Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТЕМА: Имам нужда от съвет

Имам нужда от съвет 03 Фев 2010 15:20 #1228

• Валентина
  • Валентина's Avatar
Здравейте, имам нужда от съвет.Имам приятел с който съм вече 5 години.Всичко
> беше по не за мен като приказка.От може би вече 2 годи аз все му говоря да
> живеем заедно,а и не сме деца,аз съм на 26 год. а той на 33 год.Но резултат
> нула.Аз говоря и питам а той, най точно казано нищо. Даже по едно време, та
> и сега се изпуска-Оле тази как ме погледна,оле тази харесва ли ме и т.н.
> Направо вече откачах, дигнах му скандал и престана. Все се разнасям се едни
> торби у тях, спа в тях на другия ден пак така, после ден не се видим и т.н.
> Историята се повтаря.Много пъти съм
> му казвала, че вече ми се драйфа от тава.Той обаче имам чувство,че не ме
> чува. Имаше личен проблем и 7-8 дни не се видияхме.Мен това ме обиди защото
> сме двоика и искам да съм до него в такъв момент, но уви.Мога много да кажа
> по темата,но е толкова дълго,че дни ще ми отнеме. Личи, че ме обича но защо
> така става незнам.На всичкото отгоре едно момче/мъж/ силно се влюби в мен, а
> и на мен ми харесва доста.Иска ми се да съм с него постоянно, но той знае че
> имам гадже.Ако не бях с приятелля ми сигорно без да се замисля щях да съм с
> него, без съмнение.Той така с
> е държи с мен.Просто нямам думи и го познавам от две години и знам,че е
> искрен. Каза, че има силни чувства и ще ме чака колкото трябва.Оф знаете ли
> лошото е че не ми е хич безразличен.Ще се побъркам вече.Толкова спомени ме
> свързват с гаджето ми, той се е превърналкато част от живота ми.Той дори ми
> е първи и единствен партньор. Отслабнах и постоянно за тва мисля, даже и
> кръвно взех да вдигам.Моля ви дайте ми съвет.Благодаря,Ви!
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 03 Фев 2010 16:04 #1229

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Здравей Валентина :) В повечето форуми вероятно биха ти отговорили - зарязвай предишния и се хващай с новото момче, което силно те е обикнало, а и ти не си безразлична към него. Но нека да не прибързваме с това решение. Очевидно е обаче, че сегашния ти приятел няма желание да се обвързва по-сериозно в контекста на съвместното съжителство. А това "примък-отмък" на торбите е доста неприятно. Все пак тази връзка е от 5 години и би следвало да се развие някак си и нанякъде. Или под формата на съвместно съжителство или под формата на приключване. На 26 години ти вероятно мислиш и за семейство и за деца, като съвместното съжителство и крачка към решението дали с този човек ще се получи или няма. Както казах по-горе той изглежда е на друго мнение. Моя съвет е да проведеш с него един сериозен разговор в който съмсем честно, открито и откровено да споделиш всичките си виждания за това как виждаш вашите взаимоотношения за в бъдеще. Също така да поискаш и той да бъде честен и да ти отговори как той вижда своя и/или вашия съвместен живот. Освен това е добре да се отдръпнеш малко от събитията и ситуацията, за да обмислиш спокойно нещата. Просто не виждайте известно време - една, две седмици. През които си дай сметка и вземи самостоятелно решение за бъдещето си. Колкото до новото момче на мен ми се струва, че е сериозен, отговорен, стабилен и разумен мъж, нещо което не прави впечатление по отношения на настоящия ти приятел. Обещанието му че ще те изчака колкото е необходимо, за да решиш е също много подходящо в дадената ситуация и бих казала толерантно. Това са много положителни качества в него, над които също трябва добре да помислиш. Все пак си на 26 както казваш и взетото от теб решение ще е сериозно и също отговорно, дори и с цената на спомените, които известно време след раздялата със сегашният пи приятел ще те връщат към предишните години. Моето лично мнение е без да се ангажирам с крайни заключения, тъй като съвсем бегло познавам ситуацията е че в сегашната ти връзка няма големи надежди за съвместно съжителство или семейство, а е по-скоро губене не време, зацикляне, липса на желание за развитие на връзката, но не по твоя вина, разбира се.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Фев 2010 18:20 #1238

• Валентина
  • Валентина's Avatar
Здравейте,исках да Ви благодаря. В думите Ви срещнах едно разбиране, което имам чувството, че не срещам в околните. Чувствам се наистина объркана и зле. И точно защото знам, че решението ми е важно и може да нарани някой още повече се тормозя. Макар да знам, че човек трябва да бъде и егоист понякога, особено когато става дума за личното му щастие.
Ще се опитам да поговоря с приятеля си макар че, вече нямам сили тъй като толкова много сме говорили. Винаги аз съм искала и никога нищо конкретно не ми е казвал. Само сега докато пиша се сещам, че при един от разговорите ни ми каза: Страх ме е, че ако се съберем няма да се получи и ти ще си тръгнеш, а аз трябва да остана в апартамента.Така че предпочитам да не сме пробвали и да се разделим отколкото обратното. Чувствам се объркана, защото ме е и страх да не е всичко една заблуда. Да не би да съм толкова отчаяна, че да се заблуждавам за симпатиите си към другия.
Искам още веднъж да ви кажа: Благодаря!

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Фев 2010 18:30 #1240

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Моля! На всеки може да се случи да бъде на вашето място, да е объркан и отчаян. Именно затова е този форум, където се опитваме да си помагаме, да съпреживяваме заедно с отсрещния човек и да бъдем поне малко от полза, за решаването на неговия проблем. Но както вече казах важното е вие да вземето самостоятелното решение как ще се развие живота ви за в бъдеще. Аз както и останали потребители можем само да ви изслушаме и да изкажем своето мнение, но това в никакъв случай няма да реши вашия проблем. Мисля, че е нужно време, а не прибързани решения. Просто си дайте време за размисъл, за почивка, за обмисляне и наблюдавайте. Ако не сте сигурна в чувствата си към новопоявилият се мъж точно времето ще бъде вашия съюзник, който ще ви покаже какво решение да вземете. Освен това човек трябва да се бори за обичта си, а не да се предава пред трудностите. Ако сегашния ви приятел е мъжът на живота ви, ако го обичате много и не можете да си представите живота без него или с друг мъж, тогава се борете за тази любов.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Фев 2010 19:19 #1241

• n_hope
  • n_hope's Avatar
  • Expert Boarder
  • Здравейте, приятели!
Валентина здравей! Сподели определени факти и чувството, че си объркана. Kamino отговори много хубаво! :) А аз...
Дали приятелят ти по принцип не обича да споделя лични неща или само за конкретния проблем. Може да е замесен негов роднина, който не желае проблемьт му да се дискутира с друг.
Това, което ти е отговорил за живеенето заедно, е нормален човешки страх. Може и ти да си го изпитвала, а може и да не си, или имаш желание да го преодолееш! :)
Помисли, Почувствай!!! как искаш да продьлжиш напред - с него или с другия?!
Готова ли си да започнеш отначало - взаимно опознаване, напасване на характери, вкусове, графици...Кое повече те привлича и/или притеснява - добре познатото или новото, което винаги е трьпнещо вьлнуващо! :)
Чувствата и решенията са твои, но засягат и нечии други чувства - на сегашния ти приятел и на другото момче. От кои реакции на едния и другия повече ще се разстроиш или разчувстваш?! Какви ще бъдат твоите чувства и реакции и в двата случая?!
Знам, че те бомбардирах с въпроси! :) Естествено, не за да ми отговаряш!!! А ако са докоснали твои подобни въпроси или други, които ще изникнат, да се ориентираш какво мислиш, чувстваш и искаш!!!
В живота се налага да правим избори, а в интимните отношения още повече. Уверявам те, че каквото и да решиш за сегашната ситуация, ще възникнат от това още ситуации и избори! Дори и да не е с тези две момчета. През целия ни живот е така! :)
Желая ти пълноценни/о/ изживяни любови! Надя
Обичам да пиша и се смея, дори "когато ми се плаче"!

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 04 Фев 2010 20:36 #1242

• Валентина
  • Валентина's Avatar
Благодаря! Много ценя мнението на всеки. Да задавала съм си тези въпроси? Но за съжаление не се чувствам готова да отговоря.

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 05 Фев 2010 17:09 #1246

• n_hope
  • n_hope's Avatar
  • Expert Boarder
  • Здравейте, приятели!
Всеки понякога изпада в емоционална безтегловност или е натежал от неразрешени чувства и емоции, или направо блокирал от тях - знае, че има чувства и изпитва емоции, но вече не може да ги различи. Станали са на кълбо в него. Съответно и мислите му са объркани.
Не се ли неготова, направо страхуваш! да си отговориш, защото знаеш, че чрез определени решения и действия, ситуацията ще добие окончателност. Ще поемеш по определен път, а се страхуваш, че може да съжаляваш, че си тръгнала по него, а не по другия.
Не знам дали ще се съгласиш с мен, но може би за теб е по-добре да се откъснеш за малко и от двамата - от мислите и чувствата си за тях /знам, че е много трудно!!!, но да се опиташ :)/, за да решиш какво да правиш. Да се върнеш към свои си неща, които обичаш да правиш, колкото и дребни наглед да са, да се порадваш на други контакти, които си позабравила, каквото и да е! Ти си знаеш! :) За да можеш да се поуспокоиш, да изчезне мъглата от мислите ти, чувствата и емоциите ти да се уталожат и разяснят! Да разбереш към кого какво чувстваш и какво желае сърцето ти! :) А не само да се влияеш от видимито внимание на единия и другия, дадени спомени, дадената емоционална отсрочка, харесването - и тяхното към теб и твоето към тях. Да разбереш, от какво се нуждаеш / много важно! защото може да искаш едно, а всъщност да се нуждаеш от друго!/ и от какъв човек искаш да го получиш!
Може и да оставиш ситуацията такава, каквато е и нещата да се развият " на самотек ". Но тогава може да усетиш, че всичко става извън теб, без твоето емоционално съгласие и да се почувстваш още по-зле!
Допитвала ли си се до приятелка или някоя жена с опит, независимо дали ти е роднина или не, относно объркването ти? Може да получиш подкрепа от неочаквано място!/Дано не ти прозвучаха последните думи, като думи на врачка! :) Но съм искрена в питането си!
Желая ти скорошно отплитане от натежалите чувства и емоции и една чудесна любов!
И накрая, колкото и да е клише! - Най-важното е да обичаш себе си, за да обичаш и друг / независимо кой ще е - някой от двамата или трети/. обичайки се, ще му дадеш това, което искаш и от което той се нуждае. Както и той на теб ще даде нужната ти искрена любов!

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 05 Фев 2010 18:11 #1247

• Валентина
  • Валентина's Avatar
Не знам, какво да кажа. Толкова топло, разбиращо, мило и приятелско ми прозвуча всичко което прочетох. Ти сигурно си един прекрасен човек и добър приятел.

Искам да ти кажа, че в думите ти има толкова истина. Имам чувството, че се въртя в един затворен кръг и излизане няма. Най-добре е да отделя време за себе си, отдавна не съм го правила. И може би ще стигна до верния отговор. Наистина не можеш да си представиш колко много ти благодаря. БЛАГОДАРЯ ТИ!

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 05 Фев 2010 18:20 #1248

• n_hope
  • n_hope's Avatar
  • Expert Boarder
  • Здравейте, приятели!
:) :P за Валя!

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 05 Фев 2010 19:42 #1249

• Валентина
  • Валентина's Avatar
Само исках да ти кажа, че това което си ми написала е все едно, че ме познаваш и знаеш какво ми трябва. Ще си копна написаното и ще си го чета често. Найстина нямам думи, как оцели в десетката и колко много ми помогна. Вярвай ми чесна съм. Ще послушам съвета ти. Благодаря, още веднъж!

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 05 Фев 2010 19:51 #1250

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Надяваме се Валя след като се поуспокои и подреди живота си да стане редовен посетител на форума и сайта. :) Защото си личи, че е интелигентен човек и че би могла да вземе участие и в други теми, които биха и се сторили интересни. А защо не и да се регистрира като потребител. Но има време. За сега да видим как ще разрешим проблемите с общи усилия.

"Сговорна дружина планина повдига."
Журнал Психея

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 05 Фев 2010 20:06 #1251

• Валентина
  • Валентина's Avatar
Бъдете сигурни! :)

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 06 Фев 2010 10:14 #1252

• n_hope
  • n_hope's Avatar
  • Expert Boarder
  • Здравейте, приятели!
Валя, здравей! :) Като допълнение на моите и твоите думи и преди това и на Kamino. Попаднах на нещо интересно! Случайно, в един сайт /Психотерапия и духовно развитие/ на психотерапевтката Камелия Хаджийска, намерих статията "Предназначението на взаимоотношенията" - извадка от една книга. На мен ми направи силно впечатление, надявам се и на теб!

Потвьрждавам и думите на Кamino за "сговорната дружина"! :)

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 20 Фев 2010 18:51 #1306

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Валя се умълча и сега незнаем как се развиват нещата - в положителна или негативна посока. Хора, споделяйте какво се случва с вас, не се затваряйте в себе си, мислейки, че бихте досадили на някого с личните си преживявания или пък че те са маловажни и не си струва да занимаваме околните. Те околните винаги ще изглеждат страшно заети с нещо до степен да се почувства човек неудобно да ги безпокои и със своите грижи. Но не трябва да е така.
Журнал Психея

Отг:Имам нужда от съвет,объркана съм 22 Фев 2010 14:54 #1311

• vale1980
  • vale1980's Avatar
  • Fresh Boarder
Здравей, ми не че съм се умълчала, просто имам чувството, че съм в един затворен кръг и отчаяна съм.Исками се ако можех да избягам. Незнам какво става и как да изляза от ситуацията.Говорих с моя приятел, казах му как се чувствам и какво от това. Аз самата вече незнам какво искам.Стана ми каша в главата.Затъвамвсе повече. С него съм свикнал, градила съм бъдеще в мечтите си и т.н. А сега има друг в живота ми, който е влюбен силно в мен.Знаеш ли, че постоянно мисля за другия,даже ни съм и спала с него, не съм го целунала а мисля за него.САмо като ме погледне и откачам.Толкова свясно момче.Да не съм му дала нищо, а той казва че може да ме чака.Нямам смелост да кажа край на гаджето си защото ме е страх , че може да е грещка.И си казвам ми ако сега аз си самовнощавам че съм влубена в друг, ми ако просто е моментна криза а аз тичам при друг.После си казвам ми ок ще се отказа от другия.Но не и това не мога.Защо,защо идвами да крещя.В събота излезнах с другото момче само на кафе и като се разделих ме аз знаех, че няма да го видя и като се прибрах му писах ще ми липсваш.После си викам защо ма патица такава, защо правиш глупости.Не че е лъжа а просто защо правя да се влюбва в мен повече.После реших и отидох с нощувка с моя приятел на едно място извън града, уж и аз незнам да му кажа нещо да видя какво да правя.И реших ме че ако искаме да сме заедн да заминем в чужбина.Пак си викам ти си луда.Реших ме така защото, винаги мойте родите ли все са ми мрънкали за него нещо.Защо отиваш сега у тях,в качествота на каква,какво налага,отречее се от нас заради него.Това в началото.Сега пак им е черен.Той незнае ама се усеща.
Та уж да заминем, да ама като се сетя че ще нараня и оставя другия полудявам,реве ми се.Моля ви незнам какво да правя.Даже незнам дали ще ме разберее от две писма, как се чувствам.Но аз се чувствам зле в дупка в безисходица, нещастна.
Съжалям за правописа си.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Time to create page: 0.127 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature