Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Приятелството в Планината и извън нея

Приятелството в Планината и извън нея 18 Мар 2012 14:04 #2845

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Приятелството в Планината

18.03.2012г.

Черни Връх - 2290 м. , е четвъртия по височина връх в България. Той не случайно е наречен „Черен”. Черни Връх отхвърля слабите, безсилните, хората без воля и характер. Тези, които не издържат на неговите изпитания, които Той поставя още в подножието си. Черни Връх показва на Силните и Смелите, кои хора могат да нарекат свои приятели и кои са просто кифли с мармалад. Когато отидеш в Планината не си тръгваш просто ей така, защото света не е устроен по твой вкус. В Планината не викаш и не вдигаш скандали, защото има опасност от лавини през зимата. А иначе просто смущаваш покоя и тишината на гората. В Планината – приятеля, с който си тръгнал е единствения човек, на който можеш да вярваш и разчиташ. Този, който може да ти спаси живота, ако се случи нещо опасно. В Планината приятелството има цена и тя е твърде висока, без да е материална! Планината и Черни Връх в частност поставят на изпитания хората и взаимоотношенията им. В този смисъл, ти Катя, се провали. Надявам се някой ден Черни Връх да те допусне до себе си и от себе си, след това, което направи днес. И когато решиш да поемеш по пътеката към Него, го направи сама! Само ти и Черни Връх. Защото въпроса не е в това да имаш много приятели, а самия ти да имаш правото да се наричаш приятел.

Желая ти късмет по планинските пътеки!

Юлияна

Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Приятелството в Планината и извън нея 24 Мар 2012 15:04 #2850

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
24.03.2012г.

Черни Връх е превзет, завзет и завинаги покорен от моето очарование! ;)))) А аз съм сериозно изплашена от Неговата страховита Сила! Една стара планинарка срещнах на връщане, близо до Кумата - мъдра жена, качвала го всяка седмица на младини. Каза жената: "Много си ми смело мойто момиче, в тези топящи се снегове, дето се затъва на всяка крачка, да катериш този Връх!"

Навремето като съм ходила, като дете ми се струваше като детска игра. Обаче не е игра. Може би Той е добър и нежен само към децата.

Не ви препоръчвам поне до май месец да се качвате до там. Краката ми до колената са в синини и натъртвания от затъването в мекия и много дълбок сняг. И никога не ходете в Планината сами особено през зимата. Аз отидох и се върнах сама днес, за което съжалявам, защото беше абсолютно неоправдан риск, който може да струва много.

Старата планинарка ми се скара хубаво за глупостта и самонадеяността. И други изводи и прозрения си направих, ако ме осени вдъхновение ще ги напиша в статия.

А сега да документирам събитието с фото-доказателства.
Прикачени файлове:
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Приятелството в Планината и извън нея 04 Апр 2012 16:40 #2867

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Хубаво е след покоряването на Черни връх човек да усети сладкия вкус на цивилизацията сред близки приятели. :) Тена, който имам е подарък от Върха. Малко ми се струва, че изглеждам не толкова "финна" и "изискана", както казват приятелите. А нещо съм поразрошена и подивяла, но пак съм била красива с онзи...планинския дух в себе си.

Ехеййй голям дух, голям връх! Голямо нещо!

Та това са първите ми снимки след...
Прикачени файлове:
Журнал Психея

Приятелството в Планината и извън нея 04 Апр 2012 16:57 #2868

• T.Velinov
  • T.Velinov's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
Много сте красиви! :)

Приятелството в Планината и извън нея 05 Апр 2012 09:50 #2869

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7
Открийте седемте разлики! Помните ли списание Паралели? :laugh:

Питам аз къде е на Юлето червилото? Някой да не би да го е изял с целувки? От това ще да е и разрошването. :laugh: ;) Не от Черни връх това! Ако гледате внимателно нейни снимки ще видите, че тя е с идеален външен вид дори и в гората. Та какво да говорим за ресторант?!

:laugh:

Ние жените забелязваме такива малки подробности във външността на другите дами.

Вервайте ми!

Приятелството в Планината и извън нея 06 Апр 2012 06:46 #2870

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Да видим какво би казал авторитетния, авторитарен фейсбук за моята липса на червило.

Тя е разведена без да се е омъжвала.
Овдовяла е, но мъжа и е жив.
Обвързана е със здрава връзка със себе си.
В неангажираща връзка, с особено мнение от страна на партньора.
Сложно е. Сложна жена, която няма да ни каже нищо за червилото си.

А сега да се върнем на темата "Приятелството в Планината и извън нея" и да оставим елементарното търсене на моите недостатъци, които аз имам в изобилие и не ги крия, но напротив тяхното наличие ме прави това, което съм! Както един колега по перо /само колега!/ беше написал: "Една истинка жена"
Журнал Психея

Приятелството в Планината и извън нея 13 Май 2012 07:38 #2925

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Разходка над Железница. :) С господин Петър Г. Алексиев. Голям планинар и планински водач. Обиколил повечето планини в България. С него човек винаги може да е спокоен, че ще оцелее в планината и ще се прибере жив и здрав у дома. Снимахме и малки железнишки "вълчета" ;) :laugh: Красиви, умни и добре охранени. Нямахме лошия късмет да дотърчи от някъде мама-кучка и да ни нахапе едно хубаво, че пипаме кученцета и. :)
Прикачени файлове:
Журнал Психея
Следните потребители изказаха благодарности: П. Г. А.

Приятелството в Планината и извън нея 13 Май 2012 16:45 #2926

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
Откривам далечна прилика между Юлето и железнишките "вълчета", загледайте се и ще видите! :)

Разликата е, че те са кученца, а тя е...

www.sexnature.org/nature-therapy/duha-na-valchitzata.html

уаууу, а не бау, бау

Юле, благодаря ти за тази поема!

Приятелството в Планината и извън нея 03 Юни 2012 10:34 #2949

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Много приятна и запомняща се разходка до Банки с господин Петър Алексиев, на когото искам да благодаря за поканата да пътуваме с атракционното влакче, теглено от парен локомотив. Имах възможност да се кача и в самия локомотив, да си изцапам ръцете и да видя това чудо отвътре! Разходихме се и по Алеята на Здравето, която беше доста кална, но благодарение на чувството за кавалерство на Петър, който ме пренесе през МНОГО калните места се чувствах през цялото време като Богинята Хигия, която снимахме в парка на Банки. В древногръцката митология, римски еквивалент — Салус, е дъщеря на Асклепий. Тя е богиня на здравето, чистотата и хигиената (и по-късно: луната), и заема важна роля в култа на баща си. Докато нейният баща се асоциира по-пряко с лечението, тя се свързва по-скоро с предпазването от заболяване и поддържането на добро здраве.

На връщане пътувахме с модерен влак и локомотив. :) ;)
Прикачени файлове:
Журнал Психея

Приятелството в Планината и извън нея 03 Юни 2012 15:31 #2950

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
Е, пак само за себе си мислиш! ;) Какво да правиш такива са вождовете :cheer: Щом ти се чувстваш като Богинята, значи до теб е бил Бога на смелостта и силата в лицето и ръцете най-вече на Петър.

Кой Бог е той? Зевс, Марс или Аполон?

;)

Приятелството в Планината и извън нея 04 Юни 2012 06:38 #2952

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Не харесвам римската и гръцката митология и техните герои. :) За което си има причина, но не ми се филосовствува.

Хайде да го наречем Бог Один от скандинавската митология. А пък Хигия ще я прекръстим на скандинавската Богиня Идун. Тя не се разделя с кошницата си, пълна със златни ябълки. В крехките ѝ ръце е съсредоточена голяма сила. Именно на нея са задължени боговете за своето здраве и дълголетие, защото без ябълките на Идун започват да се състаряват и все повече се приближават към прага на смъртта. Ябълките ѝ даряват не толкова безсмъртие, колкото удължаване на живота, затова на боговете им се налага да си ги похапват регулярно. Сърцевината на ябълките символизира майчината утроба, защото в нея са семената-зародишите, носещи новия живот.

:)

Само като препоръка обърнете повече внимание на Скандинавската, Ацтекската, Митологията на Северноамериканските индианци.

Римската и Гръцката са толкова скучни.
Журнал Психея
Time to create page: 0.137 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature