Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Виртуалната любов

Виртуалната любов 24 Фев 2012 10:55 #2827

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Тази тема ми хрумна преди малко мислейки за независимостта стигаща до крайности, за която споменах в темата "Бихте ли си купили пистолет?"

Виртуалната любов е характерна за два вида жени:

1. Отегчени до смърт от семейни задължения домакини, майки и съпруги. Включват компютъра - хоп и любов.

2. Крайно независими, еманципирани, самоуверени, самонадеяни /надяват се на себе си само и единствено, обожествяваме се/, самостоятелни - стоят сами, това са двете думи, които съставят "самостоятелни". И това е нещото, което родителите ни ни втълпяват от крехка възраст: "Бъди самостоятелен/а!" Тоест "стой сам/а".

Интересно е как двата вида жени образуват една опозиция, тоест отразяват двете противоположности на един дуалистичен проблем. Който и в едната и в другата си крайност е ненормален, както всичко, което представлява някаква крайност. И в крайна сметка е нищо друго освен невроза. Ние всички сме невротици за едно или друго.

И така да го кажем направо. Виртуалната любов е много удобна за невротично-независимата, самонадеяна жена. По този начин тя поддържа своята невротичност и задоволява нуждата си от вманиачаване в собственото величие. Всички останали жени и завиждат и я сочат за пример, възхищават и се. Особено първия тип жени - отегчените домакини. С една дума независимата жена задоволява нуждата си от ласкателства и подхранва суетата си, която също е отишла в крайности. До тук добре, няма лошо да си суетен, да харесваш себе си и да се ласкаеш от това че и другите те харесват. Проблема започва, когато въпросната жена, започва да предприема рискове повече от колкото трябва, които могат да бъдат опасни, за да докаже на себе си, че тя е напълно, абсолютно, тотално НЕЗАВИСИМА! Вместо да си намери реален приятел от действителността, на когото да разчита, че ще я вземе от вкъщи и ще я изпрати, тя решава да си купи пистолет, за да стреля по крадци и други престъпници. :)

Междувременно виртуално е влюбена в някакъв виртуален мъж. :cheer: Тоест зоната на комфорта на неврозата е напълно завършена, затворена елипса, в която независимата жена си прекарва чудесно. До момента, в който не се случи нещо опасно /като снощната случка/, което да пробие елипсата на комфорта и да нахлуе право при независимата жена. За да и каже, че е напълно и абсолютно ЗАВИСИМА от стремежа си към независимост.

Зависимост от независимостта.

А това не е свобода.

Осъзнавайки, че виртуалната любов е удобно прикритие за други неща, тази жена би трябвало да предприеме реални действия за започване на реална, действителна любов с мъж от действителния свят.

Тук идва проблема и започват трудностите. Не че реални мъже желаещи вързка няма. Има. Но това означава излизане от зоната на комфорта, а това не е приятно. Но все пак е важно, че поне има осъзнаване, на това как седят нещата.

И в заключение горното деление на жените на два вида, може да се сведе до две по-кратки обяснения:

1. Невротично зависими /Отегчени до смърт от семейни задължения домакини, майки и съпруги/.

2. Невротично независими /Крайно независими, еманципирани, самоуверени, самонадеяни, самостоятелни/.

За такива жени виртуалната любов е удобна и комфортна. Но както казах, зад нея седят редица важни неща, които показват, че е нужна работа по корекция на погрешните модели.

Може би е нужна и статия с конкретни решения и терапевтичен подход. :S
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Виртуалната любов 24 Фев 2012 11:09 #2829

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
:laugh: Мхаха - аз като една ама неотегчена от първия род, и като не толкова независима от втория, тъй съм се разкрачила като жабата от оня виц: Лъвът събрал животните на една поляна и казал красивите да минат отляво, а умните отдясно. И Жабата нали си била красива и умна ... та :laugh:
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Виртуалната любов 25 Фев 2012 20:44 #2835

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Една песен, с която искам да кажа много неща на моята виртуална любов, като се надявам, той да има достатъчно въображение, за да ги разбере. Песента се казва - „Quedate” – „Остани”. Но не тук във виртуалното пространство, а навън в живота.

Да, би могло...

Което на нeговия език означава по-скоро обратното...

Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Следните потребители изказаха благодарности: Кармен

Виртуалната любов 29 Фев 2012 11:20 #2836

• Кармен
  • Кармен's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Вечно учеща
  • Thank you received: 4
Виртуалната любов???? Не вярвам в нея. След многобройните ми разговори с приятели, които са имали виртуална любов, установих, че поне 70% не се осъществява реално. По простата причина, че тук хората рядко казват истината за себе си, представят една фалшива самоличност. Затова,когато едната страна настоява за среща на живо, обикновено другата страна се покрива-защото се страхува от истината, че един идол с глинени крака лесно ще се срине. И както забелязвам, избягването на тези срещи са обикновено при мъжете. По лесно е да лъжеш по няколко наивни жени от дивана пред компа,отколкото да те видят какъв си в действителност в реалния свят.
Юлияна, благодаря ти за прекрасният клип, за откъсът от един филм,който обожавам. От сърце ти пожелавам любов в реалният свят, колкото и да е горчива понякога тя.
Вечно учеща,любопитна за новостите за природата на човека,психологията на душата.
Следните потребители изказаха благодарности: Kamino

Виртуалната любов 29 Фев 2012 15:29 #2837

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Благодаря Кармен, за пожеланията! Не искам повече горчиви любови, надявам се реалната ми любов да е щастлива.

Понякога се случва човек да попадне в опасни вълчи капани, от които, ако успее да излезе би следвало да се е сдобил с опит, бдителност и предпазливост. Да ама не! С опит бдителност и предпазливост се сдобиват хора с разум в главата. Има и хора като мен, които самонадеяно считайки себе си за неуязвими попадат в опасни капани по два пъти. Хубавото е че имайки опит с излизането все пак успяват да издрапат на безопасно място.

Аз два пъти се хващах във виртуални любови, като първата беше смесена - виртуално-реална. Какво да правиш като ги избирам все големи, виртуални ловци, с големи...капани. ;)

Самоиронията и хумора са задължителни!

Клипа е от филма Autumn in New York и аз много го харесвам.

А сега поздрав за всички, които успяват да излязат от опасните капани...

И поздрав за тези, които никога не влизат в тях

!
Журнал Психея

Виртуалната любов 03 Мар 2012 09:31 #2838

• Кармен
  • Кармен's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Вечно учеща
  • Thank you received: 4
Юлиана, права си. Опитът не помага винаги. Като се влюби човек, човек ослепява, оглушава всячески, въпреки, както казвам аз, "сигналните лампички". Темата тук е фактически за виртуалната любов. Че се доверяме на абсолютно непознат човек-влюбваш се фактически във фантазията си, и затова пораженията са по лоши. Във реалният свят любовта също е проблематична, но там не се впускаме така лесно-тук вече има предпазната ниша на опита. Е,изключение е влюбването от пръв поглед, но има разлика между влюбване и любов.
Юлияна, всички се смятаме за неуязвими, докато ни дойде до главата. Но си и права, вече по лесно излизаме от капана на блатото.
И последно-мисля, че по добре е да изживяваме моментите, отколкото да умуваме какво ще бъде утре. Но това е вече за по-възрастните, като мен, нали? Докато младите сте в правото да имате очаквания.
Нека изживяваме реалната любов-с истинското докосване на любимите ръце и прегръдката с другия човек. Докато се взираме във виртуала, до теб е може би човекът, който наистина ще те дари с любов, а можем да го изпуснем, втренчвайки се в студения монитор. Не визирам теб, Юлияна, а по принцип! Лек ден!
Вечно учеща,любопитна за новостите за природата на човека,психологията на душата.
Следните потребители изказаха благодарности: Kamino
Time to create page: 0.151 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature