Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Кредото на оптимиста

Кредото на оптимиста 10 Сеп 2010 18:13 #1954

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Нека да поговорим за оптимизъм и позитивно, градивно мислене. На този текст попаднах във ФБ беше публикуван на стената на моя нова приятелка - госпожа Стефанова. Радвам се на нашето приятелство и съм и благодарна за ценния материал.

"Кредото на оптимиста - Крисчън Ларсън

За първи път "Кредото на оптимиста" е било публикувано в книгата на Крисчън Д. Ларсън "Вашите сили и как да ги използвате" (Your Forces an How to Use Them) през 1912г. А съкратената му версия се използва от "Оптимист интернешънъл" - световно общество от хора, съсредоточени върху положителните промени в света.

Обещавам на себе си:
...
~ Да бъда толкова силен, че нищо да не е в състояние да смути душевния ми мир...

~ Да излъчвам и внушавам здраве, щастие и благоденствие на всеки, с когото общувам...

~ Да помагам на приятелите си да почувстват, че всеки от тях притежава нещо много ценно...

~ Да гледам на всичко в живота от към добрата му страна и активно да прилагам оптимизма си така, че да го превърна в реалност...

~ Да мисля само за най-доброто, да работя само по най-добрия начин и да очаквам само най-доброто...

~ Да се радвам и ентусиазирам от успеха на другите също толкова, колкото и от собствените си успехи...

~ Да забравя грешките от миналото и да се фокусирам върху великите постижения, които ще постигна в бъдеще...

~ Да имам ведро изражение и да дарявам усмивка на всеки срещнат, независимо дали ми е познат или непознат...

~ Да се посветя до такава степен на личното си усъвършенстване, че да не ми остава време да критикувам другите...

~ Да имам високо мнение за себе си и да заявя този факт пред света, но не провиквайки се с гръмки думи, а доказвайки го с велики дела...

~ Да живея с вярата, че целият свят е на моя страна и ме подкрепя при условие, че съм верен на най-доброто в себе си...

~ Да бъда максимално силен, за да допусна мрачни мисли, твърде благороден, за да се гневя, твърде уверен, за да се страхувам и извънредно щастлив, за да позволя присъствието на беди и проблеми. Така, че широтата на ума да ме пази от тревогата, благородството - от гнева, а щастието - от бедите...

~ . ~ . ~

The Optimist Creed
Christian D. Larson (1874-1954)"
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Кредото на оптимиста 16 Сеп 2010 07:49 #1961

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Заявление

Най-голяма добротетел: Аз съм силен човек. Който се осмелява, той печели.

Най-голям неуспех: Липсата на търпение.

Хоби/Развлечение: Вървенето пеша.

Пречистващ опит: Бях близо до света на лудостта.

Извор на вдъхновение: Хората.

Най-голям страх: Публичните речи.

Най-голяма надежда: Да продължа да пиша.

Следваща планина: Тази, която се случва да ми се изпречи.

Приятели: Най-голямото съкровище в живота.

Жени: От тях се научаваме на любов, във всичките й форми.

Мъже:
От тях се научаваме на дисциплина.

Истина: Коварна дума. Единственото определение за истина са думите на Исус Христос: "Когато узнаеш истината, тя ще те освободи".

Време: Сегашният момент.

Слава:
Абстрактно понятие за един писател.

Късмет: Зад успеха винаги се крие нечия трагедия.

Невъзможно: Още една безсмислена дума. Хората си позволяват да се обезкуражават, не защото нещата са невъзможни, а защото ние искаме те да са такива. Няма нищо невъзможно.

Щастие: Най-посредствената дума на света. Предпочитам да изхождам от идеята за радост.

Работа:
Равносилно на страстта.

Красота: Честността в душата.

Спокойствие: Не като отсъствие на движения, а като абсолютна концентрация.

Пауло Куелю
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Кредото на оптимиста 26 Сеп 2010 13:00 #1999

• n_hope
  • n_hope's Avatar
  • Expert Boarder
  • Здравейте, приятели!
Повече от половината от описаните заявления са и мои. Надявам се и останалите да ги приема, като свои и да прибавя други към Кредото на оптимиста! :))))
Обичам да пиша и се смея, дори "когато ми се плаче"!

Отг:Кредото на оптимиста 05 Окт 2010 10:06 #2012

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
1. ТЯЛОТО ТИ Е МЪДРО
В тялото ти е заложена безпогрешна система за избор на правилните за теб неща. Преди да вземеш поредното решение, вслушай се в сигналите, които тялото ти изпраща. Ако ти отговори с физически или емоционален дискомфорт - внимавай. Ако ти отговори с радост и задоволство - решението е правилно.

2. ЖИВЕЙ НА МИГА
Единственото, което наистина имаш, е настоящият миг. И миналото, и бъдещето са извън твоята власт. Насочи вниманието си към своето СЕГА, усети го с цялата му пълнота. Мигът е такъв, какъвто е. Винаги, когато се противопоставяш на мига, ти се противопоставяш на цялата Вселена.

3. ПОДАРИ СИ ТИШИНА
Помълчи и послушай вътрешния си глас. Вместо да се луташ в умуване, довери се на интуицията си. Ти си най-важният в този свят - подари си време и тишина, за да чуеш себе си.

4. НЕ РОБУВАЙ НА ДРУГИТЕ
Отърси се от потребността да получаваш одобрението на другите. Ти не зависиш от ничие одобрение.

5. ТИ ЗАВИСИШ САМО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ИЗБОР
Единствено ти избираш чувствата и отношението си към хората и ситуациите. По различно време един и същ факт може да ти изглежда тъжен или смешен. Фактите не се променят; променя се твоето отношение към тях.

6. СВЕТЪТ Е ОГЛЕДАЛО
Ти мразиш или обичаш у другите само онова, което обичаш или мразиш у себе си. Ти привличаш в живота си хората и ситуациите, от които имаш нужда, за да научиш определен урок. Когато реагираш с гняв или избираш насилието, ти обръщаш гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваш, това и получаваш. Не бъди жесток със себе си. Светът е огледало на твоите мисли, чувства и действия и винаги ще ги връща обратно към теб.

7. НЕ СЪДИ
Отърви се от вроденото си желание да съдиш другите за това, че са различни от теб. Приемай ги такива, каквито са, и ще се изненадаш от самия себе си, защото ще се почувстваш олекнал, освободен, извисен и просветлен.

8. ТИ СИ ХРАМ
Не тъпчи тялото си с отрови: нито чрез храната, водата и въздуха, нито чрез собствените си емоции. Помни, че Бог живее в теб и пази чист Неговия храм.

9. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ
Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен.

10. БЪДИ ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ
Ти възприемаш този свят в собственото си съзнание. Чудесно е, че се грижиш за околната среда, защото почиствайки я от отпадъци, ти почистваш майката Земя, от която си жива част. Но не забравяй да почистиш токсините от своите човешки мисли.

Дийпак Чопра
Журнал Психея

Отг:Кредото на оптимиста 13 Окт 2010 07:34 #2024

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Никога не забравяй!

Никога не забравяй, това, че живееш, не е твоя собствена идея и това, че дишаш, не е твое решение. Никога не забравяй, това, че живееш, е Нечия идея и това, че дишаш, Неговия подарък за теб. Никога не забравяй, никой не мисли, и не чувства, и не действа така, както ти, и никой не се усмихва така, както само ти умееш. Никога не забравяй, никой не вижда небето по начина, по който ти го правиш, и никой никога не е знаел това, което ти знаеш. Никога не забравяй, никой на света няма твоето лице и единствено ти имаш тези очи. Никога не забравяй, ти си богат, независимо дали със или без пари, защото можеш да живееш, и никой не жевее като теб! Ти си желан, не си дете на случайността, нито прищявка на природата, независимо дали свириш музиката на живота си в минор или в мажор, Ти си Божие творение, гениално при това.

Юрген Верт
Журнал Психея

Отг:Кредото на оптимиста-какво научих днес? 15 Окт 2010 18:19 #2026

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Научих -
че не можеш да накараш някой да те обича.Можеш само да бъдеш някой,
който може да бъде обичан.Останалото зависи от другия.

Научих -
че без значение колко те е грижа,на някои хора просто не им пука.

Научих -
че отнема години да изградиш доверие, и само секунди да го разрушиш.

Научих -
че не е важно какво имаш в живота си, важното е кого имаш в живота си.

Научих -
че можеш да разчиташ на обаянието си около петнайсет минути.След това е по-добре да знаеш нещо.

Научих -
че не трябва да сравняваш себе си с най-доброто, което другите могат да направят, а с най-доброто което ти можеш да направиш.

Научих -
че не е важно какво се случва с хората Важното е какво правят те по въпроса.

Научих -
че за секунда можеш да извършиш нещо, заради което ще те боли цял живот.

Научих -
че колкото и прецизно да режеш, винаги ще има две страни.

Научих -
че отнема много време, да станеш човека който искаш да бъдеш.

Научих -
че е много по-лесно да реагираш вместо да помислиш.

Научих -
че трябва винаги да се разделяш с тези които обичаш с думи на любов.
Може пък това да е последният път когато се виждате.

Научих -
че можеш да продължиш напред дълго, след като си решил че повече не можеш.

Научих -
че сме отговорни за това, което правим, независимо какво чувстваме.

Научих -
че или контролираш отношението си към хората или то те контролира.

Научих -
че независимо колко страстна и буйна е една връзка отначало, страстта отминава и добре би било да има нещо друго да заеме мястото й.

Научих -
че герои са хората, които правят това което трябва да се направи,
когато трябва да се направи, независимо от последствията.

Научих -
че да се научиш да прощаваш изисква практика.

Научих -
че има хора, които искрено обичат, но просто не знаят как да го покажат.

Научих -
че парите са калпав начин да си мериш успеха.

Научих -
че с най-добрия си приятел можем да правим всичко или пък нищо и пак да си изкарваме страхотно.

Научих -
че понякога хората, които очакваш да те ритнат докато си на земята,
ще бъдат тези които ще ти помогнат да станеш пак.

Научих -
че понякога, когато сме ядосани, имаме право да бъдем ядосани,
но това не ни дава право да бъдем жестоки.

Научих -
че истинското приятелство продължава да расте дори през големи разстояния. Същото се отнася и за истинската любов.

Научих -
че понеже някой не те обича по начина, по който ти искаш да те обича,
това не означава, че не те обича с цялото си сърце.

Научих -
че зрелостта много повече зависи от това какъв опит си придобил
и какво си научил от него, и много по-малко от това колко рожденни дни си празнувал.

Научих -
че никога не трябва да казваш на дете, че мечтите му са невъзможни или странни. Mалко неща са по-унизителни, а и каква трагедия би било, ако ти повярват.

Научих -
че семейството ти няма винаги да те подкрепя. Може да изглежда странно, но хора с които не си роднина могат да се грижат за теб и да те обичат, и да те научат отново да вярваш на хората. Семействата не са биологични.

Научих -
че колкото и добър приятел да ти е някой, той ще те наранява от време на време и трябва да му прощаваш за това.

Научих -
че не винаги е достатъчно да ти простят другите.Понякога трябва да се научиш ти самият да си прощаваш.

Научих -
че независимо колко лошо ти е разбито сърцето, света не спира заради мъката ти.

Научих -
че произхода и обстоятелствата може да са повлияли на това кои сме,
но не са отговорни за това кои ще станем.

Научих -
че понякога когато приятелите ми се карат, се налага да взема страна
дори и да не искам.

Научих -
че само защото двама човека се карат не значи, че не се обичат.И че само защото не се карат, не значи че се обичат.

Научих -
че понякога трябва да поставиш човека преди неговите действия.

Научих -
че няма нужда да променяме приятелите си, ако разберем че приятелите се променят.

Научих -
че не трябва да бъдем толкова настоятелни, да открием някоя тайна.
Тя може да промени живота ни завинаги.

Научих -
че двама човека могат да гледат едно и също нещо, а да виждат нещо съвсем различно.

Научих -
че колкото и да се опитваш да защитиш децата си, все нещо ще ги нарани
и това ще нарани и теб.

Научих -
че има много начини да се влюбиш и да останеш влюбен.

Научих -
че независимо от последствията, тези които са честни със себе си
стигат по-далеч в живота.

Научих -
че независимо колко приятели имаш, ако ти си тяхната опора, ще се чувстваш самотен и изгубен, когато те са ти най-нужни.

Научих -
че живота ти може да бъде променен за часове, от хора, които дори не те познават.

Научих -
че дори когато мислиш, че нямаш какво повече да дадеш, когато приятел повика за помощ, ти ще намериш сили да помогнеш.

Научих -
че писането, както и говоренето, може да облекчи емоционалната болка.

Научих -
че парадигмата в която живеем, не е всичко което ни е предложено.

Научих -
че заслугите на стената не ни правят почтени човешки същества.

Научих -
че хората на които държиш най-много в живота ти биват отнети твърде рано.

Научих -
че, въпреки че думата "любов", може да има много различни значения,
тя губи стойност, когато се употребява прекомерно.

Научих -
че е трудно да се определи къде да се тегли чертата, между това да бъдеш добър и да не нараниш чувствата на хората и това да защитаваш това в което вярваш.

А дали аз го научих????
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Отг:Кредото на оптимиста-какво научих днес? 22 Ян 2011 13:55 #2105

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Животът е подарък!

Днес, преди да си помислите да кажете някоя лоша дума – помислете си за някой, който не може да говори!

Преди да се оплачете от съпруга си или съпругата – помислете си за някой, който плаче в самота всяка нощ!

Днес, преди да се оплачете от несправедливия живот – помислете си за някой, който е отишъл на небето твърде рано, още преди да изживее живота си!

Преди да се оплачете от децата си – помислете си за някой, който желае деца с цялото си сърце, повече от всичко друго на света, но не може да има собствени!

Преди да спорите с някой за това дали къщата Ви е почистена или не – помислете си за някой, който живее на улицата!

Преди да се оплачете за разстоянието, което трябва да шофиратe – помислете си за някой, който трябва да извърви това разстояние, разчитайки на собствените си крака!

Когато сте уморени и се оплаквате от работата си – помислете си за всички онези безработни, инвалиди и тези, които желаят именно Вашата работа!

Преди да посочите някой с пръст или да го осъдите – не забравяйте, че няма човек на този свят, който да е безгрешен и че всички сме дело на един и същ създател!

И когато депресиращи мисли се опитват да Ви подтиснат – усмихнете се и благодарете! Вие сте живи и все още наоколо!

Животът е подарък – Живейте го, Наслаждавайте му се, Веселете се, Изпълнете го!
Журнал Психея

Отг:Кредото на оптимиста-какво научих днес? 22 Мар 2011 11:10 #2172

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Утвърждения от Луиз Хей:

1.За нашето достойнство:

- Аз заслужавам най-доброто от живота.
- Аз съм достойна да имам прекрасен живот

2. За направения избор:

- Моят личен избор е движение напред
- Аз съм отворена за новото
- Аз избирам пътя на познанието и духовното развитие
- Аз избирам да помня, че всеки проблем има решение

3. За самооценка:

- Аз съм добър човек
- Аз съм отворена за всички духовни блага , каквито може да ми даде само Вселената
- Аз съм пълна с доверие и разбиране към живота
- Аз съм дошла на този свят, за да се науча на безусловна любов към себе си и другите

4. За своите възможности:

- Винаги получавам всичко, от което имам нужда
- Източникът на мъдростта е неизчерпаем и достъпен за мен
- Всичко, което трябва да знам, ще ми се открие в нужното време и място

5. За самоуважение:

- Аз обичам себе си
- Аз съм винаги здрава
- Аз съм обичана и умея да обичам
- Хората ме харесват
- Аз знам как да печеля пари
- Аз мога да икономисвам пари
- Аз умея да се грижа за себе си
- Аз изглеждам добре
- Аз заслужавам най-доброто
- Аз прощавам на всички, които някога са ме обиждали
- Аз прощавам на самата себе си
- Аз приемам себе си такава, каквато съм
- Всичко е наред в моя свят
- Аз съм свободна и мога да се реализирам като личност
- Аз съм отговорна за своя живот

6. За своето тяло:

- Аз обичам моето тяло
- Моето тяло обича да бъде здраво
- В моето сърце е съсредоточена любов
- В моята кръв има жизнена сила
- Обичам всяка клетка от моето тяло
- Всички мои органи работят отлично
- Моята любима напитка е водата
- Аз благославям храната, която ям
- Аз се възхищавам на моето чудесно тяло

С лекота се освобождавам от миналото и напълно се доверявам на живота. Затварям вратата пред миналата болка и обида и прощавам на всички, включително и на себе си.
Виждам пред себе си бурен поток. Взимам целия си предишен опит, болка, обида и разочарование и ги пускам във водата. Гледам ги как те постепенно се размиват и отплуват надолу по течението , докато окончателно изчезнат от погледа ми. Аз съм свободна и всички, които са били в миналото ми, също са свободни. Аз съм готова да вървя напред към нови приключения, които ме очакват. Времето, отпуснато за живот, идва и си отива, но аз оставам вечна. Аз съм жива и пълна със сили независимо от това, в какво измерение съществувам и какво се случва с мене. Аз съм обкръжена от любовта сега и завинаги и това е точно така!
Журнал Психея

Отг:Кредото на оптимиста 13 Сеп 2011 15:56 #2407

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Имам нужда от съвет, от вашата подкрепа и от вашата вяра в мен! Колкото и да ви е чудно и аз имам моменти, в които съм страшно неуверена и уплашена. Какво казах, че трябва да се прави в такива случай? Да наречем "страха" с думата "вълнение". Вълнение пред новите възможности и вяра, че имаме сили да се справим. И така вярвате ли, че мога да се справя с два курса едновременно? Курса по немски - 2 нива в Гьоте институт /не е шега работа - учене/ и втори:

Курс "Динамично итервю и базови терапевтични умения"

Курсът е необходима част от обучението на всички, които в работата си взаимодействат с хора- психолози, педагози, социални работници и др.. В края на обучението осигуряваме работа с реални клиенти под супервизия. На успешно завършилите издаваме легитимни сертификати. По време на курса ще научите как се структурира сесия с клиент; кои са най-подходящите въпроси; как да се справите, с бариерите, които поставят клиентите и още много други. Продължителността е 120 уч. часа. Три месеца.

Немския е сутрешен курс, а другия е вечерен. Ако кажете, че вярвате в мен ще се справя, ако не вярвате в мен пак ще се справя, но по - трудно. И какво беше кредото на екипа:

"Трудните неща ние правим веднага. Невъзможните ни отнемат малко повече време."

Kamino написа:
Заявление

Най-голяма добротетел: Аз съм силен човек. Който се осмелява, той печели.

Най-голям неуспех: Липсата на търпение.

Хоби/Развлечение: Вървенето пеша.

Пречистващ опит: Бях близо до света на лудостта.

Извор на вдъхновение: Хората.

Най-голям страх: Публичните речи.

Най-голяма надежда: Да продължа да пиша.

Следваща планина: Тази, която се случва да ми се изпречи.

Приятели: Най-голямото съкровище в живота.

Жени: От тях се научаваме на любов, във всичките й форми.

Мъже:
От тях се научаваме на дисциплина.

Истина: Коварна дума. Единственото определение за истина са думите на Исус Христос: "Когато узнаеш истината, тя ще те освободи".

Време: Сегашният момент.

Слава:
Абстрактно понятие за един писател.

Късмет: Зад успеха винаги се крие нечия трагедия.

Невъзможно: Още една безсмислена дума. Хората си позволяват да се обезкуражават, не защото нещата са невъзможни, а защото ние искаме те да са такива. Няма нищо невъзможно.

Щастие: Най-посредствената дума на света. Предпочитам да изхождам от идеята за радост.

Работа:
Равносилно на страстта.

Красота: Честността в душата.

Спокойствие: Не като отсъствие на движения, а като абсолютна концентрация.

Пауло Куелю
Журнал Психея

Отг: Кредото на оптимиста 13 Сеп 2011 17:00 #2408

• MasterGo
  • MasterGo's Avatar
  • Webmaster
  • Thank you received: 13
Мисля, че ще се справиш с двата курса като ударната сила насочиш към по-трудния. Немският е трудна задача, колкото и базови знания да имаш. Но щом имаш решимост, ще се справиш.

Вторият курс тематично и идейно сигурно ще ти е доста познат и няма да изпитваш особена тежест от него.

УСПЕХ! :)

Отг: Кредото на оптимиста 13 Сеп 2011 17:40 #2409

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Много ти благодаря! :kiss: Теб не мога да си позволя да разочаровам, така че ще дам всичко от себе си, за да има поводи за радост и гордост. В това е въпроса на подкрепата. Човек лесно се подхлъзва да разочарова себе си, така сме устроени. Но когато има колективен дух и взаимопомощ, тогава човек знае, че неговите успехи или загуби се отразяват и на колективното цяло, той не прави нещо само за себе си, а и за околните. Отговорността е по-голяма, задълженията са повече, но и радостта е многократна, защото е споделена. Ние българите сме индивидуалисти и това е нашата грешка. Индивидуалиста често се проваля и допуска грешки, поради горната причина - най-лесно е да разочароваш себе си, да се излигавиш, да си позволиш безотговорност. Когато обаче около теб витае колективния дух човек няма право да подвежда хората, които са му гласували доверие.

И аз си мислех същото - немския ще е големия и тежък баир. Аз съм го нарекла " Предстои голяма битка с викингите, до нейното пълно спечелване и отпразнуване на побратимяването с бира за тях и немски шоколад за мен." :)

Психотерапевтичния курс е това, което правя всеки ден вече пета година имам и знанията и опита и практиката, остава да се дипломирам преди да ме вкарат в лудницата. :woohoo: ;)
Журнал Психея

Отг: Кредото на оптимиста 13 Сеп 2011 20:44 #2410

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 3
"Метача вдиша дълбоко и продължително.
— Аз пък обичам да създавам градини. Целият живот трябва да е градина.
Ваймс зяпна тъпо открилата се пред тях гледка.
— Добре де. Чакълът и камъните — да, това ми е ясно. Но жалко за боклуците. Винаги се появяват, нали…
— Да — промълви Лу Цзе. — Те са част от подредбата.
— Какво? И старият пакет от цигари?
— Несъмнено. Той внася елемента въздух.
— Ами котешките купчинки?
— Те ни напомнят, че дисхармонията подобно на котката се промъква навсякъде.
— А зелевите кочани? А използваният предпазител на Сонки?
— Само за наша сметка е, ако забравим ролята на органичното във всеобщата хармония. Попадналото уж случайно в подредбата е част от по-висше равнище на организация, която долавяме само смътно. Това е много важен факт и има отношение към твоя случай.
— А бирената бутилка?
За пръв път, откакто Ваймс срещна монаха, го видя да се мръщи.
— Знаеш ли, някакъв мръсник все мята по една през стената по пътя от кръчмата в петък вечер. Ако не ми беше забранено, щеше да опита тежестта на ръката ми, повярвай.
— Не е ли част от по-високо равнище на организация?
— Може и да е. На кого му пука? Такива историйки направо ми скапват тунгите, ама наистина — заяви Метача. Облегна се и отпусна длани на коленете си. Отново излъчваше спокойствие. — А сега, господин Ваймс… знаеш ли, че Вселената е съставена от съвсем мънички нещица?
— Хъ…
— Трябва да стигаме до разбирането постепенно, господин Ваймс. Ти си схватлив човек. Не мога все да ти повтарям, че всичко се прави с магия."

Някак този цитат ми се струва по темата :)
Понякога самите ни недостатъци ни помагат неочаквано :)

Отг: Кредото на оптимиста 13 Сеп 2011 20:50 #2411

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
Поздравления за дръзновението и от немскоговорящия лисугер в къщи... Дано има възможност поне през октомври да си в Мюнхен за Бирфеста :) Ако нещо ти трябват пепър карти на града - ще ти пратя...
Успехът е на твоя хоризонт!
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Отг: Кредото на оптимиста 14 Сеп 2011 07:50 #2413

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
klachiankata написа:
"Метача вдиша дълбоко и продължително.
— Аз пък обичам да създавам градини. Целият живот трябва да е градина. Ваймс зяпна тъпо открилата се пред тях гледка. — Добре де. Чакълът и камъните — да, това ми е ясно. Но жалко за боклуците. Винаги се появяват, нали… — Да — промълви Лу Цзе. — Те са част от подредбата. — Какво? И старият пакет от цигари? — Несъмнено. Той внася елемента въздух. — Ами котешките купчинки? — Те ни напомнят, че дисхармонията подобно на котката се промъква навсякъде. — А зелевите кочани? А използваният предпазител на Сонки? — Само за наша сметка е, ако забравим ролята на органичното във всеобщата хармония. Попадналото уж случайно в подредбата е част от по-висше равнище на организация, която долавяме само смътно. Това е много важен факт и има отношение към твоя случай. ....Облегна се и отпусна длани на коленете си. Отново излъчваше спокойствие. — А сега, господин Ваймс… знаеш ли, че Вселената е съставена от съвсем мънички нещица? — Хъ… — Трябва да стигаме до разбирането постепенно, господин Ваймс. Ти си схватлив човек. Не мога все да ти повтарям, че всичко се прави с магия."

Наистина курса по психотерапия се появи съвсем случайно и изобщо не беше планиран, както се казва в текста: Попадналото уж случайно в подредбата е част от по-висше равнище на организация, която долавяме само смътно. Това е много важен факт и има отношение към твоя случай.

И разбира се залисана в други дела забравих за магьосничеството, което е моя стара, стара любов още от предишния живот, когато съм била Вуду Жрица, според изчисленията на Ведите.

Ти си схватлив човек. Не мога все да ти повтарям, че всичко се прави с магия.

Благодаря ти klach, дълбоко, дълбоко гмуркане в дълбината психология и източната духовност с щипка магия за екзотичен вкус. :)

Мери, благодаря за ентусиазма и оптимизма присъщ само на овните при всяко започване на нещо ново. А аз ще се захвана да довърша нещата и да ги доведа до успешен край, защото иначе овена - първенец ще се отегчи и ще загуби интерес към каузата.

През тази година Oktoberfest ще бъде лишен от моето присъствие ;) , но със сигурност живот и здраве някой ден ще го удостоя с тази чест. Също така в Мюнхен има и голям музей на Индианската култура и духовност, който аз мечтая да посетя.

Специални поздрави и специални целувки на Мистър Мюнхен, който поради някаква лоша съдба живее у вас. :laugh: Той е идеал за много жени трябва да знаеш помежду другото.
Журнал Психея

Отг: Кредото на оптимиста 16 Сеп 2011 13:43 #2414

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
Отивам да "трия" сол на главата на онова немирно стрелче - плъх - мангуста, :) да стане за малко заместник - главен женски идеал :woohoo:
Ми а де, ММ наистина зле се извози, като се женеше за мен, ама ми каза, че той бил настъпвал в Ритуалната зала. Блажен е да си вярва... ;)
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.196 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature