Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТЕМА: Имам нужда от съвет

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 28 Фев 2010 13:24 #1336

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Една приятелка казва: "По-добре да съжалявам за нещо, което съм направила, отколкото да съжалявам за нещо, което съм искала да направя, но така и не съм събрала смелост да го направя."

Всяко решение е свързано със смелостта да решим и да се решим. Дори и решението да се окаже погрешно, винаги остава смелостта, която е била проявена, за да се вземе решението. Нерешителността, съмненията и страха са пагубни. Обратно смелостта, решителността и непоколебимостта са нещата, които ни дърпат напред в моментите, когато ни се струва, че всичко около нас и ние включително се разпадаме.
Най-трудни са решенията, които както в тази ситуация нараняват един или друг човек. Най-трудно е човек да се реши да гради щастието си и живота си върху нещастието и болката, която ще причини на друг. Просто трябва да си поемем отговорността за смелите решения, а и наранените също трябва да поемат своята.

Надя по-горе го каза много добре. Ако другото момче беше казало: "Решавай! Няма да те чакам!" Ситуацията щеше да бъде съвсем различна. Той не го направи и е на път да изгуби битката с другия. Аз го казах и по-горе, колкото и да сме цивилизовани животинските инстинки си ги носим в себе си. Една съвсем малка грешка и проява на нерешителност в тази символична битка между двамата дава веднага предимство на противника. В случая на настоящия партньор. Няма как ситуацията да завърши без някой да бъде наранен.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 03 Мар 2010 08:27 #1348

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Отново съм съгласна с теб.Моят приятел, изведнъж стана по мил от всякога, защото аз реших да го помъча. Като ме попита искам ли да живеем заедно аз казах не.Казах му че мисля, че ми го казва защото месли чу съм на прага да реша да се разделим и т.н. Той сълзи пусна,и взе да вика не него мислиш аз те обичам. Мисля че сега е момента и т.н. Аз вътрешно знам, че май е хубаво да пробваме да не съжалявам някой ден че не съм. Искала съм но не съм. Но правилно или не преди това ще го помъча искам да се стегне малко да го накарам да разбере, че човек трябва да е малко по смел решенията си. Макар, че аз също се проявих като слаба. ИСкам да знае, че не съм му на сто процента вързана и да ме има за даданост. Незнам дали е правилно но така съм решила.
А другото момче и той изведнъж стана решителен, и иска днес да излезем да говорим. Искал това да спре така ми каза. И знаете ли защо е взел това решение, не ми го каза но аз го знам. Имам един колега, от който той много ревнува. А аз всеки път му казвах, че той ми е като приятел нищо повече. Не излизам с него. И въпреки това, той си е развалял настроенито като ме види да говоря с него. Та вчера ме видя да ям в служебния стол с въпросния и точно след час нямаше настроение и ми го каза.
Да аз не мога да отрека, че ми е безразличен ще ми е тръпка винаги.Изключително добро, мило и свясно момче е и ми е адски гадно че стана така. Все едно съм го подвела и сега нож в гърба. Това ми беше голяма грешка.
Момичета аз мисля, че скоро въпреки всичко проблема ми ще е разрешен надявам се.Благодаря, че наистина с те до мен това ми даде много сила.Сила, че има няко който все пак ме разбира и не ме съди. Благодаря Kamino i n_hope.
Обещавам, че всичко като свърши ще съм верен участник на форума.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 03 Мар 2010 11:14 #1349

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Малко по-ведро е вече настроението. :)Това е чудесно. Когато хората дойдат в този форум или ме потърсят по пощата за съвет всичко изглежда от черно по черно, света свършва, тратегията е голяма....и т.н. :laugh: Някои дори казват: "ама вие незнаете, не сте чували даже такава ужасна история". Аз винаги казвам, че съм чувала ужасно, ужасни истории и тази в случая не е никак ужасна, а само е заплетена като кълбо конци и трябва да се хване края от някъде и да започнем да разплитаме. В повечето случаи човека се нуждае просто от подкрепа и разбиране, от това да знае, че каквото и решение да вземе има хора или човек, който ще го одобри напълно и няма да критикува. Лично за мен най-важното беше да бъде взето решение за бъдещето на vale1980 и аз нямах предпочитания към нито един от двамата господа. Защото знаех, че вътре в себе си тя знае кой е най-подходящия за нея, но е толкова объркана, че не може да си изясни ситуацията. За сравнително кратко време постигнахме един доста добър резултат и това ме радва много. И едно последно уточнение, когато е взето правилното решение ние чувстваме едно пълно спокойствие, удовлетворение и дълбок комфорт. Вече ги няма съмненията и колебанията, просто знаем, че на този етап от нашия живот и развитие това е правилния път и вярното решение.

А сега малко по-весело. По повод обещанието за вярност към форума :) ние точно това целим да те направим част от екипа на форума, защото имаш много неща, които да кажеш, а също и да помогнеш на друг човек, който е изподнал в беда. Много хора нямат възможност да плащат за консултации и тук изречението: "за това пари трябва да се намерят!" не върши работа. Не може да се принуждава човек да избира между храната и сметките си за ток, парно или вода и консултацията или терапията. Това принуждаване означава допълнително натоварване и обременяване на психиката. И то може да е всичко друго, но не е консултация, не е съветване, не е терапия! Затова е и този форум, сайт, коментари по статиите, за да си помагаме без да взимаме пари за това. Винаги се радвам, когато след подобна оказана помощ човека остане в сайта и във форума като редовен потребител, участник в дискусии, пълноправен член на екипа. И винаги се натъжавам, когато просто си хване шапката и си продължи по пътя изконсумирайки помощта като същи консуматор.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 03 Мар 2010 11:26 #1350

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Аз държа на думата си, а и Вие бяхте единствените който не ме съдиха а ме насочваха, разбираха, подкрепяха.
А сега найстина чувствам спокойствие.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Мар 2010 06:21 #1351

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Исках да ви разкажа какво стана вчера.Излезнах с другият, защото както казах по горе той каза че иска да говорим.
Та излезнах ме, а аз на ум си викам слабост не слабост ми е трябва да сварши всичко и ще му кажа,че с моя приятел ще живеем заедно. А то какво стана!
Каза че иска той да говори и аз естествено му дадох думата.Каза ми, цитирам до колкото мога: Нервите са ми много испънати,немога вече така.Искам да решиш,защото вече не мога.Аз съм несигорен незнам ти какво искаш и това ме побърва и откачам от ревност, а не съм такъв.Просто несигурноста ме съсипва. Ти си човека който ОБИЧАМ най много и искам да съм с теб всеки ден и да ни е хубаво.Ако решиш, че твърдо си с мен ако трябва ще те чакам и година.Мога да чакам многа защото те ОБИЧАМ. Ти си много важна за мен.През всичкото това време, през което се виждаме така аз съм се държал като твой приятел. Не съм поглеждал друга жена, а мисълта да я докосвам пък ме отвръщавала.
Момичета, кото ми каза всичко това, аз зъмръзнах даже глава ме заболя.Винаги съм мислила, че е влюбен в мен, че е увлечен но да ме обича.Най лошото е че аз му вярвам.Така ще го заболи и аз съм виновна защото аз търсих близаст. Какво да правя, пак се питам само да не сгреша.Така ме гледа, умира за мен.Чесно казано това не съм го виждала в очите на приятеля си.Моля ви кажете мнението си.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Мар 2010 12:47 #1352

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Има го този момент тъкмо си мислим, че е взето решението и съмненията отново се връщат. Значи от едната страна имаме сигурността и рутината на една дълга, изпитана във времето връзка, която по всичко личи има и големи възможности за развитие към нещо още по-сериозно като семейство. От другата страна е съблазънта и чара на новото, неизвестното, на новата любов, на изцяло нови взаимоотношения, на връзка, която прилича на пролетта. Но и пролетта с нейните проливни дъждове, бури, гръмотевици, както и с прекрасното слънце, радост, топлина, цъфтеж. Изобщо цялата пълното на пролетта с доброто и лошото, от което в крайна сметка се заражда целия нов живот. От другата страна е старата връзка, която прилича на златната есен, също с нейната красота от цветове, багри, тонове, но и също с не по-малко опасни бури, дъждове и гръмотевици. Златната есен, която ни показва, че все пак нещо трябва да умре, за да се роди отново за новия си живот. Тоест, вашите досегашни отношения с настоящия приятел ще се изменят коренно, те вече никога няма да са същите както преди, но от тази символна смърт на старото ще се роди вероятно новия живот, едно младо семейство и дете или деца. Значи и двата сезона са прекрасни и обещават много прекрасни мигове, както и също толкова трудности и несгоди. Значи проблема не е в сезоните, нито в едната или другата връзка, като въпрос. Въпроса е в характера на vale1980. Доколкото мога да преценя през интернет ти не си от хората, които взимат бързи, смели, решения и го правят твърдо, решително и без колебания. Ако е така, това показва, че ти не си и човек, който обича риска, тръпката на новото начало, бързото и категорично обновление и смелостта да поемеш тази отговорност. Това не са упреци, а само констатации и анализи направени върху една несигурна почва каквато е нета. Обратно на описаните хора, ти според мен си човек, който обмисля дълго и сериозно решенията, не харесва и не предприема необмислени и бързи решения, които счита за повърхностни и незрели начини за решаване или излизане от ситуация. Не на последно място ти си и човек дълбоко загрижен за околните и затова как едно или друго твое решение ще повлияе и ще се отрази на техния живот, емоции и чувства. Видно е, че такъв един човек е също по своемо смел и отговорен. Както казах тука упреци няма нито към хората обичащи риска и предизвикателството на новото, нито към хората предпочитащи сигурните и изпитаните във времето решения или връзки.

Значи в едно изречение, за да не дотягам повече, vale1980 трябва да си отговори. Какъв характер е? А от там автоматично ще дойде и отговора на въпроса, "пролетта е чудесна, но все пак аз предпочитам златната есен" или "златната есен е красива, но аз желая пролетта с цялата и пълнота и обновление?"

Доста образно и с литуратурни и поетични похвати описах ситуацията, но вярвам, че така нещата ще са по-приятни както за обсъждане, така и за решения. Нетрадиционно. :)
Журнал Психея

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Мар 2010 18:35 #1355

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Аз не се обиждам толкова лесно, а и защо като всичко което казваш е така. Разсъждаваш по начин, който на мен много ми помага.

За мен е наистина важно хората около мен да са щастливи и най вече ако зависи от мен. Аз наистина съм малко нерешителна и много объркана спрямо тази ситуация. Хем си казвам толкова съм чакала да живеем заедно, по не пред себе си си дължа да опитам да видя дали ще се получи или не. И после автоматично си спомням думите на С... и колко мило ми става. Питам се "Ок, ти ще идеш при твоя приятел а това момче ще бъде съсипано", а аз не искам не искам да е нещастен. Как да му подам информацията да е по безболезнено? От друга страна се сещам колко отегчена се чувствах от приятеля си, и колко ама колко ми показа че ме обича С...

Знам, че може би вече звуча като луда и повечето хора биха ми казали да се стегна и да не се държа като на 18, ама пуста му работа не е толкова лесно. Имам чувството , че сега решавам бъдещето си и това ме плаши най вече.

Не знам от страх или от неувереност или защото го искам, но ще живея с приятеля си. Само си повтарям това да не е грешка и да загубя един невероятен човек.Но как и какво да му кажа, да го боли по малко.Аз ще страдам но той не искам, не заслужава. Моля те Kamino, дай ми съвет насока какво да му кажа?Не знаеш за какъв човек говоря.

От една страна си казвам, ти си късметлийка да те обичат двама прекрасни мъже и ти си тази която трябва да реши, а ат друга страна това ме кара да съм много нещастна.

И само нещо последно. Утре С... иска да му кажа крайното си решение, а от друга страна приятелят ми в Неделя иска да се нанеса. Ох, надявам се че всичко това ще мине с по малко болка за всички. Защото аз се чувствам най- виновна, тъй като аз бях тази която търсих С.. и направих да се сближим и той се влюби в мен без да помисля за последствията,че ще нараня един човек.Аз не съм такава не съм човек играеш си със съдбите на другите. Но не че се оправдавам, ама толкова имах нужда от това а и той ме е привличал много винаги.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Мар 2010 18:47 #1356

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Така е решението трябва да се вземе, защото и разговора започва да зацикля и да повтаряме едно и също. Сигурно усещаш. Бъди откровена с това момче, чистата истина, колко и да е болезнена е по-добра от засуканото овъртане. Според мен той знае на къде отиват нещата и не си прави големи илюзии.
Журнал Психея

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 23 Мар 2010 13:21 #1486

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Здравей, здравей, видях, че си отново тук и реших да те питам как върви семейния живот на младото семейство? :) Разказвай подробно. ;)
Журнал Психея

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 23 Мар 2010 14:48 #1490

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Здрасти, сега нямам много време да пиша но обещавам ще разкажа.Съжалявам, че немога да влизам в сайта често, но още месец и си взим компа и ще съм редовна и ще разкажа.
Сега съм на гости при родителите си ще излизам.
До скоро

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 20 Апр 2010 15:00 #1566

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Здравейте, все още нямам комп. и за това не сам писала.
Аз искам много да ви споделя, какво точно става сега, защото се чувствам наистина мнооооого нещастна.
Сега както знаете живея с приятеля си, но нещата никога не са били по ужасни между нас. Така стана, че точно като се нанесох и седмица след това ме усвободиха от работа е не веднага а с предизвестие.Не ми се иска да ви занимавам сас случката по краи работата ми, но с дже думи за да ме разберете. Та, на работата ми аз сам наи контактната и усмихната, другите ми две колежки са доста по затворени от мен. И има, таикато сме магазин, много клиенти които тарсят мен и искат аз да ги обслужа. Та, управителката ми направи забележка че колежките ми се депресирали от това. А процента от оборота е общ, няма значе ние кои е продавал повече. Та както и да е задалбочих се. Управителката се заяжда с мен и поради причината, че сега с бившия приятел на моя приателка, то тя ги раздели де.Та заяжда се.Собственичката,каза да се извина на колежките или да си подам молбата. И аз жзех решение да си я подам. Като всички мои познати и приатели, познаващи случая по добре, ме подкрепиха. Но моя приател каза, че сам згрешила и че триава да се извиния. После не ми дадоха заплатата до като не ми изтечало предизвестието и тои триабваше да ми дава.Като имате в предвид това е за парви пат откакто се познаваме тои да ми дава пари.Без да му ги вращам после.Това много му тези много. Ако забравя лампата, ми натяква. Не сам се сещала да го попитам това за пране ли ти е? Ми да не сам се сетила, нямам навика, чернали сам заради това, просто му казах подсетиме, два пати като ми кажеш и аз после сама ще се сечам. Казах му сащалявам знам,че не сам перфекната домакиня, свикнала сам в кащи маика да прави всичко или аиде по голямата част от нещата. Била сам му в те жест. Колко пати сам била отишла сама в магазина, всв нвго сам чакала. Ми да чакам го като има 0.70 лв. с кво да ида. Един ден се варнах от работа и взех да чиста, и тои след малко идва и ми вика, щях да ти званя да те питам колко души има в кашти защтото всички лампи светиха. Вчера ми каза , че му правило впечатление , че не сам вдигала щорите сутрин. Ми не ги вдигам защото, оф и аз не знам , тои не работи с работно време като мен , работи за себе си дето се казва, спи до като му се спи, проблем ли е да ги ждигне тои. Оф мога още много да ви разправям.Но има ли смисал.Снощи говорих ме много, и в карина сметка, за него нещата не варвиат, очевидно е.Тои смиата , че аз сам му в тежест,че не сам саздала уиут. В криза е , че имаме сто лева ток.Предала сам се вече.И знаете ли кво ми каза, ако искам да си се варна в кащи и да си караме по старомо.Аз ли сам смотана, наистина ли сам неспособна домакиня, каде греша, незнам какво да правя вече незнам.Имам геникологичен проблем, и лекара ми забрани секс, защото е много сериозно.От месец може би и малко повече не сме правили секс. Но вапреки това онзи ден се опиттах, каза нали неможеш, сега се сети че имаш маж до теб.Аз му обиасних, че немога но мисля че това ще помогне да се оправият поне малко взаимотноше нията ни, но тои твардо не. Отчаяна сам.За парите искам да ви кажа, че чакам сега да получа от старата си работа кам 1000 лв. наи малко и почвам нова сас заплата 1000 лв.По хубава по престижна работо, е поне за мен, като управитвл на голям магазин. И незнам, незнам какъв е пробелма.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 20 Апр 2010 17:09 #1568

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Значи според мен не би трябвало да си толкова нещастна, защото поне първия проблем с работата се е разрешил супер. Напуснала си старото място, където шефката, която е разделила твоята приятелка с гаджето и просто ти е вдигнала мерника. Не става въпрос за това дали ти си приветлива и усмихната с клиентите, а другите продавачки им е криво че дишат, а за това, че имаш "лошия" късмет да си приятелка на бившето гадже на новия любовник на управителката. :) Но ето че си намерила по-добра работа, по-престижна и с по-висока заплата. Просто имаш късмет, обаче един път целиш в десетката както с работата, а в другия случай (както с мъжете) направо пропускаш целта. Имаше възможност да започнеш изцяло нова връзка с онова другото момче, но ти избра да живееш със стария си приятел. А с него нещата не вървахя още преди да се съберете да живеете заедно. Само си представи колко щеше да е готино с нова работа, с добра заплата и с нова връзка. ;) Но минало свършено вече за новата връзка....Сега съвместното съжителство или брак особено при зрели хора с установени вече модели и навици на живот е свързано неминуемо с такива спорове и спречквания от дребно естество. Когато обаче има любов и силни чувства някак си по естествен начин се правят и компромиси и хората се напасват. Обаче вашата връзка вече ми се струва, че с времето доста се е поизчерпала, силната любов я няма. Лошото е, че ги няма и останалите спойки, които спояват и сплотяват двойката след като силните чувства поотшумят. Какво да ти кажа пак ти предстои избор и решения, но си мисля, че този вариант: "да си карате по старому" ти у вас, той у тях вече е съвсем изчерпан. Без да искам да те разстройвам ще ти кажа честно истината, моето мнение. Тази връзка за мен е приключила, няма какво да се спаси от нея. Наблюдавайки отстрани и самата съдба (нека така да го кажем, макар, че е относително и твърде разтегливо понятие) ти предоставя нови възможности и шансове да поемеш по нов път.
Журнал Психея

Имам нужда от съвет,объркана съм 15 Фев 2012 09:23 #2792

• sevaila
  • sevaila's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
.

Имам нужда от съвет,объркана съм 15 Фев 2012 09:49 #2793

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Здравейте sevaila :)

Мисля си, поправете ме, ако греша, че имате нужда не толкова от съвет, а от подкрепа. Вие вече сте взели решението да се разделите с приятеля си, причините, които споделяте вече не са толкова важни. Те са съвкупност, която е довела до взимането на вашето решение. Казвате че нямате приятели, защото се страхувате от хората и поради тази причина в такъв важен момент нямате и подкрепа. Някой близък, който да ви каже: "Ами хайде действай, щом си нещастна с него - разделяйте се!"

Другото, което забелязвам е че вие се вкопчвате като че ли във възможността все пак да остане някакво взаимоотношение. За какво ви е да оставате приятел с него? На какво се надявате, че нещо ще се промени и по живо по здраво ще се съберете отново. Ами тогава, разделете се за известно време и вижте дали нещо се променя.

Между другото аз мисля, като вашия приятел. Когато приключвам връзка или някой друг я приключва с мен, аз категорично отказвам да оставам "приятел". Та за какво приятелство може да става въпрос?! Искра Радева и Мишо Белчев имат една много хубава песен по този повод. Вслушайте се в текста. И дума не може да става да има приятелство там където са горели буйните огньове на любовта и страстите.

И така на въпроса. Ако сте решили наистина да приключите с тази връзка аз напълно ви подкрепям, макар и да не се познаваме. И винаги можете да разчитате да ме откриете тук, за да споделите и преживеете раздялата без да сте сам сама.

Освен това смятам да ви докажа, че хората не причиняват само злини, а напротив те могат да бъдат чудесни и верни приятели! :) ;)
Журнал Психея
Следните потребители изказаха благодарности: sevaila

Имам нужда от съвет,объркана съм 15 Фев 2012 10:38 #2796

• sevaila
  • sevaila's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Time to create page: 0.143 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature