Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Хиперфагия

Хиперфагия 30 Дек 2011 11:17 #2682

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Здравейте, прегледайте темата от началото и вижте дали някои от нещата, които сме обсъждали биха могли да ви бъдат полезни. Аз намерих информация за групи по взаимопомощ, която ще ви предоставя. Не бих могла да кажа нищо за тези групи, защото току що ги открих в интернет, така че не мога да ви дам никакви гаранции за тях. Ето адресите:

www.vegabg.com

arka.bulboard.com/vt647.html

Другия вариант е да създадем ние такава група, която да се събира веднъж или два пъти в седмицата и в която да се обсъждат тези неща. Аз нямам хранителни разтройства, но имам "Студио за споделяне, взаимопомощ и терапия", което може да се използва срещу някакво заплащане съответно. Вие keepgoing имате опит в заболяването Хиперфагия, така че остава да го организираме. Само да уточня, че аз и студиото се намираме в София.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Хиперфагия 14 Ное 2014 17:36 #3236

• Krotana
  • Krotana's Avatar
  • Fresh Boarder
Здравейте!
Нова съм. Радвам се, че открих хора, преминали през моя кошмар, от който така и не се събуждам. А ако се, то вероятно ще е за да ям, да ям, да поглъщам и да живея в името на лакомията. Тя е обсебила всяка жизнена клетка в съществото ми. Взимам Редуктил (ужасно лекарство, потискащо центъра на глада), вече спряно от производство. :sick: два три дни след последния прием що-годе владея положението и на четвъртия тя се развихря. Денем, нощем, през цялото време докато съм в съзнание. И вече знам, не мога да се справя с този ужас от години. Камо ли да чакам ето този път, този път ще се случи чудо и тя няма да се завърне и да ме връхлети с нова мощ. Моля Ви, кажете ми от къде да започна.Да имам поне малка част от себе си, която ми позволява да съм себе си, а не унищожител на храна. Съжалявам за негативната емоция, която предизвиквам с подобна поява, но като се стискам да отложа хапването съм това. Благоря предварително за всякакви съвети и споделен опит от Ваша страна.
К

Хиперфагия 14 Ное 2014 18:40 #3237

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Здравейте и добре дошла! :cheer:

Прочетохте ли какво сме си говорили по-горе по темата? За да не се повтаряме. Има ли нещо, което не сме обсъждали, а то е специфично конкретно за вашия случай?

Мисля, че някъде в темата съм споменала, че преяждането и съответно трупането на килограми е израз на скрития страх. СТРАХ с огромни луминисцентни букви. Когато се натъпчем с храна, когато натрупаме мазнини и тлъстини, сякаш се чувстваме защитени от реални и въображаеми заплахи. В повечето случаи въображаеми.

Не съм специалист по хранителни разтройства. Мисля, че и това съм споменавала в темата, но бих могла да ви изслушам, ако желаете да споделите нещо. Също така не бихте могла да получите и адекватно лечение в една форумна дискусия. Добре е да имате предвид тези неща.

Лека и спокойна нощ!
До утре, Krotana.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Хиперфагия 16 Ное 2014 07:02 #3238

• keepgoing
  • keepgoing's Avatar
  • Fresh Boarder
Не съм влизала отдавна тук, но получих известие, че темата е още жива и има хора търсещи помощ.

Ще ви кажа какво се случи с мен - аз се излекувах, вече не преяждам!
От началото на годината посещавам психолог и с негова помощ се справих първо с повръщането (защото бях преминала към булимия), след което и с поглъщането да огромни количества храна.
Все още имам да работя върху себе си, върху изграждането на нормални отношения с храната, но прогреса е огромен, вече не мога и да си помисля да си причиня това, което правех на тялото си години наред.
Ключа е любовта към себе си - клиширано и изтъркано, но човек трябва да го изживее и приеме за истина за себе си.
Когато се научих да се обичам, спрях да причинявам лоши неща на тялото си.

Това е моя съвет - потърсете добър психолог. Ако човек не успее да се справи сам в началото после става по-тежко и се затъва повече.

Хиперфагия 22 Ян 2015 08:23 #3241

Здравейте!От скоро съм тук и имам проблем с храната-компулсивно преяждане.Но бедата никога не идва сама,освен,че имам проблем с храната съм фригидна.През последните 2 г научих доста неща за себе си,успях от 117кг да смъкна над 20кг,но отдавна не се меря.Резултата дойде след като промених отношението към себе си,не защото съм се осъзнала толкова или пък съм изпитала любов към себе си,а поросто защото направих избор да спра да се самоунищожавам бавно и сигурно.На 43г.май още ми е рано да гушна букета(добрия вариант) или да вегетирам с памперс доста години и да вкарам в моя филм близките ми.Но искам промяна и ще се радвам,ако я намеря тук,ако тук намеря отговори.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.151 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature