истината е някъде тук...

Весели празници!

Advertisement

Te Quero SexNature.org

В момента 1 гост онлайн

Усмихни се

Посл. съобщение: 10 hours, 3 minutes ago
  • Kamino : ще гледам филм Краят на вселената или Паралелната вселена още не съм решила кой от двата ако слушате може да ви направя субс. на статии тези дни
  • oskar : чао :)
  • Merichka : ciao seriozly ;)
  • Merichka : толкова ми е весело с вас...
  • Merichka : :D
  • Merichka : ще ви пиша от лаптопа
  • Merichka : така, че дръж се купон в събота!
  • Merichka : ама и той е телец
  • Kamino : да добър избор
  • Merichka : и бутилка червено вино

Регистрирай се, за да чатиш!

Премини на кирилица!

Buenos dias






Забравих си паролата
Да се запознаем?

Мъдрост

На бъдещите поколения ще бъде трудно да повярват, че някога такъв човек, от плът и кръв, е ходил по земята.

Айнщайн за Махатма Ганди

 
Начало Западна философия Ексхибиционизъм
Ексхибиционизъм

Разголването на гениталиите пред други като източник на собствената сексуална наслага е значително по-голямо отклонение от нормалното сексуално поведение, отколкото по-меките фетишистки склонности. По такива мотиви показват половите си органи почти изключително мъже. За да спасим честта на мъжа, ще посочим, че в същност жената излага на показ цялото си тяло и че дамската мода често показва повече, отколкото скрива, давайки винаги на мъжкото обкръжение някаква възможност да поразгледа. Въпреки всичко това не е ексибиционизъм, защото жената не се възбужда по този начин, а прави впечатление на мъжете. Ако жената съзнателно или не влага еротични мотиви в начина, по който се облича (или по-точно в начина по който се разголва с помоща на дрехите), те са насочени да привличат, както женската природа изисква.

Мъжът ексхибиционист желае с разголването си преди всичко да възбуди и задоволи себе си. Какво всъщност възбужда ексхибициониста? – Той си въобразява, че минаващата жена изпада в полова възбуда от погледа към неговия разголен пенис. Трагикомичното у тези девианти е това, че те дължат съмнителната си наслада на заблуда, на непознаване на женската психика. Някои се възбуждат от ужаса на жената при съзиране на фалуса и ги стимулира още очакването на този ефект. На ексхибиционисти било препоръчано да отидат на плажа на нудистите, където е позволено безнаказано да се събличат. Те били разочаровани – никой не обръщал внимание на гениталиите ми и по такъв начин отпаднала тъкмо тази възбуда, която ги пришпорва в техните девиантни действия. Нопосветените биха могли да сметнат, че ексхибиционистът се оптива да приканва към полово сношение, като показва члена си. Случайт не е такъв. Ако жената приеме това предложение, неговата възбуда ще изчезне и той вероятно ще се окаже импотентен.

Той не мисли да създава истинска взаимност. Цел на неговите желания е да предизвика, да шокира и да се възбужда в анонимна необвързаност. По тази причина разголването пред собствената жена не го възбужда особено. Неговите интереси много рядко са насочени към определен индивид; най-често те засягат обособен тип: деца, млади жени или жени в средна възраст. Какви са тези мъже, които се държат така отблъскващо? Това са предимно млади мъже и мъже на средна възраст, социално устроени и поне половината доста способни. Повечето от тях са женени и водят наглед с нищо небиещ на очи семеен живот.

Изглежда, че съществуването им, монотонно и бедно на събития, благоприятства тази девиация. Мнозина са силно подтиснати, те са всичко друго, но не и агресивни. Напротив боязливи са, страдат от пониженото си самочувствие, а някои от тях колкото и парадоксално да звучи са прекалено срамежливи. Те не се решават със смела мъжка активност да ухажват една жена, но искат да демонстрират мъжественост, като показват фалуса си и разбира се не осъзнават как стигат до тази гротеска. Те въобще не са в състояние да разкажат за своя вътрешен живот и за участието на чувствата им в него.




  Коментари (5)
1. Написано от Kamino, on 01-08-2008 14:10
И аз така мисля, че трябва да сме по-прикрити. И дори мъже с хетеросексуална ориентация споделят, че прекаленото разголване е подходящо за медиините изяви на шоу гърлите, но трябва да си остане там. А не да се превръща в мода за подражание на момичета и жени. За чужбина също съм съгласна. Особено за Западна Европа, жените държат на стилния начин на обличане, няма кич и голотия. Дори напротив. Най-късата пола е един пръст под коляното, диколтето загатва за формата на гърдите и разпалва въображението, но не разкрива нищо от загадките си. :)
2. Дали не трябва да сме малко по-прикрити
Написано от Силвия, on 01-08-2008 12:11
В България полуголата изява на женския пол според мен се насажда още от ранна детска възраст. Най-готините и най-харесваните са най-често най-разголените. Е да ама и не ... Може би главно в България е така, за чужденци с който съм говорила.. Жени които се обличат по този начин те свъезват единствено с проститутки...Българските жени може би не са най-красивитв,а най-разголените;). Нека си имаме;) ама то оставяме мъжете без въображение така.:-) Бъдете здрави!
3. Написано от erik, on 14-06-2008 18:14
И да не е щедро окосмена пак е проява на лош вкус и стил!
4. Написано от Kamino, on 14-06-2008 18:06
Много се колебах дали да пиша коментар в отговор на erik но хайде да напиша. Това е един цитат от една книга която детайлно разглежда китайската и японска култура и прави сравнения между тях и западния начин на живот в частност американския. Главния герой се казва Нико Хел, роден е в Китай, на 14 години отива в Япония и няма да ви занивамам с подробности. Та той казва на една млада красива американка: " Лош стил е за една така щедро окосмена млада дама да носи толкова къси шорти и да седи така, че да го показва. Освен, разбира се, ако не искате да докажете, че червената ви коса е естествена."
5. Написано от erik, on 14-06-2008 14:48
"Въпреки всичко това не е ексибиционизъм, защото жената не се възбужда по този начин, а прави впечатление на мъжете. Ако жената съзнателно или не влага еротични мотиви в начина, по който се облича (или по-точно в начина по който се разголва с помоща на дрехите), те са насочени да привличат, както женската природа изисква" 
 
Не съм убеден че не се възбуждат жените! А дори и да не се възбуждат физически то възбуждат и задоволяват болното си его. Ами отворете едно списание или пуснете телевизора защо не и да се разходим по улицата. Мъжа ексибиционист поне се крие я в храсти я във входове а жените не се и крият те си ходят свободно по улиците с пола един пръст над а не под..Да ги пратим и тях на нуди плаж също няма да им интересно там никой няма да им обърне внимание. Друго си е по улицата. Ако не е ескибиционизъм то си е жива проституция че те и проститутките са по-облечени от любимите ни приятелки (включително и мойта)

Добави коментар
  • Моля, придържайте се към темата.
  • Атаки към когото и да било, както и коментари на латиница ще бъдат изтрити.
  • Моля не използвайте кометари, за да вмъквате реклами. Подобни коментари ще бъдат премахвани без допълнителни разяснения.
Име:
Заглавие:
Коментар:

Режим на клавиатурата:

 
< Предишен   Следващ >
© 2008 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature