Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Сродни Души и Духовни спътници

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 24 Ное 2010 09:58 #2049

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Силните хора се срещат, за да се разделят. Времето от срещата до раздялата е, за да се обогатят взаимно. Силните хора са една порода - сродни души. Енергията между тях е много силна. Заедно са мощна машина. Природата разделя всичко силно. Така е, за да могат да дадат сили на по-слабите. Компенсиране на енергиите. Нямаш власт над тази раздяла. Просто продължаваш... Тъжно е... Но по-тъжно е, ако изобщо не си ги срещал. Кой е казал, че животът е песен /розов/, щастлив? Такъв е,но само броени мигове, заради които си заслужава цялото страдание на света. Готов ли си да страдаш до последна капка кръв за един миг на истинско щастие? Разбира се, че да! Тогава приготви се да срещнеш други сродни души, защото те са някъде по пътя ти. Ще се появят, точно когато най-много се нуждаеш от тях. Ще ги познаеш по искрената им усмивка. А заговорите ли се, ще имаш усещането, че не само говорите на един език, а сякаш се познавате от години. Сродните ти души те карат да се чувстваш щастлив със самия себе си - естествен, истински, спокоен, балансиран, летящ свободно като птица. Те ще ти вдъхнат вяра и сили - капка живот. Това са твоите най-верни приятели - настоящи или бъдещи. Сродните ти души най-бързо те напускат и за тях най-много страдаш. Страдание, свързано с липсата на някой, който те е приемал, какъвто си - без никакви очаквания и претенции да се промениш. Спокойствието, което ти носят сродните души, е блажено и дарено с искреност и любов. Нищо не можеш да направиш, за да ги задържиш до себе си. Остава само спомена, че макар и за малко, си бил с тях ... и сте били щастливи. Миг на истинско щастие, заради който си струва цялата болка и самота.....

Неизвестен автор

БИХ ИСКАЛА ДА ДОБАВЯ САМО ЕДНО:АКО ПОНЯКОГА ЗАВИСИ ОТ САМИТЕ НАС ДА ЗАДЪРЖИМ ПО-ДЪЛГО ДО СЕБЕ СИ НЯКОЯ СРОДНА ДУША,НЕКА ГО НАПРАВИМ,С ЦЕНАТА НА ВСИЧКО,ЗА ДА УДЪЛЖИМ ТОЗИ МИГ НА РАДОСТ И ИСТИНСКО ЩАСТИЕ.

Тюркян Дюран (ФБ)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 24 Ное 2010 17:45 #2053

• shadow
  • shadow's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
Всички души, които са излезли първоначално от небитието и са влезли в битието, са били все двойки. Две души са били те, и тези души сега се търсят. Всички стремежи на хората, дето се любят, дето се женят, дето деца раждат, подразбира това, че всеки търси своята душа. Когато се разрушил онзи кораб, тези души се изгубили, омотали се в материята и днес те се търсят. Тези две сродни души са двата полюса, дето се ражда животът. Само когато намериш душа, сродна на твоята, която да съставлява противоположния полюс на твоя живот, само тогава ще има растене и ще започне истинската еволюция! Всичката тайна седи в това – да намериш своята възлюбена, сродна душа. Не я ли намериш, никой учител няма да те вземе да ти покаже онова дълбоко, тайно знание, да ти покаже пътя на твоето възлизане. Като намериш тази сродна душа, ще тръгнеш напред. Има ли една опорна точка, всичко става. Как е казал Архимед? „Дайте ми една опорна точка, за да туря своя лост, и ще вдигна цялата земя.“ Следователно този ближен, когото трябва да възлюбиш като себе си, той трябва да ти бъде опорната точка, на която да туриш своя лост. Кой лост? – Любовта. И тогава всички действия ще стават правилно. „Да възлюбиш ближния си като себе си!“ - Правило е човек да обича себе си, защото себе си донякъде познава. Онзи другият, когото ще възлюбиш, той ще мяза точно на тебе, той няма да седи нито по-високо от тебе, нито по-ниско. Затуй, според закона на Любовта, ако искаш да любиш някого и се поставиш по-горе от него, не си ти; ако пък си смирен и се поставиш по-долу, не си ти – нито си по-горе, нито си по-долу. Разбирайте ме, искам да разсъждавате по-добре, не от сегашния ваш живот, не от сегашните ваши чувства. Има големи наслоения, трябва да очистите всичко това, за да разберете Любовта. Както върви сегашната еволюция, тя е еволюция на кармата, или аз я наричам „изплащане на кармата“. Ние вървим по един правилен път и няма да се мине много, ще влезем в пътя на Божествената еволюция; затуй аз ви подканвам да изпълните този закон – да намерите ближния си. Намерите ли своята ближна, сродна душа и любите ли я както себе си, ще бъдете в Божествения път.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 22 Дек 2010 17:43 #2074

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
До тази нощ бях принц, но омагьосан.
Ориса ме орисницата лоша
чак до смъртта... си всяка нощ да нося
една бодлива таралежа кожа.
До тази нощ на таралеж приличах.
Щом слънцето угаснеше стопено,
аз страшната си мантия обличах.
Жените нощем бягаха от мене.
Бояха се от мен. От грозотата.
И те от мен, и аз от тях се криех.
Но мислех си: "Ще дойде тя, едната,
и ще разтури страшната магия!"
И ти дойде. Прежали свойта нежност.
От всички тях ти престраши се първа.
До съмнало ти милва таралежа
и израни ръцете си до кърви.
Ръцете ти ме галят толкоз нощи
и питам се със страх: "Кървят ли още?"

Ах, потърпи: бодлите бавно падат.

Дамян Дамянов

Изключително голям творец бе Дамян Дамянов! Това стихотворение...нека не коментирам.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 25 Мар 2011 11:51 #2187

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Журнал Психея

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 27 Юни 2011 16:20 #2331

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Един филм, който снощи даваха по БТВ, но аз имах друга работа и хванах съвсем малко от него. Сега го тегля и ще го гледам, защото малкото, което видях ме впечатли много. Ето анонс:

"Град на ангели" е адаптация на класиката на Вим Вендерс "Криле на желанието". Един ангел трябва да реши дали любовта е по-важна от вечния покой. Сет (Никълъс Кейдж) е ангел, който кръжи над Лос Анжелис - слуша мислите на хората, наблюдава живота им и ги насочва към отвъдното, когато умрат. Пред хората обаче Сет и останалите ангели обикновено са невидими и избягват пряк контакт. Докато е в болницата, Сет вижда Маги (Мег Райън), която е хирург и се бори да спаси живота на пациент, за когото е дошъл Сет. Терзанията на Маги, след като пациентът умира, трогват Сет. Той се влюбва в нея и решава да й се покаже, за да общуват. Маги е раздвоена в чувствата си към Сет и колегата си Джордан (Колм Фиори). А Сет трябва да избира между безсмъртието и удоволствията и болките на смъртния човек.
Режисьор на филма е Брад Зилбърлинг, а за песента си към него "Uninvited" Аланис Морисет беше номинирана за "Златен глобус".

Малко е старичък - 1998г., но е изцяло по нашата тема за сродните души. Ангелът Сет трябва да стане смъртен човек, за да може да бъде с любимата жена. И той взима своето решение като се "самоубива" като ангел, за да стане човек. Скача от един небостъргач. И когато вече е долу на паважа той е човек, с повърхностни наранявания и жив, но вече не е ангел. Няма да ви казвам края, но филма не е с хепи енд. А Никалъс Кейдж е просто блестящ, но аз съм пристрастна, защото ми е любим актьор. :)

Журнал Психея

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 30 Юни 2011 19:02 #2334

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 3
Преди много години ми разказаха една история,която толкова ме впечатли,че оттогава вярвам безрезервно в прераждането на душите. Историята е съвсем истинска, а дамата която ми я разказа познава главните герои в нея. Момче и момиче от една компания се женят и решават сватбеното им пътешествие да е из България и не само двамата,ами всички заедно. И тръгва цялата тумба из красивите места на страната. Забавлявали се чудесно, някой споменал че има приятели в едно селце някъде по пътя, та решили да им идат на гости. Речено-сторено. Посрещнали ги,спретнали софрата и се отпочнали разговори на всякакви теми. Домакините били млади хора,които след като завършили университета решили да живеят на село,сред природата. Били силно духовни хора и, естествено, разговорите по някое време се съсредоточили на темата за прераждането. Предложили на младоженците да видят какви да били в предишни животи и дали са се срещали и преди. Погледнали най-напред момчето.Видели,че е живял през 17-18 век някъде из Битоля(ако си спомням правилно),бил самотен разбойник по пътищата. Убивал и ограбвал търговците,които имали лошия късмет да пътуват сами. Плячката носел в женски манастир наблизо. Един ден обаче нападнал човек,който оказал съпротива и го ранил смъртоносно в корема. Разбойникът се влачил три дни из гората,оставяйки кървави следи из шумата,докато накрая стигнал манастира и там умрял. Това била неговата история.Започнали да търсят момичето. Точно тази дума "търсят" използва приятелката ми,докато разказваше. Нямам никаква представа как се виждат минали прераждания,затова повтарям точно както са ми го разказали. Нея я намерили като единствената дъщеря на богати търговци пак в същата област. Влюбила се в разбойника,но не помня точно как е станало това,той в нея също. Любовта им била голяма,но родителите и не позволили да се омъжи за него и тя станала монахиня. Май била игуменка на същия манастир,където носел заграбеното ,но пак не съм сигурна дали спомена ми е точен. Та сега,казали им домакините, им бил даден шанса да изживеят любовта си свободно.
Като някакво доказателство, че това което са видели за предишното им прераждане е вярно била тази история от сегашния им живот. Момчето било оперирано от язва(или нещо друго)и белегът от операцията бил там,където е бил ранен смъртоносно преди. На третия ден след операцията идвайки в съзнание,момчето не намира момичето до себе си. Станал и тръгнал да я търси из болницата,подпирайки се по стените с ръце,от които измъкнал разните игли от системи и т.н. и оставял кървави следи. Намерил я в стаята на сестрите,успели да я убедят да го остави сам за малко,колкото да изпие едно кафе с тях. Докторът,който го оперирал проявил необичаен интерес към него и дори след изписването му от болницата,ходел в дома му ,за да следи добре ли се възстановява. Този доктор бил човекът,който го убил в предишния живот. Не зная къде са тези хора сега, приятелката ми от години живее в Англия, може би поддържа връзка с тази компания, а може би не, заета с отглеждането на децата си :) Но тази история никак не мога да забравя:)
Понякога самите ни недостатъци ни помагат неочаквано :)
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.131 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature