Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Сродни Души и Духовни спътници

Сродни Души и Духовни спътници 02 Ян 2010 15:21 #1087

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Разпознаването на Сродната Душа произтича от нашето най-висше съзнание. Казват, че това е прекрасно и мистериозно преживяване, както във физическо, така и в умствено отношение. Свързването със същества от духовния свят под какъвто и да е физически облик може да бъде хармонично или разочароващо. Урокът, който трябва да научим от човешките взаимоотношения, е да приемаме хората такива, каквито са, без да очакваме, че нашето щастие зависи изцяло от някой друг. Понякога хората си мислят, че нямат свой духовен спътник или сродна душа, поради бъркотиите и сърдечните проблеми в техните бракове или любовна връзка. Как да назовем усещането, когато попаднеш в подходящия момент на подходящото място и срещнеш за пръв път някого, който ще внесе смисъл в твоя живот? Съвпадение, извънсензорно възприятие, нищо ново под слънцето или синхрон? Останал ли е някакъв мимолетен, забравен спомен – нещо познато, напиращо да изплува в ума? Ние трябва да се разровим из онези спомени, които включват необичайна и неочаквана първа среща с някой, който в последствие е изиграл много важна роля в живота ни. Много е важно и това какво сме почувствали по време на тази първа среща, какви неща са ни направили силно впечатление. Описанията като случайност, стечение на обстоятелствата или импулс не могат да се използват за съдбоносни контакти. Когато става дума за духовни спътници или сродни души можем да чуем много прочувствени разкази за близки духовни същества, които пътуват през времето и пространството, за да се открият едни други като физически създания на конкретно географско място на Земята в определен момент. Истина е също, че амнезията на нашето съзнание може да затрудни срещата с важни хора – можем да поемем в погрешна посока и да пропуснем връзката на някой кръстопът. Между духовните спътници и сродните души има известни малко разлики. Духовни спътници могат да бъдат хора от най-близкото ни обкръжение, с които нямаме интимна любовна връзка, докато сродната душа е именно нашата половинка, другата част от нашата душа. Например на Изток съставянето на астрологични карти на двама влюбени преди тяхното стъпване в брак е много популярно от древността до днес, тъй като някои определени аспекти в партньорската астрология посочват недвусмислено важна духовна връзка или сродството на душите на двамата партньори.
Може да разкажете за ваши съдбоносни срещи или любовни връзки или просто да изразите мнение.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 04 Ян 2010 07:44 #1089

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Държа да отбележа, че по зова на сродната си душа съм във форума, сайтовете, социалните мрежи, където усещането за общение е невероятно. Духовните си учители съм припознала отдавна и на тях дължа много от новопридобитите качества. Смея да ви занимавам /ето каква дипломатичност :) висша/... с творбата си:

Моят учител

"Любов така не можеш да раздаваш,
когато в живота ти се трупат грижи.
Пред мен всуе се оправдаваш,
забравила, че Любовта света задвижи..."

А ти си нежен, кротък и любящ
и с поглед ме разбираш даже,
с характер упорит, но и щадящ
очакваш мойто Его що ще каже.

"Надеждата е като залъка - едва ли
ще може някой да ти я отнеме.
Описаното в бъдните скрижали
въпрос на време е, въпрос на време...

Окичена градината с мушкато,
посреща гълъб, гукащ на перваза.
В душата става весело, когато
лицето си на Слънцето показа...

А с чаша вяра, скрита в длани,
на срещата с колега по сърце,
от ветровете, ти лекувай рани
и вярата ти, знам, ще порасте!"

28.09.2009г.

Ден под мотото "Искам да знам!"
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 08 Ян 2010 23:13 #1109

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Моя Духовен спътник по отношение на интелектуални и културни разговори, обсъждане на философии и философия в частност, съзидание и творчество по различни проекти от хайку, поезия и проза до сайтове е Master Go! Почти във всеки наш разговор се е раждала поне по една творческа идея (без значение дали е била реализирана или не). Не веднъж странични наблюдатели (близки и далечни) са казвали: "Вие двамата сте страхотен екип! Можете да постигнете всичко!"

Разбира се ние двамата сме си и особени характери (особено аз) и поради тези причини сме стигали и до конфликти. Но благодарение на благородството, липсата на злопаметност, уменията и знанията във философските дисциплини и таланта да играеш Вейци на Master Go, както и неговото търпение и способност за компромисни решения са достойни за уважение и възхищение.

Колкото до неговата безрезервна любов, вярност и преданост към скъпи и обичани хора мога само да пожелая на сродната му душа от женски пол да оцени тези прекрасни качества!
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 14 Ян 2010 16:44 #1129

• Selina
  • Selina's Avatar
Kamino написа:
Например на Изток съставянето на астрологични карти на двама влюбени преди тяхното стъпване в брак е много популярно от древността до днес, тъй като някои определени аспекти в партньорската астрология посочват недвусмислено важна духовна връзка или сродството на душите на двамата партньори.

Най-важните аспекти в партньорската Астрологията, които показват сродството на душите са аспектите между Венера и Плутон - съвпад, секстил или тригон между двете планети. А също така и аспектите между Слънцето, Сатурн, Нептун и пак Венера и Плутон.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 20 Ян 2010 17:31 #1150

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7
Всяко човешко същество има душа - половинка. Когато човек изскочил като искра, като жив пламък от гърдите на твореца, той бил две в едно и тези две части се допълвали една друга перфектно, всяка една била половинката на другата. По-късно тези две части се разделили, поели в различни посоки и еволюирали разделени. Ако в даден момент от тяхната еволюция те стигнат до там, че да се разпознаят отново, това е, защото всеки от тях в дълбините на съществото си носи образа на другия, всеки е сложил печата си в другия. Така, всеки човек носи в себе си образа на душата си половинка. Образът може да е зацапан, но е там. По тази причина всеки, който се въплъщава на земята носи в себе си смътната надежда, че ще срещне някъде душа, която ще бъде всичко, от което се нуждае и че с тази душа ще намери перфектна хармония и неописуемо сливане. Всеки един от вас очаква един ден да срещне възлюбената душа, чието лице вече познава. Но вие носите този образ толкова дълбоко заровен вътре във вас, че не можете да го видите много ясно. Понякога вие виждате някого на улицата и възкликвате: "Ето това е, ето това е!", тъй като неочаквано образа във вас е реагирал на лицето, което току що сте видели. Тогава на мига целият ви живот се променя и вие правите всичко, за да намерите човека. Когато го намерите и говорите с него, всичко става прекрасно, вие можете да чувствате циркулацията на живота във вас, способни сте да прогресирате във всяка област. Но впоследствие, след известен период на интимност вие откривате, че не това е човека, когото сте търсили. Тогава се разочаровате и подновявате търсенето. След време отново срещате някой и за втори път си мислите, че сте намерили вашата душа половинка. Същата радост, същото вдъхновение се надига във вас и за пореден път се влюбвате. Но същата история се повтаря и вие разбирате, че не това е съществото, което сте търсили. Тези нещастни опитности ще се повтарят, докато мъжът и жената не осъзнаят свещената страна на Любовта. В този момент двете половини действително ще се намерят отново, ще се обичат, ще се обгърнат в светлина, ще плуват в щастие, без да имат желанието да отидат по-далеч от фините и деликатни контакти, защото ще знаят, че това ще скъса връзките, които ги обединяват с изначалната светлина. Колко сърца му трябва на човек да разбие, колко грешки да направи, преди да достигне това състояние на съществуване? Вместо това той казва: " Аз изядох и изпих, което ми се полага, преситих се, но още съм мизерен, никога не съм бил с някой, който да ми донесе истинско щастие!" Да опиташ всички жени на света и да не намериш истинско просветление, е криминално. Но хората са свикнали да се задоволяват с мимолетни искрици. Душата - половинка прави човека цялостен, така както никой друг на света не може да го направи. Така всички същества, които сте срещали през многобройните си въплъщения, всички съпрузи и съпруги, които сте
имали, всички любовници и партньори, са ви напуснали, защото те не са били за вас. Вие сте прекарали известно време заедно, като съд с неподходящ похлупак. Докато двете души, които Бог е създал заедно, са направени изцяло един за друг и нищо не може да ги раздели, раздялата не ги плаши. Когато в брачната двойка има страх, че някой може да му открадне партньора (и това по никакъв начин не може да бъде спряно),това е, защото той всъщност не е истинският любим, не е душата - половинка.

Петър Дънов

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 06 Фев 2010 15:52 #1256

• n_hope
  • n_hope's Avatar
  • Expert Boarder
  • Здравейте, приятели!
Предназначението на взаимоотношенията

От Нийл Доналд Уолш, „Разговори с Бога“

„Има начин да си щастлив в една връзка и той е да я използваш в истинското й предназначение, а не за измислена от тебе цел…Взаимоотношенията са непрекъснато предизвикателство; непрекъснато те призовават да създаваш, изразяваш и изпитваш все по-висши аспекти от себе си, все по-грандиозни представи за себе си, все по-великолепни варианти на себе си. Няма място, където да можеш да постигнеш това по-непосредствено, по-безупречно и с по-голямо въздействие, както в отношенията ти с другите. Всъщност, без взаимоотношенията с другите изобщо не можеш да го постигнеш…Разбереш ли го ясно веднъж, схванеш ли го дълбоко в себе си, интуитивно ще благославяш всяко преживяване, всяка среща и особено личните човешки взаимоотношения, защото ще ги виждаш в най-висш смисъл като съзидателни…Когато човешките любовни взаимоотношения се провалят (отношенията никога не се провалят истински, освен от строго човешка гледна точка, когато не са довели до това, което си искал), те се провалят, защото си се въвлякъл в тях по неправилния начин.Повечето хора влизат в любовни отношения, гледайки какво могат да получат от тях, вместо какво могат да допринесат в тях.Предназначението на взаимоотношенията е да решиш коя част от себе си би искал да видиш наяве, а не коя част от другия можеш да заловиш и да задържиш…. То е не като да имаш някой, който да те допълни, а да имаш някой, с който да можеш да споделиш пълнотата си.Нека всеки човек в отношенията си да се тревожи за Себе си – какво е, какво прави, какво има, какво търси, сътворява, изживява и тогава всички взаимоотношения великолепно ще изпълняват предназначението си и ще служат на участниците…. Нека всеки човек в отношенията си да се тревожи не за другия, а само, само, само за себе си…Най-обичащият човек е този, който е съсредоточен в Себе си.Следователно, първата ти връзка би трябвало да бъде със себе си. Най-напред трябва да се научиш да почиташ, цениш и обичаш Себе си… Най-напред трябва да видиш себе си като достоен, преди да можеш да видиш друг като достоен. Най-напред трябва да видиш себе си като благословен, преди да можеш да видиш друг като благословен. Най-напред трябва да опознаеш себе си като свят, преди да можеш да потвърдиш светостта на друг… Ако поставиш каруцата пред коня и потвърдиш светостта на друг, преди да си потвърдил своята, един ден ще изпиташ негодувание. Спасението ти се намира не в действието на друг, а в твоята собствена реакция…Ще дойде денят, когато няма да бъдеш нараняван. Това ще е денят, в който ще установиш и ще разбереш истинското предназначение на взаимоотношенията и истинската причина за тях. Това е част от еволюционния процес.“

Това е текстът, който видях в сайта и ми направи силно впечатление! и писах.
Обичам да пиша и се смея, дори "когато ми се плаче"!

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 09 Фев 2010 13:01 #1265

• Надя
  • Надя's Avatar
Оше нещо, което ми направи силно впечатление:

"Твоят проблем не е любовта. Твоят проблем е, че не си способен да приемеш себе си, да застанеш на своите собствени крака, да се отнасяш с уважение към себе си, да направиш нещо така, че да усетиш, че имаш стойност. Твоята ценност трябва да извира отвътре в теб, да не бъде подарена от някой друг. Ценността назаем е опасна; другият човек може да си я вземе обратно. А именно това се случва в така наречените любовни афери. Само независим човек може да обича и да бъде обичан. И любовта няма да създаде никакъв проблем за него." Ошо

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 13 Сеп 2010 18:01 #1957

• stiv_niki
  • stiv_niki's Avatar
  • Fresh Boarder
„Сродни души”, партньорски взаимоотношения и съвместимост

Успехът на една връзка зависи от физиологичната, духовната, културно-социалната и семейната съвместимост на партньорите. В самото начало влюбените са „слепи” за недостатъците на своя партньор. Под влияние на страстта,те не се замислят за това, дали са подходящи един за друг и забравят, че една от важните цели на връзките в живота ни е и нашето духовно развитие.

Желанието и страстта са чувства и състояния, при които искаме да привлечем другия към себе си, а при истинската любов нашите емоции и действия са насочени към другия, при което не мислим какво ще получим в замяна. Такава любов е на ниво „действено отдаване”, а нейният принцип е застъпен най-вече при връзките между така наречените „сродни души”.

„Сродни души” могат да бъдат брачни партньори, бизнес партньори, приятели, роднини, съратници и дори цели групи от хора. Връзките между такива души са кармически и помагат на индивида в духовното му развитие и постигането на духовната му завършеност, но най-вече правят живота пълноценен. В безкрайния цикъл от връзки, действия, енергии и преживявания в различните ни прераждания, душите ни имат свой план за личностното ни израстване и развитие, който може да бъде осъществен само между хора, които имат кармични връзки помежду си.

Съдбата прави всичко възможно да ни срещне помежду ни, и когато това стане, нейната роля приключва и ние сме оставени на самосебе си. Всичко, което произлиза от взаимоотношенията ни в предишните ни съществувания е желателно да бъде разрешено в този живот или в краен случай в най-близкия следващ. Най-хубавото е, че самите ние в настоящия си живот не сме запознати с отношенията, които сме имали преди, което ни помага да достигаме до абсолютно нови виждания, дължащи се на начина, по който се възприемаме сега, и съответно да проявяваме правото си на свободен избор и свободна воля в живота.

Според спящия пророк Едгар Кейси, главната цел на сродните души в брака, доживотната връзка с друг човек между партньори, приятели или роднини, е двамата да израстнат, да се развиват и да си помагат в духовната трансформация. Бракът, различните съюзи или връзки, изискват единство в целите и ако то липсва, не ще има хармония.

За всеки човек има множество от сродни души /на цялата Планета най-малко двадесет и пет, дори в някои случаи и над тридесет/, с които бихме могли да осъществим успешни брачни отношения и дълготрайни връзки или партньорства в настоящия си живот. Всеки наш избор води до много и разнообразни възможности и преживявания, при които някои са определено по-добри от други.

........................................................................................................

В повечето случаи хората избързват и сключват граждански брак, създават деца, влизат в бизнес-партньорства или създават връзки от различно естество, без да са обмислили трезво преценката си за своя партньор. Подходящ ли е той всъщност за тях?

Разбира се, и на този въпрос бихте могли да получите отговор с помощта на менталната радиестезия, посредством въпрос-отговор, както и да уточните степента на съвместимост чрез скалата в проценти.

Аз обаче бих желала да сте малко по-предпазливи към замервания от подобен род. Добре е да нямате стопроцентово доверие на махалото. Известно е, че и най-добрите радиестезици понякога грешат. Това са много сериозни въпроси, засягащи изключително важни сфери от живота на хората, поради което се изисква да бъдете много внимателни.

Задължително е да задавате контролни въпроси в края на всяко замерване, като например: „Това ли е най-точната оценка?”, или „Правилен ли е резултатът от моето изследване?”, „Възможно ли е да получа друг по-добър резултат?” и т. н. Ако се наложи, проверявайте всеки един резултат по обратния метод, като задавате противоположните въпроси.

Тези от вас, които искат да разберат дали връзката, която ги интересува е само кармичен дълг или е целенасочен настоящ съюз между две сродни души, могат да задават въпроси от рода на: „Тази връзка прави ли ме по-добър човек?”, „ Настоящата ми връзка стимулира ли ме да проявявам най-доброто от себе си?”, „ ... насърчава ли ме да стана по-уравесен/а/ и всеотдаен/йна/?”, „Кара ли ме да полагам усилия и да се боря, като ми предлага предизвикателства?”, ”Имам ли кармична връзка с Х.?”. И не забравяйте, че връзката между сродни души почива преди всичко на умствено-духовно сътрудничество и другарство и взаимен духовен подтик, обединяващи двойката в служба един на друг, на Висшия разум на Вселената – Бог, на общи цели и духовни идеали, и не на последно място - на едно здравословно физическо привличане и любов.

Откъс от книгата: Махалото - практическо ръководство /вижте Книги/

Подробности за метода за намиране на вашите Сродни души, ще откриете в книгата.

ИЗТОЧНИК www.hiromantia-ezoterika.com

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 13 Сеп 2010 19:16 #1958

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Здравейте, благодаря за подробната и изчерпателна информация. Но в книгата "Пътят на душите" от Майкъл Нютън, в която въпроса също е засегнат по доста задълбочен начин се твърди, че сродната душа, душата половинка на нашата е една единствена. Затова съм много учудена, че вие изброявят цели 25. :) Според мен объркването идва от двете понятия: "духовни спътници" и "сродни души". Напълно възможно е духовните спътници да са 25 и дори повече, но наистина мисля, че душата ни половинка, душата близнак е само една. Или сродната душа.
Журнал Психея

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 15 Сеп 2010 10:29 #1960

• stiv_niki
  • stiv_niki's Avatar
  • Fresh Boarder
Здравейте, много се радвам че писахте,чел съм и трите книги и то доста внимателно,защото работя с тях.Аз обаче имам малко по-различно мнение,склонен съм да се осланям почти на 100% на световно известния медиум Едгар Кейси,който през целия си жизнен път,черпи своята информация от небезизвестните Акашови хроники /записи/,както и на други източници, докато/с цялото ми уважение/ Д-р Майкъл Нютън е само сертифициран хипнотерапевт, не и дипломиран психолог, членуващ в Американската асоциация на консултантите/това все пак не говори .../.Прекланям се разбира се и пред трите му бестселъра - "Пътят на душите", "Следите на душите" и „ Живот между преражданията", макар че си мисля, че има разминаване в превода на български език,според мен под духовни спътници,авторът има напредвид сродни души.Останалото ... обсъдих по-горе.

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 28 Сеп 2010 08:38 #2002

Колко прекрасна тема,за която има много да се каже и всеки човек малко или повече го вълнува.Аз вярвам в съдбата,в духовния свят като "баща" на физическия.Духовното е вечно,материалното-преходно,но нужно,за да се изжевеем като индивидуални същества и да научим уроците си в отделните прераждания.Както повечето от вас и аз съм прочела много литература по въпроса,но попаднах на най-дълбокия извор които ми даде отговорите на безкрайните въпроси за човека,земята,отношенията,природата- с една дума това е Антропософията.Незнам до колко сте запознати с тази наука ,но при душевен порив сърдечно препоръчвам безценните книги на Рудолф Щайнер.Една наука която дава отговори,но е много трудно да я разберем.В този смисъл по повод темата за кармичните връзки-за мен те са безпорни.Смята се,че духовните спътници най-често са близките ни роднини,също на възрастта около 30 г.се сформират важни кармични връзки.По отношение на сродна душа в интимен смисъл мисля,че ако обръщаме внимание на вътршния си живот,ако се вслушваме в гласа на душата си,интуицията ,ако живеем пълноценно със сетивната си душа -не можем да сбъркаме когато го срешнем.Когато съм във връзка винаги настъпва момент в който буквално чувам гласа на душата ми в главата си - това ли е което искаш?И вече знам отговора.
Да почувстваш ,че си срещнал сродната си душа е нещо велико.Това е да се познавате добре,поглеждайки образа си през очите на партньора да харесваш това което виждаш,да обичаш себе си докато си с него заради това,че любовтта ти към него разширява душата ти,че го даряваш със цялостната същност на съществуване в настоящия живот,да те "боли" душата ако не го чуваш или виждаш често защото между вас се е създала етерна обвивка ,която духовно ви извисява докато сте заедно,до степен че страдате когато не я усещате,истинската любов е дълбока,вярна,допълваща,извисяваща и пожелавам на всички ни да я изживяваме и търсим-да не се задоволяваме с повърхностни отношения от типа-"знам че не е човека,ама не искам да съм сам/сама"...разбира се който се чувства добре в повърхностни отношения е въпрос на ибор и аз не го осъждам,но нека потърсим истинската любов-тя ше ни направи свободни да опознаем по-добре себе си,да сме по-креативни в живота,по-добри с хората,ще "произведем" много повече за живота и ще подобрим не само нашия и на близкото обкръжение ,а най-вече на човека до нас дарявайки го с радостта от "подобреното ни присъствие като грацдани на любовтта:)!!!

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 28 Сеп 2010 09:01 #2003

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Аз си задавам въпроса доколко взоимоотношенията между сродните души (за себе си приемам, че моята е само една единствена, независимо какво твърди stiv_niki ;) ) са винаги толкова хармонични, изпълнени с любов, вечно щестие и радост. Наистина е събитие от космическо значение да срещнеш сродната си душа, но дали създадената връзка е толкова безоблачна или това е просто наша мечта, която често се оказва илюзия и заблуда? Сродната душа е човека или Душата, която ни е най-най-близкия и в духовния и в земния свят. Знаем от науките и религиите за прераждането, че страданията са пътя израстването на Душата, нейните уроци. Възможно ли е сродната ни душа все пак да ни причини болка, която разбира се за Егото, което е като едно детенце в сравнение с Душата (аз го наричам нейното малко братче) ще бъде крайно болезнено и неприятно, но като урок по пътя на развитието на Душата би могло да се окаже голям скок напред? Коя друга Душа (от нашите духовни спътници и близки родственици) би се ангажирала да поеме такъв сериозен ангажимент като причиняването на някакво страдание освен нашата сродна душа, която се предполага, че ни обича повече от всичко. Знаем, че и в земния свят идеални връзки няма, че връзката е начин двамата партньори да се развиват, а не просто да си тъпчат на едно място. Както казва dushevno_ravnovesie: "знам че не е човека,ама не искам да съм сам/сама". Такива връзки обикновено се изчерпват за кратко време и приключват именно защото в тях няма разтеж, развитие и градивност. В действителност връзките, които са изпълнени само с цветя и рози без препятствия и трудности за преодоляване често се оказват не ползотворни за участниците в тях. Та мисълта ми е, че това, което е болезнено за егото тук на Земята, често е много полезно за Душата не само тук и в духовния свят и спомага за нейното израстване и развитие. И предполагам, че с такава голяма отговорност би могла да се заеме само нашата Сродна душа.
Журнал Психея

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 12 Окт 2010 09:10 #2017

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
"Линда Бритиш всъщност се раздаде сама. Тя беше изключителен учител и вярваше, че ако й остане време, би се радвала да се занимава с изкуство и поезия. На 28 години обаче, започна да страда от жестоко главоболие. Лекарите откриха, че има огромен мозъчен тумор. Казаха й, че шансовете да оживее след операцията са едва 2%. Затова, вместо да я оперират незабавно, решили да изчакат шест месеца. Тя знаеше, че у нея се крие истински творец. Затова през тези шест месеца трескаво пишеше и рисуваше. Всичките й стихотворения, с изключение на едно, бяха публикувани в списания. Всичките й рисунки, с изключение на една, бяха изложени и разпродадени в някои от най-добрите галерии. В края на шестте месеца я оперираха. Вечерта преди операцията Линда се раздаде и в буквалния смисъл. За всеки случай тя написа "завещание", в което даряваше всичките си телесни органи на онези, които ще имат по-голяма нужда от тях. За жалост операцията на Линда завърши фатално. В последствие очите й заминаха за очната банка в Бетесда, щата Мериленд, а оттам при пациент в Южна Каролина. Един 28-годишен младеж си възвърна зрението. Този младеж се чувстваше толкова признателен, че написа до очната банка писмо, с което им благодареше, че ги има. Това беше едва второто благодарствено писмо, получено в очната банка, след раздадени над 30 хиляди очи! Освен това, той заявил, че желае да благодари на родителите на донора. Те трябва да са великолепни хора, щом са отгледали рожба, способна да дари очите си. Дали му името на семейство Бритиш и той решил да отиде да се срещне с тях на остров Статън. Пристигнал без предизвестие и позвънил на вратата. Представил се и госпожа Бритиш го прегърнала. - Младежо, ако нямате къде да отседнете, двамата със съпруга ми бихме били много щастливи да останете при нас за почивните дни - рекла тя. Той останал и докато разглеждал стаята на Линда, видял, че била чела Платон. Той бил чел Платон с помощта на Брайловата азбука. Тя била чела Хегел. Той бил чел Хегел на Брайл. На сутринта госпожа Бритиш го погледнала и рекла: - Знаете ли, сигурна съм, че съм ви виждала някъде преди, но не си спомням къде... И изведнъж се сетила. Изтичала горе и извадила последната картина, нарисувана от Линда. Това бил образът на идеалния мъж. Нарисуваният лик бил точно копие на младежа, получил очите на Линда. Тогава майка й прочела последните стихове, написани от Линда на смъртното й легло. Те били следните:

"Две сърца се разминават в нощта,
влюбени,
без някога да се съзрат""

Из Пилешка супа за душата 2
Журнал Психея

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 22 Окт 2010 09:02 #2031

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Kamino написа:
Аз си задавам въпроса доколко взоимоотношенията между сродните души (за себе си приемам, че моята е само една единствена, независимо какво твърди stiv_niki ;) ) са винаги толкова хармонични, изпълнени с любов, вечно щестие и радост. Наистина е събитие от космическо значение да срещнеш сродната си душа, но дали създадената връзка е толкова безоблачна или това е просто наша мечта, която често се оказва илюзия и заблуда? Сродната душа е човека или Душата, която ни е най-най-близкия и в духовния и в земния свят. Знаем от науките и религиите за прераждането, че страданията са пътя израстването на Душата, нейните уроци. Възможно ли е сродната ни душа все пак да ни причини болка, която разбира се за Егото, което е като едно детенце в сравнение с Душата (аз го наричам нейното малко братче) ще бъде крайно болезнено и неприятно, но като урок по пътя на развитието на Душата би могло да се окаже голям скок напред? Коя друга Душа (от нашите духовни спътници и близки родственици) би се ангажирала да поеме такъв сериозен ангажимент като причиняването на някакво страдание освен нашата сродна душа, която се предполага, че ни обича повече от всичко. Знаем, че и в земния свят идеални връзки няма, че връзката е начин двамата партньори да се развиват, а не просто да си тъпчат на едно място. Както казва dushevno_ravnovesie: "знам че не е човека,ама не искам да съм сам/сама". Такива връзки обикновено се изчерпват за кратко време и приключват именно защото в тях няма разтеж, развитие и градивност. В действителност връзките, които са изпълнени само с цветя и рози без препятствия и трудности за преодоляване често се оказват не ползотворни за участниците в тях. Та мисълта ми е, че това, което е болезнено за егото тук на Земята, често е много полезно за Душата не само тук и в духовния свят и спомага за нейното израстване и развитие. И предполагам, че с такава голяма отговорност би могла да се заеме само нашата Сродна душа.

Притча за Сродните Души

Събрали се души на съвещание преди въплъщението си на Земята. И Бог попитал една от тях: - Защо искаш да се въплътиш? - Искам да се науча да прощавам. - На кого се каниш да прощаваш? Погледни душите какви са чисти, светли, любящи. Те толкова те обичат, че не могат да направят нищо такова, заради което да се налага да им прощаваш. Натъжила се Душата, но повторила: - Аз така искам да се науча да прощавам! Тогава до нея се приближила друга Душа и й казала: - Не тъжи, аз те обичам толкова много, че ще бъда с теб на Земята и ще ти помогна да изпиташ опрощението. Ще бъда твой мъж, ще ти изневерявам и ти ще трябва да ми прощаваш. Приближила се друга Душа и казала: - Аз също те обичам много. Ще дойда с теб и ще бъда твоята майка, която ще те наказва, ще се меси в живота ти и ти ще се учиш да прощаваш. Още една Душа се приближила и казала: - Аз ще бъда твоят началник и от любов към теб ще се отнасям към теб грубо и несправедливо, така че да изпиташ какво е да се прощава. Друга една Душа предложила да й бъде най-добрата приятелка и да я предаде, друга да й бъде злата и несправедлива свекърва и т. н. По този начин се събрала група от обичащи се души, измислили си сценария на своя живот на Земята и се въплътили. Но се оказало, че да си спомнят за Себе си е сложно и трудно и те всички забравили своя договор. Повечето приели на сериозно живота си, започнали да се обиждат и гневят един на друг, забравяйки че сами са си съставили този сценарий и забравяйки най-важното – че те всички се обичат един друг!
Журнал Психея

Отг:Сродни Души и Духовни спътници 08 Ное 2010 12:48 #2037

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Мозес Менделсон, дядото на известния немски композитор, в никакъв случай не можел да се нарече красавец. Освен че бил доста нисък, той имал и уродлива гърбица. Веднъж Мозес посетил един хамбургски търговец, който имал прекрасна дъщеря на име Фрумти. Мозес безнадеждно се влюбил в нея. На Фрумти обаче, непривлекателният му външен вид подействал отблъскващо. Когато дошло време да си върви, Мозес събрал кураж и се изкачил по стълбите до стаята и, за да опита за последен път да поговори с нея. Тя била красива като божествено видение, но изпълвала сърцето му с тъга, защото не желаела дори да го погледне. След няколко неуспешни опита да поведе разговор, Мозес срамежливо попитал: — Вярвате ли, че женитбите се предопределят на небето? — Да— отговорила му тя, с поглед забит в пода. — А вие? — Аз също — казал на свой ред той. — Там горе, на небето, при раждането на всяко момче, Бог му съобщава, за кое момиче ще се ожени. Когато се родих, Бог посочи бъдещата ми съпруга, а след това добави: „Но жена ти ще има гърбица." Ужасен, аз извиках: „О, Боже, жена с гърбица би било истинска трагедия. Моля те, Господи, дай гърбицата на мен, а тя нека бъде красива." Тогава Фрумти вдигнала глава и го погледнала в очите, сякаш била развълнувана от някакъв отдавна забравен спомен. Подала ръка на Мозес, а по-късно станала негова предана съпруга.

Автор :Бари и Джойс Висел
Из кн."Пилешка супа за душата"
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.149 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature