Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: Вяра, религия, отшелничество днес

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 21 Апр 2011 21:20 #2219

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
klachiankata написа:
....но искам отново да бъда мислеща и активна.Надявам се на вашата помощ за това. Камино,искам да изляза от това блато,искам отново да знам и да мога,както преди. Но ми трябва малко време,аз се уча - малко трудно и понякога бавно схващам,но не се отказвам :). На 40 години съм,никога неженена,никога нераждала,никога не забременявала. Миналата година най-накрая си зададох въпроса "Защо?". Е,отговорите,естествено не ми харесаха :) Това ме смачка.Разбира се и през ум не ми мина да обвиня някой друг - все пак решенията за живота си си ги взимам само аз.Неизбежно беше да не мина през прозрението,че съм доста некачествен човек,за да съм сама;после започнах да правя сравнения,анализи и накрая установих,че ако това е вярно,няма да имам такива приятели - те са добри хора.С две думи - оправдах се :)
"Натрупването на излишните килограми те прави естествено непривлекателна и е начин да се защитиш от хората, да сложиш границите между тях и себе си, а от там и да се изолираш. Да няма да те нараняват повече, но няма и да получаваш радостта от общуването с хора." Ето това е - винаги съм се изолирала,не съм им давала шанс.
Много глупаво,но факт. :) Все пак до миналата година успявах без да прибягвам до прекаляване с храната. :) Сега ситуацията загрубява.Ясно е ,че умишлено се саботирам,но са единици тези които не си усложняват сами живота.Това е констатация,не се опитвам да се оправдая. Вярвам,че живота на една жена се осмисля,когато стане майка.Е,добре,на мен това не ми е дадено,значи трябва да намеря начин да го направя пълноценен. Затова споделям,за да преодолея страха от отхвърляне,да се приема такава,каквато съм,да спра най-сетне да се съдя,а после естествено да спра да съдя и другите,да се обикна... :) И да спра да се самосъжалявам,да изляза от този коловоз,да бъда свободна.За да мога да бъда полезна и за другите. Какви амбиции,а?

Ето това е! Амбиции трябват, кураж и вяра! А ти ги имаш. Виж само колко плаха беше в началото, а сега какъв ентусиазъм, чак прелива от твоя отговор. Радвам се! :)

Но да караме едно по едно. По въпроса за майчинството - депресията, която се е появила е съвсем естествена реакция на твоя цялостен организъм. Нали знаеш, че жената си има биологичен часовник, в определен период от живота ни този часовник ни казва, че трябва да станем майки. Преди това е рано, след това е късно. Времето мила, изтича и организма ти и цялото ти женско същество страда, страда с цялата сила на болката, че не е изпълнило най-важната си мисия в живота. Аз плача в момента заедно с теб, защото само една жена може да знае какво преживяваш. Това, което е важно да разбереш, че твоята депресия е най-нормалното нещо на света. Безмислено е да подтискаш една толкова нормална органична реакция с антидепресанти, те ще дайстват докато ги пиеш. След като ги спреш симптомите ще се върнат. Защото твоята депресия не е болест, тя е симптом. Симптом на това, че времето, подходящото и здравословно време за забременяване и раждане изтича. Цялото ти женско същество страда. Приеми нещата, такива каквито са и го направи с любов и с търпение към себе си и към обстоятелствата в живота, които са довели до това забавяне.

Ето една статия, която вярвам ще внесе необходимото спокойствие и правилно разбиране на нещата. Препоръка на ООН: Намалете раждаемостта

Нека да ти обясня как аз разбирам нещата, с две години съм по-малка от теб, но и аз нямам дете. Природата си знае работата и ние трябва да се съобразяваме с нея. От статията, която ти препоръчах ще разбереш, че планетата ни е пренаселена с човеци и тъй като Природата си има собствени механизми за внасяне на равновесие тя лишава някои хора от възможността да имат деца. Упорстването е безмислено, приемането и по-добрия вариант. Приемането на обстоятелства, които са част от по-висшия разум на Природата и който дори и да не разбираме и да ни причинява болка трябва да приемем. Когато вземем броя на хората в световен мащаб, които нямат деца ще разберем, че в това наистина има смисъл. Планетата ни едва диша от безконтролното размножаване на човешкия биологичен вид. По-разумно е да се осиновят вече родени деца, вместо безмислено да се упорства от страна на бездетните двойки да имат свое дете на всяка цена. Аз съм обяснила тези неща в статията. И съм приела нещата в своя живот такива каквито са. Въпреки това си поплаках, защото не е лесно. Природните катаклизми, това, което се случва в Япония е също средство на Природата да прочиства своя организъм от пренаселеност. Както знаеш Тя е жива. Планетата ни също е депресирана и страда и това по-висше разбиране на нещата може би ще измести малко нашите проблеми на по-заден план, ако се замислим.

От тук нататък приемайки нещата от тази гледна точка, с по-висшия си разум, с душите си, а не с обикновеното ни съзнание - депресията няма да изглежда толкова тежка и подтискаща, ще я преживееш пълноценно, защото имаш право да страдаш и тя когато не е подтискана и отхвърляна ще си отиде сама. Ти не си некачествен човек, напротив прекрасен човек си и ще започнеш отново да мислиш, да бъдеш активна и да участваш дейно в живота вече с новото разбиране за по-висшия смисъл на нещата.

Исках да те попитам има ли някакъв вид творчество, което да те привлича? Писане, рисуване, пеене, свирене на някакъв инструмент, плетене, шиене, дърворезба? Ако има нещо, което да обичаш да правиш заеми се с него. Творческия процес е лечебен и терапевтичен. Съгласна съм, че трябва да се обикнеш и да си простиш, защото вината наистина не е в теб. Просто живеем в такива времена, когато страда цялата Планета Земя и ние сме част от това страдание и тъй като сме неразривно свързани с Нея и не сме дебили няма как да не страдаме и ние. Съвсем нормално е, не е болест. Ти си напълно права - любов е нужна и разбиране, вяра и надежда, а също и мъдрост, за да приемем нещата такива каквито са.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 23 Апр 2011 13:20 #2220

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 3
Защото години наред съм вярвала(погрешно),че със силата на волята може да се преодолее душевния дискомфорт или каквито проблеми се появяват по пътя.На пръв поглед това звучи похвално.Но според мен понякога резултата е много по-лош от началото или направо катастрофален.
При мен се получи изчерпване - някак обеднях вътрешно,изпразних се.Смятам че когато си налагаме нещо(без значение какво),извършваме насилие над себе си.И това ни ограничава някак си,връзва ни.Усещам,че не намирам точните думи да изразя мисълта си. :) Нямам предвид да го дадем през просото.
Все пак по някое време разбрах,че ако не се боря с унинието,а просто го изживея то ще премине.Стигайки до извода,че най-добре ще е да си оставя унилата физиономия на мира и изобщо себе си на мира,заминах зад граница.Там предизвикателствата и необходимостта да оцелея ще ме мобилизират и няма да има време за депресии.Да ама не :) Външно всичко е ок,вътрешно - катастрофа.(това като го препрочитам май пак си е силов опит :huh: )
След три години се прибрах у дома,зарязах всякакви опити да побеждавам слабости или да се правя на силна - дадох си свободно - и започнах да се възстановявам.Отново да ставам себе си.Не се плаших да не засегна или притесня близките си,разчитах безогледно и нагло :) на любовта им и се получи.Душата ми отново започна да се пълни.Не мога да не обичам,това важи и за всичките ми познати - чувстваме се нещастни,когато не обичаме.Нуждаем се от любовта - и нямам предвид само любовта към някого конкретно.
Все още обаче резултатите при мен не са постоянни - не мога да кажа че съм победила депресията и тя никога повече няма да ме споходи.Но може би съм налучкала пътя :)
Нужно ми е търпение и любов - от мен към самата мен - с това свързвам цитата на Лао Дзъ в този случай.
Някога ни учеха,че любовта е слабост или нещо маловажно - и животът и личността ни трябва да са подчинени на по-висша цел - и аз го приемах съвсем буквално :)
Като се замисля май условията,при които преминава животът ни нямат конкретно значение.Сещам се за "Споразумението" на Елия Казан - на определен етап се получава пренареждане на приоритетите,повече или по-малко болезнено,зависи какво се руши,какво се гради и какво разбираме от цялата работа :)

Хаотично е написаното,Клеман.Искам да кажа много с малко думи,няма как да се получи в този момент.И много неща тепърва откривам.
Писах,трих,редактирах - в крайна сметка реших да оставя повечето - нищо,че няма връзка с отговора на въпроса ти. А може би отговора е - опитвам се да приложа тази мъдрост в живота си.Но първо трябва да я разбера :),а ми се струва че си я имаме в душите.
Четох някъде,че част от обучението на тибетските монаси било това упражнение - младежите трябвало наум да изброяват положителните и отрицателните си качества или да се опитват да опишат себе си - между тях се движел учител с пръчка и отвреме навреме цапвал силно някого по гърба с вик: "Лъжеш!"
Понякога самите ни недостатъци ни помагат неочаквано :)

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 25 Апр 2011 12:02 #2221

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
klachiankata написа:
Най-важния ми извод до момента е - нищо,ама наистина нищо не става с груба сила. Искам да завърша с един цитат от Лао Дзъ,само да го намеря обаче :) Ето го - "На този свят няма нищо по-меко и по-слабо от водата. Но да подчини твърдото и неподатливото, тя няма равна на себе си. Всеки знае, че слабото побеждава силното, че непреклонният отстъпва пред добродушието - всеки го знае и все пак никой не се съобразява с това." Лао Дзъ

Много правилно постъпва klachiankata като свързва този цитат със себе си. И ние трябва да го правим! Това, което тя прави е с обич, доброта, мекота и нежност към себе си да разтвори твърдите буци на депресията. Не само в психиката, но и в тялото. В тялото тези депресивни буци се проявяват като блокажи на енергията, отклоняват я от правилното и циркулиране в организма и от това състоянието още повече се влошава. Може да твърдим с голяма доза вероятност, че именно поради тази причина се появяват паническите атаки, тревожността и страховете, които обикновено придружават депресията. Знаете какво в общи линии представлява ПА /паническата атака/, треперене, задушаване, виене на свят, чувство че всеки момент ще припаднете идва ви да избягате и да се скриите някъде. Неприятно. Но именно това е жизнената енергия - ЦИ, която се опитва да си пробие път през блокажите, тя ще го направи дори и с това да причини дискомфорт наречен от нас ПА. Просто гледайте на тревожността, която съпътства депресията като на здравословен процес, оздравителен. Енергията пробива блокажите в тялото и за да го направи е необходимо да се форсира малко, това форсиране причинява треперенето, виенето на свят и пристъпа. Няма нищо страшно, обсолютно нищо. След като енергията си пробие път и съживи блокираното място всичко отминава. Приемяйки процеса отново с обич и търпение към себе си и с разбиране, че случващото се ни лекува ще започнем лека полека да се чувстваме по-добре. Добре е да положим малко читателски труд да се запознаем с постиженията на източната медицина по въпроса. Да проучим чакрите и начина на работа на ЦИ. Медитацията и упражнеията по Йога също помагат много при депресия.

Простете ми, че моето участие в разговора е малко от по-научна точка, а не толкова като чисто човешко споделяне, както вие двете с Клеман участвате. Но се опитвам да обясня нещата, за да може страдащия човек да ги разбере, да ги осмисли и при желание да ги приложи, за да имаме добри резултати.

:)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 26 Апр 2011 06:22 #2224

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Добро утро,Камино!Благодаря ти за ученията,от това точно имам нужда.Май съм малко по-емоционална и драматизирам излишно,но твоите статии някак внасят равновесие в духа ми.Безкрайно съм ви благодарна и се радвам,че намирам подкрепа.Онази мантра слушах точно преди лягане - ефекта почувствах физически :)Прочетох и статията за препоръките на ООН - не съм писала,защото ми се щеше малко да отлежи в ума ми.:)
Желая ви приятен ден :)

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 26 Апр 2011 22:10 #2227

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Прочетох статията за препоръките на ООН - смятам се за щастливка,че няма да ми се налага да правя избор.И все пак се замислям - изключително трудно би ми било да се лиша от това велико щастие,мислейки за общото благо.Вероятно невъзможно.
Опитите ми да медитирам до момента нямат успех.Нуждая се от учител,но това ще стане като се върна в България.Ще проверя и тук за всеки случай,но не съм оптимист.
Много съм непоследователна и недисциплинирана,хаотична и нетърпелива.Търся нещо и какво не знам.Но много ми помага научния ти подход,Камино:)Действа ми като студен компрес върху горящо чело - идиотско сравнение,ама не се сещам за друго:).
С творчеството съм зле :) - не създавам шедьоври и губя интерес :)- преди танцувах,когато имам проблем-вече не мога,задъхвам се бързо,а и не изпитвам радост от танца.После шиех гобленчета,от тези за начинаещи -след поредното полузавършено,загубих интерес.
Идеята ми е да водя тука нещо като дневник - за да не се откажа от поредния опит.Ентусиазма ми се сменя с униние и това не ми харесва - но е естествено и трябва да го приема без да се ненавиждам,че пиша за себе си.Щеше да е по-добре да си водя просто дневник,ама ми трябва и друго мнение.
Не мога да се справя сама е истината.И трудно го приемам.

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 27 Апр 2011 08:20 #2228

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Съвсем нормално е наистина ентусиазма да се сменя с униние. Ние с теб /или само аз/ можем да форсираме ентусиазма, както стана в няколко поста по-рано. Но това няма да даде траен ефект и спада или връщането на махалото в депресията може да е в още по-дълбоките води. Именно за това след първоначалния ентусиазъм, добро настроение и желанието да пишеш и споделяш, които усетих в теб по-горе, следващия ми пост беше с акцента върху майчинството, тъгата от липсата на дете и препоръката на ООН. Тоест не продължихме да форсираме напред и нагоре по върха към изчистването на страданието и болката. Напротив върнахме се назад и се потопихме в изживяването на действителността такава каквато е в момента, изживяваме депресията, но с друг поглед и от друга гледна точка, сменихме фокуса. Представи си радио, слушаме станция, която не е настроена има пращене и смущения, не чуваме добре. Наместваме станцията и вече звука е ясен, но слушаме същата станция и същата песен. Та това в общи линии направихме с теб. Депресията не е преодоляна, но ние вече имаме нов поглед и положително разбиране за нея, а също и приемане на състоянието като нещо важно, което организма ни иска да ни каже за нас самите, за живота ни, а и за глобалните страдания, които преживява планетата. Радвам се, че в твое лице намирам човек открит за нови знания, човек гъвкав, който само с мъничко подбутване и насочване открива сам истините за себе си. И най-важното ти си по-смела от колкото предполагаш, защото да се вгледаш в себе си и да потърсиш причините за състоянието си изисква липса на страх.

Творческия процес е лечител и ние го разглеждаме тук по този начин. Не е необходимо да създаваш шедьовър за публиката или да правиш сравнение между себе си и други творци - известни или не до там. Важен е самия процес на създаване на нещо. Аз тази зима се научих да плета от леля ми, семейна традиция, която аз упорито толкова години отказвах да продължа. А сега не можеш ме спря, чувствам се страхотно с този стар занаят и виждам какви красиви неща излизат из под ръцете ми, а и има много модерни моделчета по списанията. Даже четох едни мацки в нета, които си говорят: " Плетенето е модерно!" Има и такъв конкурс. Изобщо аз открих цял един нов свят, за който и не предполагах, че съществува. И нещо не маловажно, това което си плета е уникално, никой няма да има като моето потниче, което изплетох наскоро, защото аз не следвам стриктно модела от списанието, а внасям много неща от себе си.

Идеята да си водиш дневник тук е чудесна и аз я подкрепям, ако искаш дори можеш да си пуснеш нова тема или в тази. Чувствай се напълно свободна да взимаш решения и да ги осъществяваш, да споделяш...Аз те подкрепям, както и всички останали.

:)
Журнал Психея

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 27 Апр 2011 22:14 #2230

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Благодаря :).Каква случайност - тази зима и аз се опитах да се уча да плета,но чорапи :laugh:.В нашата фамилия майка ми е единствения можещ,но вече започва да и става трудно и аз се заех с твърда решимост.Трудно схващам,но гордо мога да кажа,че успях да се справя с ластика.Много по-драго ми беше как се забавляваше майка ми,докато ме учеше.:)
Снощи седнах да пиша и пуснах Ганеша мантрата да я слушам.Започнах да губя нишката,по някое време ми стана усилно и се появи раздразнение.Спрях мантрата приключих криво ляво писанията и после се разрових из нета за китайската медицина и чакрите.Първите 5 линка бяха на един руски сайт - защитата ми ги блокира.Отидох на следващите и ето какво прочетох:"Преди да започне издигането си, кундалини най–напред се възбужда. Токовете й правят ума неспокоен. Такива хора са много непостоянни – правят или говорят едно, после прескачат на друго и т.н. Когато частичното издигане е много слабо, такива хора като че ли живеят в сънища и фантации. При по–значителна сила на издигането, може да се появи вдъхновение в науката, изкуството или друга област на живота, да се получат изблици на щастие и добра концентрация на ума или даже парапсихични способности (сидхи). Но ако надите не са достатъчно чисти, също така могат да се провокират умствени нарушения – като безсъние, натрапливи и маниакални импулси. По време на реакцията (свързана със спускане на частично издигнатата кундалини) се появява тежка депресия, някои дори правят опити за самоубийство. Посланията, които се получават от разблокираните впечатления в читта (складът от подсъзнателни впечатления), объркват разбирането на много хора или ги правят просто марионетки в ръцете на на скритите им и сега изплуващи желания. При частично издигане до Сахасрара, човек получава съответно и частични прозрения, но често ги обърква с Абсолютната Истина и чрез прокламирането им само още повече обърква света."
Разбрах,че доста подценявам материята и май доста безотговорно слушам мантри.Мога да кажа обаче,че мантрите на тибетските монаси винаги ме карат да се чувствам добре,докато другите някак не ми харесват.Сметнах,че тази Ганеша мантра е много мощна и не става за всекидневно слушане от незнаещ.
Възможно е и да си внушавам,въображението ми работи по принцип.Но снощи се чувствах точно така " ума неспокоен. Такива хора са много непостоянни – правят или говорят едно, после прескачат на друго и т.н." Доста разтърсващо,особено когато търсиш отговори :)
За творчеството съм съгласна с теб,а за шедьоврите се шегувах.Мисля,че за да има полезен ефект творчеството или хобито трябва да има емоционален заряд и аз мисля,че открих кое е такова за мен.От две години съм влюбена в едно цвете :) - аглаонема.Наскоро погледът ми бе привлечен и от една мъничка драцена.Не съм си я взела все още - чакам момента . И докато ги пиша тези неща вътрешно се смея - няма как да не си задам въпроса дали нямам някакво отклонение,резултат от стреса.Никога преди не са ме интересували цветята,когато са ми подарявали,не съм успявала да ги запазя живи.
Трябва да я започна тази гимнастика на Норбеков!
"да се вгледаш в себе си и да потърсиш причините за състоянието си изисква липса на страх." - ще допълня че да разбереш и приемеш е липса на страх,началото не е трудно за глупака с огромно его.

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 28 Апр 2011 06:59 #2231

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
klachiankata написа:
"Преди да започне издигането си, кундалини най–напред се възбужда. Токовете й правят ума неспокоен. Такива хора са много непостоянни – правят или говорят едно, после прескачат на друго и т.н. Когато частичното издигане е много слабо, такива хора като че ли живеят в сънища и фантазии. При по–значителна сила на издигането, може да се появи вдъхновение в науката, изкуството или друга област на живота, да се получат изблици на щастие и добра концентрация на ума или даже парапсихични способности (сидхи). Но ако надите не са достатъчно чисти, също така могат да се провокират умствени нарушения – като безсъние, натрапливи и маниакални импулси. По време на реакцията (свързана със спускане на частично издигнатата кундалини) се появява тежка депресия, някои дори правят опити за самоубийство. Посланията, които се получават от разблокираните впечатления в читта (складът от подсъзнателни впечатления), объркват разбирането на много хора или ги правят просто марионетки в ръцете на на скритите им и сега изплуващи желания. При частично издигане до Сахасрара, човек получава съответно и частични прозрения, но често ги обърква с Абсолютната Истина и чрез прокламирането им само още повече обърква света."

Браво! Радвам се, че намери тази информация! Аз честно казано нямам много време да отделя точно на тази тема, а има категории в сайта, които се посветени на това. Ако знаеш някакъв език добре може да преведеш разни неща и ще ги публикуваме. Но да не е копи пейст от други сайтове - специално за статии.

Мантрата на Ганеша е силна и цветово и звуково, освен това виждам кога си писала в дневника посред нощите в 1 часа. :) ЦИ няма никакво намерение да се активира в часовете, когато тялото ти трябва да спи или...да прави любов. Затова си се почувствала раздразнена. Вечерно време си слушай по-релаксиращи и с по-семпли цветово мантри, вечеряй нещо леко, по-раничко, до 20 часа най-късно трябва да си приключила с вечерята. И почивай, релаксирай.

Материята е сериозна, за съжаление запада не се интересува от тези неща за лечение на едно или друго. Всичко се решава с лекарствата, на които листовката със странични ефекти вече ще започнат да продават отделно като тефтер или тетрадка - толково са големи. Всичко, което е описано в това, което цитираш не е страшно, ако към него се подходи с разбиране. Преди всичко трябва да се запомни, че това е лечебен процес, тялото се лекува и възстановява силите си и ако ние не му пречим то ще се справи бързо. За съжаление ние се самосаботираме. Онази малка част от нас, която наричаме съзнание се държи като едно разглезено малко дете, което не желае да си изпие млякото.

Поставям два линка към два вида източна психотерапия, за да се запознаеш с техните методи. Коренно различни са от западните терапии. Повечето западни терапии са динамични /изключвам дълбоките като юнгианска и трасперсонална/ и повърхностни в сравнение с начина по който се подхожда на изток. Динамиката и форсирането отговарят на динамичния западен стил на живот, но за да се постигне траен ефект, постоянен дори трябва да се добавят и други неща към терапията като йога и или медитация, подходящ, правилен хранителен режим, режим на сън и почивка. Или пълна промяна - екология на душата, духа и тялото.

Морита терапия

Найкан психотерапия

Градинарството е повече от чудесно хоби, творчество, от което можеш да създадеш най-прекрасни неща! И което е най-важното те ще са живи! Заемай се! :) Това раздвижване на ЦИ трябва да се използва за нещо градивно, защото е сила и жизненост. Когато ЦИ се спуска преди да се издигне отново нагоре ще чувстваш познатата липса на ентусиазъм и апатия, тъга. Но с времето те ще станат не толкова травмиращи просто ще ги чувстваш като съвсем лек дискомфорт, дори може и изобщо да не ги чувстваш, ако всичко е в равновесие.

За плетенето, ако решиш да се занимаваш има едно много популярно списание Сабрина със страхотно модерни модели. Аз ползвам него. Погледни каква красота за лятото - моделчето на корицата. Каква депресия?! Аз съм луда по плетенето и по разни други неща, от които не ми остава време за мрачни мисли и заспивам и се събуждам спокойна и удовлетворена от живота си.

Журнал Психея

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 28 Апр 2011 21:15 #2232

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Благодаря за линковете,веднага ги прочетох.И двата вида психотерапии са на основата на инстинктивното човешко поведение,доколкото мога да преценя.
За съжаление не знам чужди езици,а езика на страната в която съм владея говоримо,мога и да чета,но речника ми не е достатъчно богат,за да превеждам и то точно такава материя.Веднага мога да кажа ето един чудесен мотив да науча повече,но с гол ентусиазъм нищо не става.Все пак ще си го поставя като задача,но без срокове,защото колкото повече пиша в дневника,толкова по ми светва с каква задача съм се заела :) . Трудничка,защото този път наистина искам да приключа със така наречените страдания.Необходима ми е някаква система,а аз изглежда се опитвам да я създам в движение - невъзможна за моя характер задача,познавам добре непоследователността си.И все пак ще направя опит - кой знае ,този път може да успея.
Опитвам се да не се форсирам ,но и да не правя крачки назад.Свалям бавно килограми,но все така пуша много:))). Старая се да поддържам някакво вътрешно спокойствие този път без да прилагам сила.Изобщо този път не си налагам нищо.И естествено всичко ми се струва много рехаво, а и старите навици пречат.Ех,колко хубаво би било ако можеха да се захвърлят като стара дрипа :)
И ще завърша с една история от гръцката митология,която неизвестно поради каква причина асоциирам с освобождаването от нещо което ни тежи или вреди,но е част от нас.Херкулес се заженил за пореден път.Неговата съпруга Дейанира му изпратила като сватбен подарък наметало,напоено с отровната кръв от кентавъра,който и го дал умирайки и и казал,че с него ще си върне любовта на Херкулес,ако някога я разлюби.Херкулес сложил наметалото,но покрай празничните огньове се изпотил, то залепнало за тялото му и отровата започнала да действа.Умрял в страшни мъки,а докато се опитвал да го свали, с плата смъквал и части от плътта си.

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 30 Апр 2011 08:14 #2233

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Гимнастика някаква си избери за килцата или повече разходки. Виж упражненията на "Петимата тибетци" в категорията Дао Заглавията на статиите са:

Хималая клуб
Храната на Ламите
Петте тибетски ритуала
Тибетски тайни втора част
Тибетски тайни на младостта

Или гимнастиката на Норбеков, за която спомена. Не съм запозната с този автор, сега се сещам че по-горе ме пита за Анастасия - чувала съм, но и това не съм чела.

Иначе всичко зависи от теб, от твоята решимост и воля, от мен имаш пълна подкрепа. Аз тази зима се захванах сериозно със себе си и сега съм си точно в нормата от 60 килограма. Затлъстяването остави че не е приятно за окото, но то е бич за целия организъм. Всичко се натоварва - сърце, костна система, черен дроб, бъбреци, бял дроб и т.н. Знаеш, че е изключително вредно. Мисли за здравето си, не толкова за това дали изглеждаш добре или не.

За сега цигарите ги остави, знаеш че отказването им води до двойно и тройно покачване на килата. Първо постигни килограмите, които трябва според твоята височина, задръж ги, за да няма Йо-Йо ефекта и после ще мислиш за отказване на цигари.

Не си сваляй кожата заедно с наметалото като Херсулес. :) Бъди нежна към себе си, но без глезене и лиготене. ;)
Журнал Психея

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 07 Май 2011 13:35 #2235

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Нямам нищо ново за казване :) Изпращам ви усмивка :)
Анастасия казва,че Земята усеща любовта на хората чрез докосването,затова препоръчва да работим в градините или стопанствата си боси :)и да избягваме изкуствени торове и машини.И полковника казва,че тибетските монаси смятали за много важно да обработват земята ръчно и основно с плодовете на тоя труд се хранели.
Когато за първи път попаднах на книгите на Владимир Мегре за Анастасия бях поразена от тях и ги изчетох всичките седем.Не че успях да разбера всичко,но някои неща приех без колебание,например като това,което цитирах по-горе - най-добре съм се чувствала винаги след труд на полето - по бригади(някога) или на село при баба :).
После се разрових из интернет-сайтовете и разбира се намерих такива за Анастасия - ако до момента бях приела за чиста монета,че тя съществува,сега вярата ми почна да увяхва някак.Виновен е може би придобитият с годините цинизъм,че всяка една идея,без значение колко чиста или добра е тя в началото,след време задължително ще бъде изопачена или използвана за манипулация с цел лична изгода. Все пак книгите са силно въздействащи и е добре да се прочетат дори за обща култура. :))) А в руските сайтове хората споделят резултата от приложението на съветите на Анастасия за обработване на земята и получаването на ЗДРАВОСЛОВНИ продукти. Интересно е. :)

Философия на ежедневието

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 09 Май 2011 16:44 #2237

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
И аз ти изпращам :) и :kiss: . Мисля, че си в едно умерено спокойно равновесно състояние, което може само да ни радва. Не са ни нужни високи скокове на еуфория или ниски падове на меланхолия. Умерено спокойствие и мъдра радост от простия факт, че живеем и имаме добро здраве това целим да постигнем и да запазим в теб.

Дали Анастасия съществува или не, мисля, че не е толкова важно. По-важно е какво тези книги са ти помогнали да откриеш. И то е твоята любов към земята, енергията и силата, която земята ти дава, стабилността и увереността. Или казано с една дума - заземяване. Често трябва да бъдеш близо до земята, до почвата, до растенията. В момента, който почувстваш, че не се чувстваш добре - тичай бързо към Природата, към полето, към гората...Изглежда теб града те изсмуква и трябва да презареждаш батериите. А ако успеш да устроиш живота си в и чрез Природата мисля, че ще забравиш завинаги за депресията.
Журнал Психея

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 09 Май 2011 21:26 #2238

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Да,ама не мога да се сетя за нищо,което да започна без пари :) .
Ще ми се да коментирам тук " То показва, че в теб се събужда един див инстинкт за оцеляване и борба! Въпреки всичко и въпреки всички!. Това е важно, въпреки, че противоречи на моя коментар и аз трябва да призная, че ти си права, а аз греша. " Извинявам се,че така цитирам,ама не съм наясно с механизма,та затова :)
Тоя инстинкт е много възможно винаги да го е имало в мен(както и във всеки и май никога не спи:))) - и май проблема ми се дължи точно на несъгласието ми да оцелявам въпреки всички и всичко :) И според мен ти не грешиш,защото и това,което казваш го има.
И понеже губя страшно много време,докато направя едно смислено изречение,което горе-долу да изразява моите чувство и мисъл,ще опитам да продължа утре:) Желая ви спокойна нощ :)

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 10 Май 2011 06:29 #2239

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
От сайта във форума няма механизъм за цитиране, но иначе тук се цитира по следния начин - натискаш бутона "цитирай" под поста, който четеш в момента и искаш да наблегнеш. В прозореца, който се отваря и в който ще пишеш се появява целия текст между две
. Ако искаш да цитираш цялото мнение оставяш както е. Ако искаш да цитираш определени изречения оставяш само тях и изтриваш това, което не ти е нужно за твоя пост. Под цитата, тоест под второто
пишеш твоето мнение. Натискаш бутона "потвърди" и всичко е ОК. Просто когато триеш между двете
трябва да внимаваш след редакцията да се запазят и двете, между тях ще се появи цитирания текст. :) ;)

Не се притеснявай от нищо, както и другите потребители, питайте ме, ще ви обясня всичко, което искате да използвате и ви затруднява.

"Много е важно в кой отбор играеш"

Както казва Митко Бербатов в небеизвестната реклама по тивито. :laugh: В този смисъл играем в един и същи отбор, само че аз играя малко по-дълго време от вас. Но преди 5 години и аз не знаех как се ползва бутона "цитирай" във форум. А цитата на Митко тук е просто сложен в кавички, маркиран и горе от менюто съм избрала "италик" - I за ръкописен текст.

И макар и да няма кой да ни направи забележка, че разговора ни тук съвсем излезе от темата за вярата, религията и отшелничеството, нека да кажа, че всичко, дори и умението да боравиш с компютър, със сайт, с интернет го има благодарение на ВЯРАТА!

Вярата в себе си!

Вярвате ли в себе си?
Журнал Психея

Отг: Вяра, религия, отшелничество днес 10 Май 2011 07:24 #2240

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Камино,прощавай ама изглежда пак съм изпаднала в униние :) Имам проблем с вярата,имам чувството,че душата ми е някаква развалина няма никаква основа на която да се закрепя.Всичко в което съм вярвала е разклатено или отречено - не разбирам много неща.Склонна съм напоследък да реагирам първосигнално -т.е.с някаква детинска емоция или гняв - и това се случва преди да мога да го осъзная.
Реагирам остро когато виждам,че има някакво осъждане,някаква несправедливост,а кое според мен е несправедливост..... не мога да кажа кратко и ясно :))
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Time to create page: 0.174 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature