истината е някъде тук...

Te Quero SexNature.org

В момента 2 госта онлайн

Усмихни се

Посл. съобщение: 4 hours, 59 minutes ago
  • Kamino : спали са в къщата му и са яли на масата му
  • Kamino : за Кръстника, а той е помагал на многа хара, но..
  • Kamino : Никой не каза една добра дума за мъжа, който обичам
  • jabolani : знаеш ли не знам кой е Кръстника, но знам че ти си Жената на Кръстника и те уважавам и знам, че ако изпадна в беда ти ще си насреща
  • Kamino : Някои хора се опитаха да го подценят, да го смачкат в моите очи, но не успяха, завистта им и злобата им удариха на камък точно ТУК!
  • Kamino : "Когато Учителя е Добър, ученика става по-добър!"
  • Kamino : Учила съм се от най-добрия!
  • jabolani : сериозна присъствие в интернет средата, наложила си се като фактор и ги умееш нещата!
  • jabolani : но този сайт, благодарение на теб е страхотна работа, направила си го, имаш позиции и си лидер и водач
  • Kamino : Ако и щом благоволя да плащам на някой, трябва да е изряден, ако ли не става и заминава...

Регистрирай се, за да чатиш!

Премини на кирилица!

Buenos dias






Забравих си паролата
Да се запознаем?

...

Advertisement

Мъдрост

Да започнеш е лесно - да продължиш е трудно.

японска поговорка 

 
Относно ЧПВ

Автор: Ст. Ковачев

HPV са най-често срещаните полово-предавани вируси. Най-висока е честотата на инфекцията с НРV при младите хора. Под названието “човешки папиломен вирус ” (НРV) се обединяват над 100 типа вируси, които се развиват най-вече в кожата и лигавиците. Към тези вируси спадат причинителите на обикновените брадавици по ръцете и на кокошия трън. В зависимост от типа НРV, проявите им варират от генитални брадавици (наречени “остри кондиломи”) до предракови или ракови промени в засегнатите клетки. В зависимост от способността им да предизвикват рак, типовете НРV се разделят на нискорискови и високорискови. Най-чести причинители на остри кондиломи са нискорисковите типове 6 и 11. Способност да предизвикват рак имат около 60 типа HPV. Типове 16 и 18 се приемат за най-високорискови Засега не е открит начин за унищожаване на НРV с лекарства. Установено е, че при добра имунна система човек сам се преборва с вируса. 

Това обуславя приложението на лекарства-имуномодулатори, които подобряват защитните сили на организма. НРV се предават чрез вагинален, орален и анален секс, както и чрез директен кожен допир. Кондиломите се развиват 3 седмици до 6 месеца след полов контакт, това обаче може да стане и след години – в зависимост от състоянието на имуната система. Промените по кожата и лигавиците (остри кондиломи) подлежат на отстраняване. При близо 80 % от инфекциите с HPV симптоми липсват. Вирусът живее в кожата и лигавиците, но няма външна изява. Заселва се в кожата на пениса, вулвата, ануса и скротума. Разпространява се към влагалището, маточната шийка и ректума. В зависимост от типа НРV, проявите варират от генитални брадавици (наречени “остри кондиломи”) до предракови или ракови промени в засегнатите клетки. Съществуват няколко начина за премахването им, в зависимост от размера и разположението на кондиломите.

-изгаряне с електричество (електрокаутеризация) или с лазерен лъч

-унищожаване с органични киселини.

-хирургично




  Коментари (2)
1. Написано от Kamino, on 06-07-2008 21:38
Ще превеждам медицинската терминология на доктора, няма друг начин иначе средностатистическия потребител да схване за какво сатава дума.  
 
Промискуитет се нарича практиката на безразборен избор. Най-често терминът се употребява за сексуалните контакти и означава безразборно избиране на сексуалните партньори.
2. Написано от doktora, on 06-07-2008 16:13
Всичко е следствие на цивилизацонната регресия-липса на сексуална култура, промискуитет, глобален туристически обмен-ето ти нашествие от трети вид на вируси умни и мутиращи, използващи чов.ген.материал, непобедими, удрят точно в 10-ката-имунната система. Прогнозата за човечеството е дубиа

Добави коментар
  • Моля, придържайте се към темата.
  • Атаки към когото и да било, както и коментари на латиница ще бъдат изтрити.
  • Моля не използвайте кометари, за да вмъквате реклами. Подобни коментари ще бъдат премахвани без допълнителни разяснения.
Име:
Заглавие:
Коментар:

Режим на клавиатурата:

 
< Предишен   Следващ >
© 2008 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature