Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Причини за депресията?

Отг: Негатив и Позитив 22 Мар 2010 20:36 #1481

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7
Моите залози са две към едно за Любен Дилов - син, в момента и той е с гола глава, а очилата са му остатък от стария стил. :)
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Негатив и Позитив 22 Мар 2010 20:58 #1482

• George
  • George's Avatar
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 1
То ако ще изброяваме целия бивш екип на КУКУ да пробваме и с Годжи и той е с гола глава. Аз обаче плащам и качвам с Лорънс Фишбърн по пътя на логиката защото Камино много го харесва, а и от негатива не може да се разбере дали мъжа е белокож или чернокож. И защо решихме че очилата са дьоптърни по кво познахме? Може да са слънчеви. Лорънс често ползва слънчеви очила не само в Матрицата.

Отг: Негатив и Позитив 22 Мар 2010 21:20 #1483

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Много интересен разговор се получи :) И ще кажа леко хладко за предишния пост на George. Мъжа не е българи (леко подсказвам) и наистина е публична личност, но не е Лорънс Фишбърн, очилата са слънчеви, вярно е.

Искам обаче да се върна на основния си пост за Негатива и Позитива и да направим някои интересни изводи, които се наложиха до този момент в разговора. Значи гледайки Негатива на даден човек: 1.Ние не можем да знаем дали той е бял или чернокож. От това отпада разделението на хората на бели и черни, на жълти и червени, на по-добрата раса (бялата) и на долнокачествените раси - всички останали, които не са от бялата раса. 2. Ние не можем да знаем дали той е с отлично зрение или има проблем със зрението. Още един критерии според, който правим преценки и изводи за човек и то често погрешни. 3. Автоматически решихте, че това е известна и публична личност. Защо? Защото в нета не се намират снимки на бедни и неизвестни никому хора, а предимно на богати и известни. Грешка. Защото снимката може да е била направена от мен, с моя мобилен телефон и тя да принадлежи на беден и никому неизвестен човек. Тук въпроса ми е самият негатив излъчва ли според вас нещо, което да подсказва, че това е публична личност, съответно вероятно и богата? Разглеждането на негатива създава ли у вас чувството, усещането, впечатлението, че това не е случайна личност? Може да приемете и въпросите като риторични и да не им отговорите. За мен отговора е ясен - Негатива има слабото излъчване, (много по слабо от Позитива)което ние долавяме не с петте си сетива, но с емпатия, усещания. Това е за съжаление автоматичен процес, на който не обръщаме внимание. Чрез този процес на емпатия вие доловихте слабото излъчване на негатива и автоматически установихте, че това е публична личност. Но този процес се осъществи несъзнателно, а той е твърде важен и би трябвало да се наблюдава внимателно и да се анализира от самия човек. Това разгръща потенциала на психиката и открива много нови и неизследвани възможности.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Негатив и Позитив 23 Мар 2010 15:29 #1491

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7
Действително сериозни изводи и най-важният от тях е че поглеждайки в сенките си и в негативите ние изобщо не можем да се познаем. Благодаря на Камино че чрез този лесен пример ми обясни неща, които не схващах добре за несъзнаваното, за сянката и за проекциите.

Отг: Негатив и Позитив 23 Мар 2010 15:36 #1492

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Хайде стига гадания :) важното е че примера спомогна да се получи яснота за персоната и сянката, за изводи и заключения, които не винаги отговарят на действителността и които трябва да поставяме под съмнение преди да направим крайна преценка. И най-важното разбрахме, че имаме и други сетива, които ни информират и които работят често по-добре от 5-те основни. Вие също може да поставяте картинки - Негатив над които да размишляваме и да познаваме на кого принадлежат, само трябва да ги обработите с някоя програмка. А след като разгледаме позитива аз ще обработя снимката така че да ви покажа и дълбоките нива на психиката, тези нива, с които работи Трансперсоналната психология и Трансперсоналната психиатрия. Това са много, много дълбинни клонове от науките за Душата

Дами и Господа на вашето внимание...Позитива на мистър Брус Уилис... :)

Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Негатив и Позитив 24 Мар 2010 19:24 #1503

• George
  • George's Avatar
  • Junior Boarder
Честно не очаквах такава развръзка нямаше да се сетя за Брус Уилис, вече мислех да предложа Ленин но какви слънчеви очила при Ленин :woohoo:
Обаче много се кефа на разкази с неочакван край като този

Отг: Негатив и Позитив 04 Апр 2010 12:30 #1519

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Бях ви обещала да ви покажа чрез снимка как изглеждат нашите дълбоки трансперсонални сектори от психиката. Над тази дълбока, дълбока материя работят големи учени като господин Станислав Гроф, който би се заинтересувал може да намери неговите книги има ги издадени на български. А най-хубавото е че господин Гроф и неговите колеги разбират необходимостта и полезността на някои от шаманските практики за лечение на духа и душата и ги включват в своята работа и практика, а също и правят сериозни проучвания и изследвания в тази област. От това разбира се печели само пациента. Ето и снимката чрез която поне донякъде мога да ви опиша и дам за пример как изглеждат нашите трансперсонални сектори. В действителност те не подлежат на описание единствено личното им преживяване с професионален, опитен трансперсонален психолог или психиатър може да ни даде яснота за това как точно изглеждат и какво точно има в тези дълбини на душата ни.

Журнал Психея

Отг: Причини за депресията? 29 Май 2010 15:35 #1644

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Когато специалистите ви поставят с особено изражение на лицето (издаващо по-скоро техния страх и примирение, от колкото вашия) диагнозата депресия и ви предпишат антидепресанти не бързайте да ги пиете веднага. Прочетете тази статия, чиито откъс поставям тук и помислете! Сравнете симптомите, направете анализ, консултирайте се и с други специалисти. Или най-простото нещо - вземете си отпуска, отидете не на море (шум, чалга, народ и мръсотия), а някъде в планината, в гората, на тишина и спокойствие. Прекарайте там колкото е възможно по-дълго време, вземете с вас и приятел, не повече от един-двама. По мое мнение минимум след 5-7 дена ще почувствате подобрение на симптоматиката определена като депресия.

"Силният шум надвишаващ 20-50 дб., причинява умора, намалява вниманието и понижава работоспособността. Това често води до травми, аварии и катастрофи. Шумът в жилищата от различни музикални уредби и апарати, проникващи от съседни апартаменти е около 50-60 дб., понякога до 100 дб. Неговото дразнещо, неприятно и болестно въздействие е много голямо. Той не само разстройва почивката и творческата дейност на човека, но и го разболява от т.нар. „шумова болест”, наричана още – болест на съвременната цивилизация. Тя засяга всички органи и системи на организма. Най-честите прояви са раздразнителност, разсеяност, бърза умора, понижено настроение, апатия, световъртеж и нарушено равновесие, намаление на слуха и шум в ушите, забавяне на всички реакции, отслабване на паметта, вниманието и интелекта, нарушен сън, сърцебиене и стягане в сърдечната област и др. Най-често тези прояви са в края на работния ден или по време на работа. "

Източник

Имайте предвид и следното, нашите приятели китовете и делфините се самоубиват излизайки на брега не защото страдат от депресия и се налага да пият антидепресанти. А защото нивото на световния шум е завишено многократно. Тези свръхчувствителни създания развиват симптоми в следствие на шума подобни на нашите. Това и ги кара объркани, дезориентирани, фрустрирани да излизат на брега, където умират.
Журнал Психея

Отг: Причини за депресията? 29 Май 2010 18:39 #1645

• George
  • George's Avatar
  • Junior Boarder
Че то нали точно по крайбрежната ивица на морета и океани делфини и китове излизат и умират. Морето вече не е спокойно място за отмора и почивка. Да не говорим за строителството по нашето черноморие. По повод на кризата, туристическия бизнес и почти фалита на Гърция стана въпрос дали може България да се възползва от отлива на туристи по техните морски курорти. Да ги привлечем демек към нашето черноморие. Водещи бизнесмени в туризма казаха че това не е добра идея и не тя няма да се осъществи заради това че европейците, които посещават гръцките курорти са друг вид туристи. Такива, които търсят спокойствието и почивката. В България както знаем идват предимно така наречените "алкохолни туристи" заради евтиното пиене по българското черноморие. И не само такива, но по принцип туристи, които нямат нищо против мръсотията, прекаленото застрояване, шума, българската поп фолк музика и т.н. С една дума у нас не идват най-отбраните европейци и съответно няма как да привлечем отлива на туристи от Гърция у нас.

Изброените причини показват че нашето черноморие не е добро място за почвка и отмора на хора страдащи от депресия.

Отг: Причини за депресията? 26 Май 2011 17:17 #2268

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Току що по БТВ гледах покъртителен репортаж! България е на първо място в Европа по брой на самоубийства! Аз имах известна представа за сериозността на положението, но не очаквах, че е чак до там сериозно. Много сериозно! Предоставям на вниманието ви репортажа:

Всеки ден българско дете прави опит за самоубийство

Всеки ден едно българско дете прави опит за самоубийство. Тези стряскащи данни изнесе днес пред журналисти д-р Михаил Околийски, ръководител на направление "Психично здраве" към Националния център по опазване на общественото здраве. Най-малкото дете, опитало да сложи край на живота си, е било на 8 години. Причините за подобни суицидни действия най-често са неразбирателство в семейството, уточни той. От най-ранна възраст децата трябва да получават здравно и сексуално образование и да се подготвят за евентуалните рискови ситуации в живота, добави експертът. Тревога буди и фактът, че с опиталите да се самоубият не работят психолози. Опитите за самоубийство през последните две години у нас са около 1 600, като от тях близо половината са успешни. България е с най-висок дял на успешните опити за самоубийство в Европа, като броят на опитите - най-често сред младите хора, нарастват. За всеки четвърти българин има голям риск занапред да развие някакво психично заболяване, каза още д-р Околийски, пояснявайки, че това се дължи основно на ежедневния стрес.

БТВ

Какви са причините хората да затънат в тази тиня и да невиждат никакъв изход от нея?! Една от причините е липсата на сериозно отношение към вярата и религиите, липсата на информация и култивиране на здрави религиозни ценности. Хора, вие християни ли сте? Повечето сте! И децата и семействата ви също! В християнската религия самоубийството е най-големия грях! По-голям от убийството. Самоубийците не са ги погребвали в гробище, а извън пределите му! На какво учите децата си, какви духовни ценности им предавате? Ако ги нямате обърнете сериозно внимание на тези въпроси.

На всичкото отгоре сайтове в нета, с дългогодишен опит и практика в информирането на хората пробутват меко казано безотговорно отношение по тези теми. Безхаберие, глезотии и лигавщини! Сайтове посветени уж на религии, вяра и духовност, но извратени в безверие, бездуховност, негативизъм и прочее...

По тези причини в този сайт www.sexnature.org пристигат хора с лошо психическо здраве, търсят местенце където да получат малко надеждичка, пускат теми за вяра и религия. И тази тема още в самото и начало е започнат с въпроси не как психологията и сексологията разглеждат въпросите за депресията, а

mata68 написа:
Интересува ме мнението не толкова на лекари, психолози или психиатри а това, което можем да открием в ученията на Изтока по въпроса...

Безхаберието и извращенията на водещи интернет медии наричащи себе си сайтове за духовна култура е престъпление! Все още само морално, но с тенденция да стане и криминално. Лично на мен не ми пречи, че в този сайт се разискват всякакви теми, включително и такива посветени на вярата и религиите, духовността. Правя и правим каквото можем, за да изваждаме хората от тинята и го правим отговорно и сериозно.

Колкото до онези наричащи себе си духовни сайтове - ЗАСРАМЕТЕ СЕ! Оставихте хората в момент на финансова, икономическа и екологична криза и без духовност, без вяра, надежда, любов и мъдрост! Язък ви за дългогодишния опит, знания и присъствие в интернет! Ваши са тези ангажименти, а вие абдикирахте по най-позорен начин!
Журнал Психея

Отг: Причини за депресията? 27 Май 2011 12:15 #2272

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Гопчивият ми опит в тази посока, показва, че загубих 4 години от живота си - но това беше преди 1997г. - докато се въргалях в разни клиники, тъпкотеха ме с всевъзможни фармацевтични новости - като опитно зайче за медиците.
Казват - кризата на младата възраст "било", нещата след депресията приеха шизофренно - афективен характер, но съм благодарна на моя психодоктор,/и стихотвориние за него имам/че ме насочи в най-кошмарния момент към клиниката на ВМИ на Джендема... Вярно, поради бремеността направих пролежка, некроза и декубителни рани, но се роди прекрасно здраво момиченце през август. И повече опит за зачеване не правя, тъй като ако би било следващото момче, обречено е поради генното предаване на болестта от майката.
Овладяха се трудно с терапия, самодисциплина
Пътят, който се случи обаче да изживея с този сайт - разкош, не бих заменила с нищо друго на света :) Какво преображение за три години и половина... една прашинка... пак си е върнала лицето.
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Отг: Причини за депресията? 27 Май 2011 14:03 #2273

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Merichka написа:
Пътят, който се случи обаче да изживея с този сайт - разкош, не бих заменила с нищо друго на света :) Какво преображение за три години и половина... една прашинка... пак си е върнала лицето.

Ето това е! Пътя, който всички извървяхме и вървим с този сайт! Трябва да знаете, че сайта не е админа/собственика и обратно. Всеки сайт, особено този си има собствен живот, свое развитие и посока. Често админите отказват да приемат това, егото надделява, започват да се изживяват като човека-сайт и правят сайт за себе си. Тоест отразяват във виртуалното си местенце единствено собствената си гледна точка и своите интереси. Сайта трябвя обективно-субективно да отразява действителността, като трябва да се има предвид и че действителността не винаги е еднаква за всички и често виждайки и чувайки едно и също, го тълкуваме по различен начин, поради уникалността на всеки един от нас. Както знаете няма две еднакви ДНК, дори и при близки роднини. Аз например като все пак собственик си имам моето "Криво огледало" категория в сайта, където чисто субективно си публикувам разни неща. Мисля, че всеки админ/собственик трябва да има такова място. А в останалото пространство да се стреми към обективност. Естествено чрез коментарите и във форума може да изразява своето лично мнение. Тези неща на пръв поглед нямат общо с името на темата "Причини за депресията?" Но не е така. По какъв начин вие виждате интернет и другите сайтове? Един сайт е могъщ инструмент за оказване влияние, за въздействие, за промяна на мисловни модели и навици. Тук не споменавам дали този инструмент ще се използвам положително или отрицателно, само изброявам възможностите на инструмента без да им поставям знак плюс или минус. Смятате ли, че сайтовете могат да разболяват или обратно да лекуват? Ето за нас например този сайт е Лечител, но вероятно има хора и то не малко, за които той е вреден. Например за хомосексуалните, тук се получи така, че те по никакъв начин не успяха да намерят място сред нас - хетеро до мозъка на костите си. Разбира се тези хора никога не са били обиждани тук, но не се вписват. Или пък да вземем повечето жени, чиито възгледи не съвпадат с този сайт. Повечето жени не харесват сайта и мен. :laugh: Не че ме интересува особено, но и не съм сляпа за факта, че този Път е за Жени с Характер, колкото и да сме били депресирани - всяка една от нас, тук глезотии и лигавщини няма. Канстатираме, че нещо с мен или с теб не е наред и ни е ясно, че предстои здрава работа по личното самовъзпитание и самоусъвършенстване. Знаем, че зависи само от нас и е важно лично за нас. Не чакаме някой да дойде да ни спасява...от какво...от нашите погрешни мисловни модели и начини на действие. Тъжен за мен е факта, че Жени с Характер има малко, без характер много, но те не се вписват тук. Другия тъжен факт е, че от това страдат и мъжете и двойката като социална формация, а от там и цяло ни общество. А ние знаем особено ние българките, че българската жена винаги е била неотклонно до мъжа си и на нивата и на полето и в дома и на дръвника по време на турското робство. Тя е била негов равностоен партньор във всичко и това не е еманципация и феминизъм, а генетична черта на българката и на българина. Който не само, че не е роптаел срещу това, но е уважавал жена си, заради силата на характера и. Във връзка с тази народопсихология можем да кажем, че ние българите отдавна сме изградили равностойните партньорски взаимоотношения и че българката никога не се е борила за своята свобода и независимост /както американки и др./ защото винаги я е притежавала по силата на традиционните български взаимоотношения. Именно за това за мен е тъжно, че такива жени в съвременното общество са малко и този сайт и взаимоотношенията, които имаме тук не се харесват от повечето жени. Продължавам да съм крайно възмутена за липсата на елементарни знания за менструалния цикъл и гледането на него като на тегоба вместо като дар. Такива жени, когато имат менструация роптаят защо я имат, а когато тя спре и настъпи менопаузата роптаят, защо е спряла. Цяло нещастие е да си мъж и да трябва да търпиш такова същество до себе си. С такива жени аз няма как да се разбера. И този Път не е за тях.
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.174 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature