Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Анорексия - Булимия

Анорексия - Булимия 16 Ное 2012 14:09 #3133

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Според мен, ако в началото, когато тези заболявания възникнаха, бяха наложени заради стандартите в модната индустрия, то сега самите заболявания сякаш станаха модерни. Тоест те излязоха извън модата и станаха мода сред младите жени и момичета.

Аз имам теза според която това заболяване засяга поколенията млади жени непреживели бедността и гладовете на комунизма, тогава, когато нямахме нито бонбони, нито сладкиши и шоколади. Вижте аз съм родена през 1972г. никога, ама никога няма да ми омръзне до края на живота ми да се радвам и наслаждавам на вкусните сладкарски изделия, които има сега по магазините, на сочни пържоли-алангле, с безкрайното изобилие от всякакви салати, като се почне от стандартните - български или руска салата, та стигнем до екзотичните салати, подправени с екзотични подправки от Африка или Южна Америка. Аз обичам да ям и се наслаждавам на храната, защото съм живяла във времена (преди 10 ноември 1989г), когато храна нямаше. Това което ядяхме беше толкова еднообразно и блудкаво, особено в по-бедни семейства, в които се готвеше постно, не защото бяхме вегани или суровоядци, а защото нямахме пари! Аз не мога да се разболея от анорексия, защото до края на живота си ще се наслаждавам на чудесата на изобилието от храна. Аз също не мога да се разболея и от булимия, защото съм възпитавана отново в комунистическа бедност, в която всяка трохичка хляб е ценна. Тоест абсурдно е да разхищаваш храна, а какво да говорим да я повръщаш след ядене! Сега си мисля, че ако ме хванеше баба ми (Бог да я прости), която се разпореждаше в кухнята, да повръщам след ядене, такъв пердах щеше да ми удари, че хабя храната, че повече нямаше и да си помисля да върша подобно нещо. :)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.091 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature