Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Домашното насилие

Бихте ли си купили пистолет? 08 Дек 2011 19:46 #2613

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Аз мисля, че щом вадиш оръжие - стреляш. Някак си е странно да си извадиш пистолета и да мислиш какво ще извади онзи отсреща. От това което казваш аз разбирам, че ти не вадиш оръжие, за да убиваш при самозащите, а за да сплашваш. В такъв случай по-добре дери с маникюра и хапи със зъби, ритай в топките или стискай здраво по-голям ефект ще има сплашването.

Да плашиш мъж с пистолет, който няма да използваш и с треперещи ръце и гласче да му разправяш "ще стрелям" си е направо комедия, извини ме. :) ;) Ще правиш курбан ако и той се разсмее. А ако не се разсмее, да ти кажа, на него не му трябва да вади каквото и да било, за да си "мерите" пистолетите. Ще ти обърше два шамара /дано са само шамари/ и ще ти го вземе.

Иначе съм съгласна с разсъжденията ти и на тях тук им е мястото, защото за тези неща се мисли преди да се купи оръжие. След това се използва, ако се налага. Вадиш и стреляш, толкова.

Виж този красавец и после кажи, че си силно раздвоена. :) Той направо е бижу, но и цената му е бижу, защото е Smith & Wesson

И да се запознаем със закона за оръжията

Оръжието убива да! По улиците обаче ходят мъже, които бият, изнасилват и...убиват. Какво избираме?

Аз избирам хубавеца от снимката.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Бихте ли си купили пистолет? 08 Дек 2011 21:01 #2614

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 3
Мен ме плаши:)Красив,но опасен.Гледали ли сте този филм?

Понякога самите ни недостатъци ни помагат неочаквано :)

Бихте ли си купили пистолет? 09 Дек 2011 09:10 #2615

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Този филм не съм, ще го гледам.

"Красив и опасен" :) След като оръжието е символ на мъжествеността, тоест на мъжа, мъжки символ значи аз харесвам красиви и опасни мъже. Ехаааа всички мъже, които някога са били харесвани от мен могат да се чувстват поласкани! А какво да кажем за тези, които съм обичала, малеййй представятели си за какви типове говорим, кой от кой по-засукани. И на финала...викам чужди мъже да сложат един плафон на тавана в кабинета. :silly: Но при всички случай е по-добре от колкото да харесваш безобидни мъже, за които най-голямата опасност е да си обуят пантофите и да седнат пред телевизора с Панорама за компания. С такъв човечец ще залинея, ще се поболея и до месец два ще предам Богу дух.

За бойните изкуства те подкрепям напълно! В сравнение с пистолета те са мъдър и възвишен бих казала начин за самоотбрана. Пистолета е малко хулиганска работа на фона на бойните изкуства. С пистолета не развиваш духовността си и културата си най-много да се опростачиш още повече, ако си бил простак и преди купуването му.

Имай предвид обаче, че /ти знаеш де/ с бойните изкуства също се убива, те и за това се казват бойни. Разликата тук не е голяма. Просто с бойните изкуства ще можеш да убиваш след по-дълъг период от време, когато се обучиш, а с пистолета - веднага в момента, в който го купиш. Ако се налага при самозащита.

Ето един хубав сайт и форум на свястни мъже - Мъдри и опасни ;) ! Където можеш да се включиш, за да си общуваш с хора интересуващи от темата и да се информираш, да си избереш подходящо за теб и т.н.

bgbudo.com

Имат и интересни статии, сега забелязах една Самоотбрана с газово оръжие.

Нали ти казах - Мъдри и опасни :P Скачай в бойните изкуства. ;)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Следните потребители изказаха благодарности: klachiankata

Бихте ли си купили пистолет? 10 Дек 2011 23:16 #2619

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 8
Много забавно...

Нещата са прости. Пистолета не е за предпочитане, защото шансът да се окажеш в разни много неприятни места с разни много неприятни хора е много голям. Защото законите в България (както впрочем и в повечето страни) са правени от идиоти.

Ако извадиш пистолет, за да плашиш шансът да ти бъде взет и използван срещу теб е много голям. При оръжието има едно старо и абсолютно правило - ако го извадиш трябва да го използваш без колебание и максимално ефективно. Т.е. ако имаш пистолет трябва да можеш и да стреляш с него, което изисква известно време и усилия за да го овладееш. B) Въобще не можеш да убиваш "веднага след като го купиш".
Стрелбата не е просто нещо...

Бойните изкуства са също много особен момент. За да се защитиш ефикасно на улицата трябват минимум 3-4 год. тренировка. Тук под тренировка разбирам ежедневно по 4-6 часа, и то по специална методика, насочена към реален бой. Да тренираш два пъти седмично по 2 ч. означава и след 10 год. всеки по-опитен уличен бияч в реална ситуация да те премаже от бой... Ако пък тренираш "духовни" неща като айкидо... просто и слез 30 год. на улицата ще си практически беззащитен. B)

Тренирал съм повече от 20 год. различни стилове и пак не мога да кажа, че ще се справя с всяка улична ситуация...
При бойните изкуства ситуацията е като при оръжието - при истински бой трябва да използваш най-ефикасните неща (разбирай най-опасните за здравето на противника) абсолютно безкомпромисно и без колебание. Моментно колебание или "жалост" могат да ти струват живота.

За мен най-ефикасното и приемливо от старана на закона оръжие е палката. Разбира се също трябва тренировка, но можеш да обезвредиш достатъчно ефикасно противника, без да му нанасяш особено тежки повреди.
Ножът е следващото, но там риска от сблъсък със закона е твърде голям.

Бихте ли си купили пистолет? 11 Дек 2011 20:07 #2623

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Black Wolf писа:
За мен най-ефикасното и приемливо от старана на закона оръжие е палката. Разбира се също трябва тренировка, но можеш да обезвредиш достатъчно ефикасно противника, без да му нанасяш особено тежки повреди.

Много добра идея, мерси. Какво да бъде електрошокова палка или електрошок? На мен ми харесва повече електрошоковата палка. Тук може да разглеждаме.

Обаче ще ми е мъчно за "Хубавеца" от снимката и име му дадох и сега ще го оставя да прашлясва в магазина. Някой ден ще си го купя, след като се науча да стрелям.
Журнал Психея

Бихте ли си купили пистолет? 12 Дек 2011 10:41 #2625

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 8
Става въпрос за обикновена палка. Шоковите са доста опасни - като нищо можеш да се шокираш сам. ;)
www.oragie.net/images/defence/telepalki.jpg

Бихте ли си купили пистолет? 12 Дек 2011 11:39 #2626

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Аз разбрах, че става въпрос за обикновена, но тя ще ми свърши същата работа, като да си отчупя някой клон от дървото и да плаша престъпници с пръчка. :) Нямам толкова сила че да одаря някой с пръчка или с палка и той да бъде толкова зле, че да не може да ми вземе пръчката.

Ако гледам да е нещо, което да е безопасно за мен, то ще е също толкова безопасно и за друг. Така че това не ми изглежда добър критерий. Електрошокова палка ще си купя и ще внимавам да не се шокирам. ;)
Журнал Психея

Бихте ли си купили пистолет? 23 Фев 2012 17:19 #2822

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Вие тука ме разколебахте за "Хубавеца", обаче ето сега са разбили апартамента на съседа на нашия етаж! Аз като се прибрах към осем на мойта шпионка залепено картонче, което преди да изляза го нямаше. Махнах го, влязох си и си казах: "хвърлили са ни око явно и като влязат дано не сме в къщи!" Защото има доста случай да влизат през нощта когато хората спят и да тарашат по коридора, където седят обикновено дамски чанти и мъжки куфарчета. И не дай Боже да ти се допишка, докато са в коридора....и да тръгнеш до тоалетна....посред нощ и в собствения ти коридор - крадци.

Та да се върна на случая. Около час след като се прибрах се звъни на вратата и на мене малко ми прескочи сърцето. И седя и мисля. Ако не отворя ще решат че няма никой и може да тръгнат да влизат. :angry: Отивам и поглеждам през шпионката естестествено, няма втора хартийка и виждам двама мъже пред вратата. И...klach и Black Wolf отнесохте по един жаргонен израз на ум, за това, че ме разубедихте да не си купя пистолет!

И не отварям. Единия мъж малко се поотмести и видях трети, който сваляше отпечатъци от вратата на съседите.

За първи път се зарадвах толкова много да видя полицията!!! Отворих вратата и ми идеше да ги разцелувам.

Обясних им, че е имало картонче на шпионката и че съм го махнала с ключа. Те го намерих долу на пода и го взеха с пинсетките в едно пликче, като по филмите.

И единия пич се смее и казва: "Защо не ни отваряте?" - Ми казвам - щото ме е шубе! А той - Ми то от вас се чува латино музика и ние си казахме има хора ще звъним докато отворят.

Е такива ми ти екшъни. Ще си купя пистолет! И не ми противоречете!

Да си умра от страх в собствената си къща от инфаркт, защото нямам пистолет.
Журнал Психея

Бихте ли си купили пистолет? 23 Фев 2012 17:56 #2823

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
А другия пич, който сваляше отпечатъците с една четчица като видя колко съм се уплашила и че за това не им отварям вратата, казва: - Ние сме от добрите все още :)

Трябва да се оцени чувството за хумор на полицията в такъв психологически момент за преодоляване на ужаса ми. Разсмяха ме, иначе можеше да се занимават с припадналата от страх съседка на обраните.

И това се е случило между 18 и 15, когато е излязла Катето и 20 часа, когато се прибрах аз. Тоест по време, когато хората се прибират от работа или излизат някъде навън. Егати наглите крадци!
Журнал Психея

Бихте ли си купили пистолет? 24 Фев 2012 08:42 #2826

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Може би този пост е за темата "Съдбата се разпорежда добре", но хайде тука съм подкарала по случая с кражбата да не се местя. Значи аз ходих на представянето на новата стихосбирка на Маргарита Петкова - "Подсвирквайки си към Голгота" в Столичната библиотека. И като си тръгнах не ми беше студено и реших да ходя пеша до вкъщи. И да се отбия да си взема от онзи шоколадов сладолед с портокал и чили, за който ви разправях в "Началото на съблазнението". Така и направих. Мисълта ми е, че ако си бях хванала трамвая щях да се прибера доста по-рано и можеше да заваря крадците на площадката пред апартаментите да разбиват или като си тръгват.

Така че със сигурност "Съдбата се разпорежда добре!" Както знаете аз съм доста самоуверена и самостоятелна, с крайности в независимостта, клонящи към налудности :) и считам, че човек не трябва да се оповава на някакви божии провидения, съдба и такива неща, чрез които сваля ангажименти и отговорности от себе си и ги прехвърля на нещо извън себе си, от което чака и се моли за "шестица от тотото", пък "нещото" му казва: "е, да беше си пуснал барем фиша, та да ти помогна да спечелиш!" И че човек трябва да разчита изцяло на себе си и на собствените си сили. С което предизвиквам съдбата да ми докаже обратното и не правя добре.

Но малко съм се променила де, от както започнах да чета за индианците :) , а те както знаете са мъдри хора.

Така че да благодаря на Уакан Танка и на Духовете, че са ме пазили!
Журнал Психея
Следните потребители изказаха благодарности: Merichka

Бихте ли си купили пистолет? 24 Фев 2012 11:03 #2828

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Работата е била мнооого дебела ето каква имам предвид: www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4591971, та ти си действала точно като дедектив, не си оставила свойте отпечатъци върху картончето...
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!
Следните потребители изказаха благодарности: Kamino

Бихте ли си купили пистолет? 24 Фев 2012 11:26 #2830

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Да! Браво на Полицията!

И да не съм чула повече обидни реплики в този форум по адрес на МВР!

Шестима човека?! Пише в статията. Мале, мила голям късмет съм извадила! И само забележи заглавието на книгата на Маргарита Петкова как се връзва с цялото мое преживяване. "Подсвирквайки си към Голгота". Голгота - лобно място. Аз курбан трябва да правя на тази дата сигурно.
Криминалисти от СДВР са разкрили група, която се е занимавала с взломни кражби от жилища на територията на София, съобщи МВР. Задържани са шестима души и са иззети множестви откраднати вещи и инструменти за влизане с взлом. Преди два месеца столичните криминалисти влезли в следите на четирима мъже, които обирали жилища на територията на столицата. Най-напред полицаите стигнали до тартора на групата – Г.Т., на 35 г., с прякор "Малкия кокал". Впоследствие били установени останалите от групата – Л.С. (на 36 г.) - Люси, Р.Л. (45 г.), А.И. (44 г.) - Геле Циганина и А.А. (39 г.) - Геле. Докато проследявали действията на групата, криминалистите научили, че в сряда планират обир на жилище в ж.к. "Овча купел". Акцията за задържане на обирджиите се провела около обяд непосредствено след кражба на 260 лева от апартамент в квартала. Служителите на реда изненадали крадците, докато излизали от автомобилите, с които се придвижвали. В хода на специализираната полицейска операция станало ясно, че близка на Малкия кокал подготвя за изнасяне крадени вещи. Непълнолетната била спряна от полицаите пред блок в ж.к. "Люлин". При личен обиск в дамската й чанта служителите на реда открили и инструменти за отключване на касови и секретни ключалки. Претърсени са и жилищата на М.Г. (39 г.), брат на лидера на обирджийската банда – два апартамента в Пети микрорайон. Там полицаите са открили три лаптопа, шест часовника, шест мобилни телефона, мъжки и дамски бижута, две радиостанции и богат инструментариум за взломяване и отключване на брави. От жилищата на лидера на групата Г.Г. в ж.к. "Люлин" и ползвана от семейството му гаражна клетка били иззети огромен брой крадени вещи – мъжки и дамски бижута от жълт и бял метал, 16 маркови часовника, осем чифта слънчеви очила от различни марки и модели, игрална конзола-плейстейшън, 14 маркови парфюма. Иззети са и специални инструменти за взломяване и отключване на заключващи механизми. Задържаните са стари познайници на полицията, уточняват от МВР.

А за картончето и отпечатъците...изчела съм две библиотеки с криминални и шпионски романи, то остава и да не знам, че не се пипат такива неща, а и бях с ръкавици по принцип, прибирам се отвън все пак, пазя си ръцете от студа, да са нежнички.
Журнал Психея

Бихте ли си купили пистолет? 24 Фев 2012 19:07 #2831

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Ние репликите ги пишем срещу точно определен човек, който за радост не изчерпва цялата работа в полицията. Имам, може би, късмета да съм дъщеря на милиционер, щото няма как да му казвам полицай - нали знаете айн цвай полицай, и знам и в ония времена какво ужасно нещо беше пагонът ... но се искаше и чест и достойнство, за да се носи! Колко пъти отиваха да проверяват има ли нещо в кухата част на сабо внесено от Холандия, или да няма .. примерно някаква диверсия, ако са внесли незаконно турски кожуси... На два пъти е идвал Корпусът дипломатически и кой мислиш трябва пръв да пробва храната - едно чаркче, мравче - милиционер :)
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Бихте ли си купили пистолет? 24 Фев 2012 19:22 #2832

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Е, знаех си, че имаме общи корени. Майка ми, да почива духа и в мир - 30 години трудов стаж в МВР. Вярност, преданост и отдаденост на Министерството. Познавам много от колегите и, някои от тях и до днес са ми близки приятели и мога да разчитам на тях. На погребението и я изпратиха с огромни венци с надписи от тази служба, от онзи отдел. За мен тези хора са като част от моето семейство. Аз съм отраснала с проблемите и радостите на това Министерство. Естествено, че във всяко стадо си има и мърша. Но ние българите трябва да се научим на уважение и респект към Полицията.

Освен това за обида на полицай има санкции.

Конкретно в този форум се изразяват в БАН!
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.136 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature