истината е някъде тук...

Te Quero SexNature.org

В момента 2 госта и 1 потребител онлайн
  • Kamino

Усмихни се

Посл. съобщение: 24 minutes ago
  • Kamino : тръгнах ме от клипчето Peyote Healing от форума и до къде я докарахме ехеееее
  • Kamino : бря тоз агент смит какво ли няма да измисли за да ме държи при себе си и да не му избягам в Зион :roll:
  • Kamino : изпробвано е работи.. действайте
  • Kamino : програмата се казва vloader и може да я намерите тук «link»
  • Kamino : защото никъде не си намерих индианската музика дето слушахме вчера
  • Kamino : ехей хора аз живнах нещо се бях умърлушила обаче открих една програма която сваля музиката заедно с клипчето от youtube :) пък и от другаде
  • Kamino : предлагам да завършим с тази песен «link»
  • Kamino : нещо да ме поздравите и за тракийската жилка, че майка ще се сърди не че покрай дядо и баща ми не е прослушала и тя македонска музика :)
  • Kamino : с девет люти рани рани сите куршумлии а десета рана со нож прободена, благодаря много за поздрава една от любимите песни на Дядо ми на който съм кръстена във втората част на името Яна
  • yoruba : за Камино специално за македонската и жилка един поздрав «link»

Регистрирай се, за да чатиш!

Премини на кирилица!

Buenos dias






Забравих си паролата
Да се запознаем?

...

Advertisement

Мъдрост

Седем пъти падни, осем пъти се изправи!

Самурайска поговорка 

 
Начало
Целта на борбата Сумо

Посолството на Япония в РБ

http://www.bg.emb-japan.go.jp

Целта на бореца е да избута противника си от тепиха дохъо или да го принуди да се подпре с която и да е част от тялото си освен стъпалата. Преди самия сблъсък в центъра на тепиха борците извършват поредица ритуални движения: вдигат ръце, потропват с крака, клякат и се гледат съсредоточено. Във въздуха няколко пъти се хвърля шепа сол за пречистване на ринга. След тази продължителна загрявка мачът често завършва за секунди, въпреки че понякога може да продължи няколко минути. Понякога се стига до кратко прекъсване мизуири за да могат борците да починат преди втория рунд.

В борбата сумо съществуват 70 техники, включващи бутане или изхвърляне от тепиха; противника се хваща за колана и се хвърля на тепиха; подсечки с крака; бързо отскачане встрани след първоначалния сблъсък и удряне на противника, принуждавайки го да загуби равновесие; запъване в края на сламения тепих и изхвърляне на противника. Сумо буди възхищение с достойнството и самообладанието на борците. Нечувано е оспорването на съдийско решение или неспортсменски прояви на борците.

Въпреки че са позволени енергични удари с длани по горната част на тялото, юмручни удари, ритане и дърпане за косата са строго забранени. И въпреки че резултатите от някои двубои са толкова оспорвани, че се налага преразглеждането (а понякога и отмяната) на съдийско решение от главните съдии, нито победителят, нито победеният протестират и рядко си позволяват повече от усмивка или гримаса.

Категории и звания

Професионалните сумисти получават звание в зависимост от тяхната категория. В зависимост от съблекалнята, която използват и от коя страна влизат на ринга стават членове на Източната или Западна страна. Най-високите звания са йокозуна (велик шампион), озеки (шампион) и секи-ваке (младши шампион). Йокозуна е единственото постоянно звание в сумо. Тъй като един велик шампион не може да бъде понижен в ранг за слабо представяне, очаква се той да се откаже сам, ако не може повече да отстоява високите изисквания на позицията си.

До сега само 65 души са печелили титлата йокозуна, тъй като тази система съществува само от няколко века. Някои от най-великите шампиони от наше време са Футабаяма (йокозуна 1937-1945), който има процент на успеваемост 86,6% и 69 последователни победи; Тайхо (1961-1971), който е победител в общо 32 турнира и има 45 последователни победи; Китаноуми (1974-1985), който на 21 години и 2 месеца става най-младия йокозуна; Акебоно (1993-), който на 19 години става най-младия победител в турнир.

В професионалното сумо няма категории в зависимост от теглото и е обичайно огромен борец да се състезава с много по-малък от него. Теглото на бореца често допринася за победата, но скоростта, преценката за точното време на атаката и балансът също могат да определят изхода на мача и някой дребен бърз борец често взривява публиката, побеждавайки по-едри противници.




  Бъди първия оставил коментар

Добави коментар
  • Моля, придържайте се към темата.
  • Атаки към когото и да било, както и коментари на латиница ще бъдат изтрити.
  • Моля не използвайте кометари, за да вмъквате реклами. Подобни коментари ще бъдат премахвани без допълнителни разяснения.
Име:
Заглавие:
Коментар:

Режим на клавиатурата:

 
< Предишен   Следващ >
© 2008 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature