Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Сексуален тормоз на работното място

Сексуален тормоз на работното място 18 Юни 2008 17:39 #512

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Жертвите на сексуалния тормоз в работата или тихо и безропотно търпят униженията, като от време на време плахо оказват съпротива или откровено се възползват от ситуацията като средство за издигане в службата. Или \"правене на кариера.\" Почти няма жена, която още при интервюто, на което се явява за работа да не е \"оглеждана\" и преценявана не по знания и умения, които длъжността изисква, а по форми и размери на гърди, дупе, крака, устни... и други полови белези правещи жената това, което е. А именно съвършено човешко създание надарено с красота, женственост, нежност и достойно за уважение предвид тези и още куп други качества и функции, които я доближават повече до Богините от колкото до простосмъртните.
Как бихте постъпили ако в работата си сте подложена на сексуален тормоз? Ще се поддадете ли, за да се издигнете в кариерата си, по-добър пост, по-голяма заплата или ще откажете категорично и дори ще заведете дело срещу този, който си е позволил да ви унижава и подценява?
Нека да помислим НЕ първосигнално все пак. Например ако сте самотна майка с малки шансове да намерите друга работа ще се съгласите ли да правите секс с шефа или ще си тръгнете с гръм и трясък от офиса? Ако сте омъжена ще споделите ли със съпруга си на какво ви подлагат в работата?
Мисълта ми е ще седим ли и ще си траем ли кротко, когато колега или началник ни унижават с погледи, с опипвания и с нецензурни сексуални предложения или ще отстояваме правото си на пълноправен и равноправен член на екип? Правото на кадърен и способен служител макар и облечен в пола и със съблазнителни форми, които изобщо не трябва да стават обект на обсъждане та камо ли на друго! Като това е и вид дискриминация по полови признаци.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Сексуален тормоз на работното място 30 Окт 2009 11:35 #1055

• Selina
  • Selina's Avatar
Изглежда в България по този въпрос няма такъв широк отзвук както и в чужбина, където това се счита за сериозно престъпление. И дори ако жената е самотна майка тя има нужната защита и подкрепа в обществото. Там няма да е проблем да си намери нова работа, а дори и да не успее веднага обезщетенията ще са достатъчни, за да живее с детето си известно време без да работи. Мисля че у нас решението е ясно, ако си самотна майка подложена на сексуален тормоз на работното място - ставаш любовница на шефа. Малко жени биха потърсили правата си с какво ще плащат на адвокат? Почти е невъзможно да си намерят друга работа особено сега, когато има масови съкращения.

Също така у нас на сексуалния тормоз на работното място не се гледа като на такъв, а като предложение за приятно изкарване в офиса или извън него. За разнообразие за това на което казваме \"лесен начин да кръшнеш\". И то се случва предимно на работното място. Така че най-вероятно съпруга няма да бъде уведомен.

Може мнението ми да звучи цинично, но така седят нещата у нас. За щастие не съм ставала обект на такива \"предложения\", но мои колежки са ставали и го приемат като \"свалка\", а не като тормоз. И естествено като средство за издигане.

Отг: Сексуален тормоз на работното място 04 Ное 2009 14:03 #1056

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Изобщо не се притеснявам от такива неща. Случвало ми се е /мой шеф - Младен/ да му натривам носа за изцепки, но не в този смисъл. Просто при изпълнение на служебните си задължения въобще не се замислям, че примерно работния ден минава само с мъже, здрави да са! Но и те пък всичко свеждат до рамките на шегата.
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!
Time to create page: 0.090 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature