Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Предизвикателства и преживявания

Отг: Предизвикателства и преживявания 14 Юли 2012 04:53 #3018

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
И така Ladies and Gentlemen, да ви споделя какво преживяване и предизвикателство съм си подготвила за рождения ден на 20-ти юли, когато както знаете имам юбилей и ставам на 40 години. Размишлявайки за миналите си рождени дни установих, че те са били изкарвани на ресторанти, с гости на купон, на морето - пак в ресторанти. Също разочарована от целия свят, който отказва да се съобразява с мен :laugh: ;) съм прекарвала и някои рождени дни напълно сама, но винаги в цивилизована среда.

За това за 40-тия рожден ден - Госпожа Прада* реши да отиде за четири дни на палатка. Самия юбилея е на 20-ти юли в 22.20 часа, но ние с гостите, които е предвидено да са хора с опит по горите и дивотията ще тръгнем още на 19-ти и ще се върнем на 22 юли.

Да ви кажа, както подсказва и името - госпожа Прада, аз на палатка съм била само веднъж в живота си, някъде в началото на 90-те години на язовир Доспат за две седмици. Понеже тогава цялата компания твърдо вярваше, че родената и израстнала на "жълтите павета" в София ще си тръгне още на втория ден от дивотията, аз на инат останах през целите две седмици. Обаче се зарекох, че повече крака ми няма да стъпи на такива мизерни условия, да не можеш да си вземеш вечер душ след жегите, да не можеш да си измиеш зъбите като хората и тям подобни неща, които ми създават дискомфорт и неудобства. :laugh: И ми съкращават живота естествено, защото както добре знаем - цивилизацията удължава живота, а дивотията го съкращава. Диваците живеят средно до 50 годишна възраст.

И наистина от тогава не съм стъпила на палатка. Сега обаче в последно време започнах нещо да подивявам, надявам се да е временно и да премине, но пък и намирам прекарването на кратко време сред природата за закаляващо организма. :laugh: Разбира се не трябва да се прекалява.

И така след като реших как ще си организирам запомнящ се рожден ден, за юбилея, се оборудвах с двуместна палатка, спален чувал и ........страхотен нож - 25 сантиметра с дръжка, която имитира кост. Не си купих револвер, но се сдобих с нож. Странна покупка предвид предпочитанията ми към огнестрелните оръжия, която отдадох на влиянието на моя Анимус, който явно предпочита ножове. ;)

С ножа се чувствам добре, дори вече го използвам. Тъй като на реката на вилата се печа гола съответно трябва да съм също толкова респектираща и всяваща смут и страх, уважение и респект, колкото и когато съм облечена. За това до дясната ми ръка в земята е забит ножа, а до лявата си имам един доста тежичък камък. Лежейки така гола в гората, сама на реката, си мислех, че с тези две оръжия до мен, плюс македонския нрав в добавка съм по-опасна гола, отколкото облечена. То аз и като съм облечена не ходя въоръжена.

Определено с моя нож започнах да се чувствам като истински вожд на Амазония и сякаш започвам да го обиквам и да не го намирам за странен, тъй като не гърми и няма дуло.

Човек трябва да обича оръжието си, ако иска то да му служи добре. Тази мисъл ми хрумна сега, вероятно спомен от минал живот в джунглите. ;)

И така пожелайте ми приятно изкарване и запомнящо се на 40-годишния ми юбилей. Река, гора, палатка и....надявам се всичко да е наред.

*Прада - много известна марка в модната индустрия. Има и филм с Мерийл Стрийп, казва се "Дявола носи Прада".
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Предизвикателства и преживявания 14 Юли 2012 09:38 #3019

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7
Kamino писа:
И наистина от тогава не съм стъпила на палатка. Сега обаче в последно време започнах нещо да подивявам, надявам се да е временно и да премине, но пък и намирам прекарването на кратко време сред природата за закаляващо организма. :laugh: Разбира се не трябва да се прекалява.

И с цивилизацията не трябва да се прекалява! Като почне човек да взима наркотици, да пие алкохол, да преяжда, да седи пред телевизора и в нета, да се обездвижва от вкъщи на колата до офиса и обратно. И става така, че цивилизацията разрушава живота и го съкращава също.

Разкажи за покупката на ножа, историята е смешна. :laugh: ;)

Отг: Предизвикателства и преживявания 14 Юли 2012 10:09 #3020

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
naia писа:
И с цивилизацията не трябва да се прекалява! Като почне човек да взима наркотици, да пие алкохол, да преяжда, да седи пред телевизора и в нета, да се обездвижва от вкъщи на колата до офиса и обратно. И става така, че цивилизацията разрушава живота и го съкращава също.

Разкажи за покупката на ножа, историята е смешна. :laugh: ;)

naia, пише, че и с цивилизацията не трябва да се прекалява и...земетресение в София, преди малко.

Ножа...влязох в магазина и понеже ми беше неудобно да кажа, че е за мен, казах на продавача, че искам да купя нож за подарък за мой приятел. И той пита какъв да е ножа по-малък, по голям? За какво ще се използва? С какво се занимава вашия приятел?

И аз казвам, ами за планината, за гората е ножа. И общо взето мънкам, защото купувам нещо съвсем необичайно за мен.

Продавача казва: "Ааа той планинар ли е, значи нещо по-малко, да си нареже хлебче, саламче?" И ми вади едно мънинко ножче. Което на мен изобщо не ми вдъхва доверие и решавам, че нито вдъхва респект и страх, нито става за самозащита. А за да си нарежа саламче си имам кухненски нож. Гледам едно мачете и направо се влюбих в него. Но си казах, че да тръгна с мачете някак си ще дойде в повече.

И му отговарям: "Ами не е точно планинар, по-скоро е ловец и няма с този нож да си реже саламчета!" Как сега да кажа, че ножа е за самозащита?! Продавача ми показва няколко ножа, които реших, че изглеждат добре, като големина и си избрах един, който ми е удобен да го държа. И е красив, изглежда страшен и е добре наточен. Канията му не е много хубава, но има джобче в което да се постави бруст за точене. На дръжката на ножа има и компас.

Харесах го и го купих. Оказа се, че аз харесвам големи ножове.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Предизвикателства и преживявания 18 Юли 2012 07:04 #3027

• nomad
  • nomad's Avatar
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 4
Г-жо Прада, да ви пожелая весело и запомнящо се (преди всичко с хубави, положителни случки) изкарване сред природата, на палатка, в спален чувал на вашия рожден ден! :laugh:

Следва да ви предупредя да обърнете внимание на някои жизненоважни неща:

1. Загасявайте добре цигарите си, като можете да използвате пластмасова чашка напълнена до половина с вода. Или си вземете пепелник, така както правите в къщи.

2. Внимавайте къде ходите и върху какво стъпвате. Ухапването от змии не е полезно за здравето ви. Даже може да е смъртоносно!

3. Не се колебайте да използвате телефон 112 в случай на нужда, като случайте на нужда са упоменати на следния адрес www.112.mvr.bg/Tel_112/koga_zvanim_na_112.htm

4. Ако срещнете агресивни субекти от мъжки пол в гората, които имат някакви желания към вас, използвайте всички възможни женски хитрости, за да ги забаламосате и успокоите високите нива на тестостерон, преди да посегнете да използвате камъка и ножа си! Може например да излъжете, че мъжа ви е наоколо за риба по реката или някъде навътре в гората на лов за глигани с ловната дружинка от дестина човека. Можете да инсценирате и телефонен разговор с него, в който му обяснете, че някакви мангали ви безпокоят с вашите приятелки.

5. Във всички случай бъдете внимателна, сериозна и отговорна към себе си и природата.

Весело изкарване на 40-годишния юбилей!
Следните потребители изказаха благодарности: Kamino

Отг: Предизвикателства и преживявания 03 Авг 2012 17:20 #3050

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7

65 години!

Отг: Предизвикателства и преживявания 01 Апр 2013 04:48 #3168

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Имах интересно преживяване и забавно. :cheer:

Един ясно изразен хомосексуален господин ме покани да спя у тях....в неговия креват!

Това е голям комплимент за жена на 40 1/2 години, пък и за жена на всяка възраст.
И не е първоаприлска шега, истина е! Но е забавно и е подходящо за днешния ден.
:P :cheer:

Трябва да се обърне внимание на директния подход при този мъж. Един хетеросексуален мъж никога няма да предложи толкова директно.
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.142 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature