Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Посъветвайте ме!

Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 16:31 #1582

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Имам връзка от 8 години с един човек.От 6 години живеем заедно в чужбина.До сега не сме имали проблеми по между си.Преживели сме добри и лоши дни.Но ми се наложи по неотложни причини да пътувам на 2 пъти по за 3/4 месеца за България.След завръщането си научих,че той е посещавал други жени.Каза че не си е променил отношението към мен,това било само секс,но аз не мога да го приема.Страхувам се,че ще продължи.Чувствам се предадена,изпадам в депресия.Това нормално ли е,как да го приема и как да постъпя!А съм се старала да му дам всичко от себе си,всичко да е наред,така го искам!Не съм мърла,нитто грозна.Чувствам се зле и не мога да го преодолея.Даите ми съвет!Ще съм много благодарна!
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 16:56 #1583

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Здравейте, имате ли сили и желание да приключите тази връзка? Ако имате, то това е решението. Нека си кажем нещата направо - вашият партньор ви изневерява и дори не се старае да го скрие. Поне от уважение към себе си, към вас и към осемте години връзка, която сте имали ползва ли презервативи при изневерите си?!

Ако нямате сили и желание да приключите с тази връзка, тогава вероятно ще се наложи да простите и ако това продължи да се примирите.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 18:02 #1584

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Не знам,нямам сили да приключа,много съм объркана,много ми е мъчно,нямам желание за нищо,не мога да спя.Искам да се оправят нещата,а не знам как....

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 18:12 #1585

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Разговаряхте ли с него? Той как обяснява желанието си да бъде с други жени? Разкажете ми ако искате по-подробно. Нека да се опитаме да започнем да разплитаме това цялото объркване....
Разбирам, че преживяното за вас е било голям шок, но искам да знаете, че тук във форума ще намерите приятели макар и виртуални, (в мое лице със сигурност!)и заедно ще се опитаме да решим проблемите. Не сте самичка. Но е добре малко да се успокоите, за да може да подредите мислите и да ги изкажете (напишете), така както ги чувствате.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 18:31 #1586

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
той казва,че е имал нужда от жена,а мен ме е нямало прекалено дълго време 3 месеца,че за него това е като да изпие едно кафе с някого,иначе обичал мен и отношението му не било променено.Можел да преспи с всички жени,но искал да живее с мен.Това нормално ли е за мъжете,не знам.И също му трябвали спешно пари в заем и само по този начин можели да му дадат.В тази криза доста българи в чужбина са безработни.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 18:52 #1587

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Нека да си говорим на ти. Дали това е нормално? Ти сама отговори на въпроса: "И също му трябвали спешно пари в заем и само по този начин можели да му дадат." Както виждаш това е нормално както за някои мъже, така и за някои жени. Например жени, които дават пари в заем срещу секс. Мога да те уверя, че доста мъже не считат постъпката на приятелят ти за нормална и не биха постъпили така. Но в случая ти се опитваш да го оправдаеш, че е безработен, че са му трябвали пари. Е добре, само от жени срещу секс ли може да получи пари? Няма ли приятели, които да му услужат без да искат секс в замяна? Или за него да вземе пари от жени срещу секс е бил не само лесен, но и удобен и приятен начин? Помисли над тези неща.

За депресията искаш ли да те насоча към професионален психотерапевт или това, което си говорим тук във форума е достатъчно? Разбира се ние ще продължим да разговаряме тук за проблема с или без професионалния терапевт. Вероятно и така ще стане, защото видях, че приемат на пациенти е прекратен до края на юни. Но може да потърсим други професионалисти, ако прецениш, че имаш нужда.
Журнал Психея

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 19:04 #1588

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Много благодаря за съветите,имам нужда в този момент от такива,защото се чувствам адски сама.Разсъждавам на глас,не се опитвам да го оправдая,повторих неговите думи само.Това деиствително е за пръв път от как живеем заедно.Може би приемам нещата прекалено навътре или съм мазохистка,не знам.Просто бих искала да имам нормална връзка,и търся причините.Опитвам се да се владея,не успявам.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 19:19 #1589

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ако трябва да бъдем обективни е разбираемо в една връзка да се случи такава грешка, било от страна на мъжа или от страна на жената. Субективно погледнато обаче е много тежко и трудно преживяемо. Според мен щом това се е случило само веднъж за тези осем години е добре да се опиташ да простиш. Знам, че ще ти е ужасно трудно, въпроса не е в самия сексуален акт на изневярата, а в предаденото доверие, в предателството, в това, че един сексуален инстинк бива поставян над любовта, над чувствата, над доверието и вярата. Самият сексуален акт, физическото действие по-лесно ще можеш да простиш, трудно ще бъде с емоционалното предателство. И то ще надвисне над връзката ви като черна сянка. Сянка на съмнение, на ревност, на подозрения, на дебнене, на страх от повторение. "Ще го направи ли отново или няма?" Това са неща, които ще съсипят връзката ви, ако не успееш да ги надмогнеш и наистина да простиш от сърце. Той от своя страна би трябвало да вижда и да осъзнава какво ти причинява и това да е нещото, което да го накара повече никога да не прави същата грешка. Но ако ти започнеш с подозренията и съмненията, което обикновено се случва е твърде възможно да станеш катализатора за нова изневяра.
Журнал Психея

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 19:30 #1590

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Така е.Може би е някаква криза в отношенията.Страхувам се и от себе си,за сега се изкушавам да натяквам и да си изразя мнението,а може би не бива така.Как да го превъзмогна,за мен чувствата са нещо свято,не искам да се даржа гадно,а и не мога да искам вси4ки да мислят като мен.Може би трябва да се опитам да се успокоя,но как.С антидепресанти се постига отчасти но изходът не е в тях.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 19:39 #1591

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Точно това исках да ти кажа, за осем години и повече е разбираемо да се случат и кризи във връзката, няма как всичко да е розово и по мед и масло. Напротив чрез кризите и трудностите, чрез успешното преминаване през тях връзката става по-здрава, укрепва, става по-силна. Но забележи, че казах "чрез успешното преминаване", а не затъването и зациклянето в проблема във времето. Известно време ще е така и това е нормално - натяквания, съмнения, подозрения, депресия, болка, отчаяние, сърдене, обида. Но не трябва да се затъва в този период. Изживей цялостно всички емоционални и душевни болки свързани с тази случка и след като ги изживееш просто излез от тях и продължи без затъването. Той по същия начин.
Журнал Психея

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 19:52 #1592

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Благодаря ти,ще се опитам,каквото и да ми струва.Дано се получи нещо,дано оцени усилията от моя страна, а не ме мисли за последния балък,които му е в кърпа вързан.Трудно е,много,дано успея да го надживея.А не съм човек,който сменя партниорите си,дори прекалено постоянна.Може би говоря объркано,мислите ми са разпилени.Но ми става по леко като споделя болката си,било и то виртуално.Може би така по лесно 6те успея да се справя с проблема си.Благодаря,още един път.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 29 Апр 2010 20:00 #1593

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ние ще продължим да си говорим :) прозвуча така сякаш приключихме с обсъждането на въпроса. За тази вечер да ще си починем малко, но утре пак ще си споделяме щом ти става по-леко и поне донякъде успяваш да се почувстваш по-добре. За антидепресантите, аз не мога да реша вместо теб. Но помисли не е ли нормално при създалите се обстоятелства да чувстваш и изпитваш всичко, това, което чувстваш и изпитваш. Това са съвсем, съвсем нормални преживявания на твоя цялостен психофизичен организъм, това е неговия начин да отговори, да преживее и да се справи с тази криза. Трябва ли това да бъде подтиснати с химикали, с хапчета? Според мен не. Но ако ти считаш, че имаш нужда аз пак казвам не мога да взема решението вместо теб.

Спокойна нощ ти желая, доколкото е възможно. До утре.
Журнал Психея

Отг:Посъветвайте ме! 30 Апр 2010 03:59 #1594

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Ще се радвам да продължим да говорим,това ще ми помогне да намеря верния път,а и да преживея агонията в която се намирам сега.Наистина ми е много тежко,съзнавам че в живота има много по лоши неща,но за мен си е проблем.знам и че съм много уязвима в емоционален план и това много ми влияе върху цялата психика.Извинявам се че споделям толкова лични неща,но имам нужда да го направя.Ако греша някаде ми кажете,искам да си намеря моите грешки и да не ги допускам повече.Не знам уместно ли е да се опитвам да говоря с него как се чувствам или по добре е да си мълча.бих искала да съм силна и да не ми пука от нищо,но не се получава.

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 30 Апр 2010 11:17 #1595

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Малко се забавих с отговора, защото до обяд имам други ангажименти, но следобед и вечер почти винаги съм тук и можеш да разчиташ на мен. Аз мисля, че трябва да поговориш с него и да споделиш всичко каквото чувстваш. Няма смисъл да се насилваш да бъдеш силна, защото не си, уязвима си и страдаш и това е нормално при тази ситуация. Също така си мисля, че е възможно неговата постъпка да е неосъзнат бунт, предизвикателство към установените с годините (осем) порядки и рутина във връзката. Ако е така е добре да го отговориш на това негово предизвикателство. В никакъв случай със същата постъпка, не ме разбирай погрешно. Но с някакви промени и то не промени - затъване в депресията, а с нещо свежо. Просто самата ви връзка се нуждае от промени и обновяване. Пак казвам вероятно той е реагирал с един вид бунт към всичко до сега установено, навика и рутината, обезличаването на партньорите и на самата връзка.

P.S. Смених заглавието на темата, за да е ясно за какво говорим и за да не се скриваме от истината, която дори и болезнена е факт. Моляте не го променяй отново. :) Нека остане така, колкото по-бързо осъзнаеш случилото си толкова и по-бързо ще преодолееш тази драма.
Журнал Психея

Отг:Изневяра! Посъветвайте ме! 30 Апр 2010 12:46 #1596

• stranna
  • stranna's Avatar
  • Fresh Boarder
Няма да променя заглавието,благодаря ти помагаш ми морално.Ще се опитам да поправя нещата,дано успея.За мен е много ценно да има някой който да ме подкрепи и да ми подаде ръка,благодаря ти още един път.Какво ли не изчетох по проблема,всичко каквото ми попадна,попаднах на всякакви мнения.Ако има някой преживял същото, нека сподели как се е преборил.Не искам да се натрапвам,да моля за обич,искам всичко да дойде от самосебе си.Може ли да споделя нещо лично на skype,или привате малко ми е неудобно.
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.143 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature