трябва да използваме нещо като "антивирусна" програма, за да се справим с този негативизъм, който сигурно остава някъде в подсъзнанието. Много интересно.
Преди години възприех изцяло силата на позитивното мислене, благодарение на един голям приятел - хомеопат и Слава Богу, че го срещнах, но в живота срещам хора (неизбежно е), които направо "от вратата" ме засипват с това, за което пишеш. Добре, че имам силен дух :) , след няколко мои опита да омаловажа лошите неща, просто се измъквам, защото усещам, че дори и на мен, започва някъде да ми се случва нещо в главата и колкото й да си внушавам, усещам че се промъква една необяснима тревога.
Мисля, че всеки сам си намира някакъв начин за себе си да се справи с това. А колкото до телевизия и подобни, съм ги свела до минимум, направо понякаго ми е неудобно, че не зная толкова "важни" неща.
"Онзи, който не разбира вашето мълчание, вероятно няма да разбере и вашите думи." Елбърт Хюбърт
Time to create page: 0.106 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature